anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja

aniawesolowska74
#8 Zapaleniec#

Witam 

Mam pytanie do moderatorów a mianowicie o co chodzi z tą produktyzacją

Biorę towar od  dystrybutora  ,wystawiam go na Allegro i łącze go z katalogiem  następnie dzwoni do mnie dystrybutor, ktory też sprzedaje na Allegro i każe mi odłączyć produkt z jego katalogu tak powiedział jego katalog i mam se zrobić swój katalog . O co tu chodzi bo naprawdę zrobiły się cyrki . Otwierają swoje katalogi tak twierdzą i nie pozwalają łączyć bo są to ich katalogi 

Teraz zeby wystawic przedmiot musze zrobić nastepny katalog tego samego produktu w tej samej kategorii.

Proszę o odpowiedź o co chodzi i co mam z tym zrobić 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Moze sobie dzwonić i gadać i tak się produkt połączy.

oznacz moderatorów

aniawesolowska74
#8 Zapaleniec#

Chodzi o to ,że jak nie odkacze to dystrybutor nie sprzeda mi towaru . Już jednego straciłem  bo też miał pretensje, ze podłączyłem produkty pod jego katalog i już towaru mi nie sprzedaje.allegro porobiło katalogi sprzedawcy  uważają je za swoje i prywatne i mam robić swoje katalogi. To są jakieś cyrki naprawdę  jak tak dalej pójdzie to będę musiał zamknąć interes  bo nie będę miał skąd towaru brać. Czy Allegro ma zamiar coś zrobić z tymi śmiesznymi Katalogami bo to jest jedna wielka porażka. Z jednej strony die nie dziwię sprzedawcy, że uważa katalog za swój wypromował go a tu ktoś się podłącza . Jeden się obraził mimo że zaraz odłączyłem produkty, że do tej pory się nie odzywa i nie sprzedaje mi towaru. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Chyba w tym kierunku Allegro zmierza, wyeliminować "małych".🤔

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@aniawesolowska74 zmień dilera 😆

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@aniawesolowska74 Dystrybutor nie powinien mieć tego typu roszczeń. Jeśli w Katalogu jest odpowiedni, pasujący produkt, to możesz połączyć z nim swoją ofertę. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ko_alka 

Podłączyć się do katalogu może, ale do sprzedaży towaru dystrybutora nie zmusi.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

aniawesolowska74
#8 Zapaleniec#

Właśnie o to chodzi jak połączę  produkty to  przestanie mi sprzedawać a takich przypadków jest mnóstwo na Allegro .Dystrybutorzy uważają katalogi za swoje .

Sprzedaje na Allegro od kilkunastu lat i zostawiam Allegro 15-20tys miesięcznie .

Czy jestem Mały czy nie to nie wiem może Średni ale jak takich będziecie tracić to  Allegro spadnie wcześniej czy później 

Mam pytanie czy mogę stworzyć nowy katalog tego samego produktu o tych samych parametrach w tej samej kategorii?

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@aniawesolowska74 teoretycznie produkt identyfikowany jest w katalogu po kodzie ean, nie masz możliwości zmiany kodu nadanego przez producenta. Nie wiem co sprzedajesz, ale możliwe że dystrybutor kupił towar bez kodów, np. z Chin, wykupił własną pulę kodów w gs1 i teraz twierdzi, że to jego kody. Ale jeśli sprzedaje ci towar z kodem ean, to masz prawo tego kodu używać. niech dystrybutor nie plecie bzdur. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale jak nie sprzeda Mu towaru, to co On będzie sprzedawał? kolo się zamyka i to jest pętla na mniejszych.

oznacz moderatorów

Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

Wyjaśniając Ci tą sytuacje, spodziewam się że twój dystrybutor też handluje na allegro i po prostu nie chce konkurencji stąd prośba żebyś się odłączył, żeby nie było sytuacji że sprzedajesz taniej niż on i tyle albo że ludzie mają wybór 🙂 
Idąc po najniższej linii oporu tej pseudo produktyzacji możesz zgłosić się do GS1 wykupić sobie na siebie pakiet kodów EAN i zgłosić produkt który sprzedajesz pod innym kodem EAN, stworzysz w ten sposób swój katalog i nie będzie się on łączył z twoim dystrybutorem. 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

Za chwilę na allegro zostaną sami dystrybutorