anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja ... tfu!

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Ręce opadają - ja swoje a Allegro swoje (bo wie lepiej). Co tu jest takiego, że **piiip**ycznie łączycie dwa różne produkty ze sobą? Inne kody producenta, inne kody EAN inne nazwy. 

atechnik_sklep_0-1672674225990.png

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@atechnik_sklep Cześć. 🙂 Jednym z parametrów identyfikujących produkt jest parametr rozmiaru, który w obu produktach jest uzupełniony jako "uniwersalny". Po uzupełnieniu tego parametru danymi (39-41 i 42-45), dodanie nowego produktu powinno się udać. Jeśli tak się nie stanie, to daj mi znać. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

No ale co to ma do rzeczy? Jak można łączyć coś co ma inne parametry tylko przez fakt, że jeden jest spójny. Bzdura do potęgi!

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Mogło by połączyć z instrumentami muzycznymi bo ardon = akordeon brzmi podobnie. To ma sens bo teść grał na akordeonie zawsze w skarpetach.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

mi kiedyś wielokrotnie łączyli płytę zespołu black metalowego z czółenkami damskimi w kolorze czarnym / ja rozłączałem, allego łączyło i tak kilkanaście razy

oznacz moderatorów

EXMOD2000
#7 Wielbiciel#

Sugeruję przeczytać ponownie opis problemu ... dlaczego sprzedawca musi naginać rzeczywistość na potrzeby Allegro tym bardziej że prawie wszyscy uważają że ta produktyzacja to jedna wielka porażka. Dziecko przegląda zabawki a tam wibratory. 

oznacz moderatorów

excessively-frug
#12 Orędownik#

Elementem wspólnym jest to samo zdjęcie, gdyby się różniło wówczas nie łączyłoby ofert.

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Tu nie chodzi o łączenie ofert w wielowariantowości a o łącznie oferty z produktem.

Produkt z oferty ma inny EAN i kod producenta a łączony jest bez sensu z produktem z katalogu o innym kodzie EAN i kodzie producenta. Dzieje się tak zamiast utworzenia nowego produktu bo nie ma takiego w katalogu Allegro. Zdjęcie jest to samo bo tylko inna wersja (rozmiar).

Cała ta produktyzacja Allegro to kpina - kpią z samych siebie ;).

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

pracujecie tu już służszą chwilę więc na pewno macie jakieś wieści ze "środka"- pracownicy wyższej rangi, kierownictwo (czy kto tam próbuje trzymać na siłę ten katalog) są z tego tworu (katalogu) szczerze zadowoleni?

Allegro z każdej strony traci klientów i zaufanie u tych którzy tutaj jeszcze siedzą (pomieszany katalog, kary  teraz jeszcze wyciek danych)- dlaczego trzymacie na siłę "dobrą zmianę" skoro wszyscy na tym cierpią

- sprzedawcy z powodu licznych zwrotów i dyskusji bo kupujący kierował się tytułem produktu z którym automat połączył ofertę

- kupujący którzy nie wiedzą co kupują i ktory sprzedawca nałapał złych opinii

- allegro (co widać po wynikach finansowych)

 

Zamiast wywalić katalog, obniżyć trochę prowizje i trochę się odbić to Wy macie coraz bardziej w D użytkowników- a bez nich portal nie będzie istniał.

Było dużo takich pewniaków- choćby na polskim rynku portal Szafa- zaczęli robić dokładnie to samo czując się monopolistą. Co się stało? Stracili pewnie z 95% użytkowników.

Rynek nie lubi próżni więc miejsce Szafy szybciutko zajął inny portal który za darmo zgarnął wkurzonych użytkowników od konkurencji. Allegro czeka podobny los jeśli nic się nie zmieni.

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@starling_shop odpowiedzi to ty raczej nie dostaniesz, bo o swoim źle mówić pewnie nie mogą. We wrześniu do firmy, w której pracuję, dzwonili z allegro z pytaniem, dlaczego nam aż tak sprzedaż na allegro spadła (a spadła, bo nam ponad 10k ofert bez żadnego ostrzeżenia tak po prostu usunęli 🙃). No i jak ją szef wyjaśnił, to przyznała, że od 11 lat pracuje i takiego dramatu z żadną nowowprowadzoną zmianą nie mieli. Więc... :v

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Dzisiaj kolejne z produktyzacją boje. Oferta połączona z produktem z katalogu, który jest niepoprawny (ktoś na ten sam EAN utworzył błędny produkt). Zgłoś błąd w produkcie - zgłosiłem. Właściwego produktu utworzyć się nie dało.

Teraz szacher-macher i minionki zmienią coś w produkcie i zobaczymy jaki będzie efekt tych zmian.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@k_owczarek1  jest zdumiona

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów