anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja...

Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

Może mi ktośwyjaśnić jaki jest cel tego zjawiska ? 
Jestem producentem, właścicielem marki, konkurencja spina swoje produkty z moimi, gdzie nie dość że to nie mój produkt, to jeszcze podpisany moja marka, a allegro po prośbie o odpięcie tego produktu, odpisuje mi takie farazony:


"Przedstawiony Sprzedający nie narusza zasad, ponieważ przy swojej ofercie ma poprawnie dołączony produkt z katalogu udostępniony każdemu Sprzedającemu.
Nie przewidujemy stworzenia produktu na wyłączny użytek jednego Sprzedawcy tj wyłącznie dla Pana i zablokowanie możliwości podpięcia przez innych - dotyczy to również sytuacji, gdy Pan samodzielnie wykupił kody EAN.
Wystawiając ofertę w Allegro zgadza się Pan na dowolne wykorzystanie przez nas wprowadzonych danych, również w procesie produktyzacji. 
eśli uważa Pan, że produkt jest błędnie podpięty może Pan zgłosić tą ofertę na dole strony poprzez przycisk Zgłoś ofertę błędnie powiązaną z produktem"


Może mnie ktoś oświecić jaki jest sens tego cyrku ? po co mam zbierać oceny skoro kazdy moze sie na pale przylaczyc punktująć swoje produkty ?  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Oferta: https://allegro.pl/oferta/peniuar-pareo-jednorazowe-pelerynka-na-gumke-10szt-10924412800

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To nowe zjawisko i występuje tylko na obszarze panowania allegro . Powoduje wielkie zawirowania ,chaos oraz burze z gradobiciem . Działanie tej produktyzacji eliminuje drobnych i uczciwych sprzedawców za to buduje tych co dużo mogą mimo że ich jakość bywa słabsza . 

oznacz moderatorów

Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

W dalszym ciągu czekam na jakąś rzeczową odpowiedź...  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Sentinel-S1 przykro mi, ale nie mamy nic więcej do dodania, jeśli Twoim zarzutem jest to, że pod Twój produkt podpięte są produkty innej marki, możesz to nam zgłosić, ale jeśli parametry podstawowe (Ean i marka w tym przypadku) się pokrywają to produkt jest łączony z katalogiem.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Jak EAN może się pokrywać jeśli autor jest producentem danego towaru i nie handluje nim hurtowo z innymi sprzedawcami na Allegro?

Wy tego przecież w żaden sposób nie weryfikujecie czy sprzedawany produkt faktycznie ma taki numer EAN, można wpisać cokolwiek i podpiąć się pod cokolwiek. Ba- sami losowo podpinacie różne oferty pod różne produkty z katalogu. Czasami jedna moja oferta 3x w tygodniu potrafi być odpięta i przypięta do losowych produktów z którymi nie ma nic wspólnego.

 

@Sentinel-S1jedyne wyjście to zgłoszenie do UOKIK. Z tego co wiem to katalog allegro już jest pod ich lupą bo mają na niego mnóstwo skarg od przedsiębiorców.

oznacz moderatorów

Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

No przecież pisze jasno i klarownie że jetem producentem, właścicielem Kodu EAN jak i Marki Better Way, zgłaszam wam i na chatach i telefonicznie, meilowo i nawet teraz przez społeczność na forum że produkt podpięty pod moje kody nie jest mojej produkcji, co za tym idzie nie jest orgyinalny a jak wół widnieje w opisie w.w produktu dopisek "Marka - Better Way", więc pytam jaki jest cel produktyzacji, i w którym momencie regulaminu allegro pozwala na hadel rzeczami nie orginalnymi ? 
Po to jako firma spełniam normy i wyrabiam certyfikaty PZH żeby moje produkty je spełniały i cos konkretnego sobą reprezentowały, a teraz jako rzekomo mój swieci sie produkt o ktorego pochodzeniu nie  wiem nic, a od miesiąca allegro pomimo kilku zgłoszeń ma na to zwyczajnie wy... 
W jaki sposób macie zamiar chronic producentów skoro pierniczycie farmazony że od momemtu dodania kodu do bazy kod staje sie publiczny ? co to kurde znaczy kod publiczny ? 
Jak potne papier toaletowy poleje woda to moge to według was podpiąc pod chusteczki pampers ktorymi allegro handluje ? i bedzie si ?  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@Sentinel-S1  "co to kurde znaczy kod publiczny?"
Od kiedy ten twór zaistniał, odnoszę wrażenie, że mniej więcej to samo, co (pardon) szalet publiczny: każdy może skorzystać i - niestety - napaskudzić.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

bardzo dobre... uśmialiśmy się

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Sentinel-S1 Działam już w sprawie oferty, którą tutaj wskazałeś. Postaram się wrócić do Ciebie z informacjami tak szybko jak tylko będzie to możliwe, ale daj mi proszę czas na wyjaśnienie tej sytuacji.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Moderatorka właśnie wkleiła szablon 😉 . Pewnie wróciła do domu ale  musi normę wyrobić..

 

I bedzie działać ,  trudząc sie wieczorami... Naprawi ci  jedna ofertę z wielkim bulem **piiip**. Reszty i tak nie rozumie 😉

 

oznacz moderatorów

Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

Chciałbym tylko przypomnieć że kolejne 2 dni nic się w moim temacie nie zmieniło 😉
Poza tym że moje produkty się wyprzedały, a produkt nie oryginalny dalej jest spięty z moim kodem EAN 5904050345164  @la_nika @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

Nie lubie być gołosłowny więc tu macie link do produktu żle podpiętego ( pod moje kody EAN) 
https://allegro.pl/oferta/pareo-tunika-kosmetyczna-z-gumka-jednorazowa-10szt-12627500546

A tu macie kilka linków z tym samym produktem ( nawet zdjęcie się zgadza) to możecie sobie wybrać gdzie go przenieść 🙂 
https://allegro.pl/oferta/pareo-tunika-jednorazowa-z-wlokniny-czarna-5szt-10841340878?bi_s=ads&bi_m=...

https://allegro.pl/oferta/peniuar-pareo-pelerynki-kosmetyczne-czarne-100szt-7176300204

https://allegro.pl/oferta/peniuar-pareo-peleryna-tunika-kosmetyczna-czarna-7175530957

Macie innych kodów EAN do wyboru do koloru, to jest chore żebym jako porducent musiał się miesiąc prosić żeby ktoś łaskawie odpiął ode mnie podróbke... 
W tym cyrku widać tylko księgowi pracują rzetelnie... FV do opłacenia od allegro jeszcze nigdy nie przyszła z opóźnieniem 😉 @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Sentinel-S1 Przepraszam, że trochę to trwało, ale tak jak obiecałam, cały czas działałam w wyjaśnieniu Twojej sprawy. Oferta innego sprzedającego jest już odpięta od tego produktu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

Cieszy mnie to bardzo, ale chciałbym jeszcze otrzymać jakaś skuteczna liste postepowania w takich przypadkach, bo wydaje mi sie że punkt marka jest po to żeby go przestrzegać również łącząc produkty. A nie uśmiecha mi się walczyć o każda oferte tygodniami, wznoszać lamenty na forum....  @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Sentinel-S1 Mimo wszystko zdecydowanie najszybszą metodą weryfikacji jest zgłoszenie do nas przez opcję "Zgłoś ofertę błędnie powiązaną z produktem". Zdaję sobie sprawę, że akurat w Twoim przypadku zgłoszenie nie było rozwiązane idealnie za co bardzo Cię przepraszam, ale to  na ten moment najlepszy sposób. Gdybyś jednak natrafił na większe problemy w przyszłości (choć wierzę, że tak nie będzie) pisz do nas śmiało. Wtedy my będziemy działać 😉 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów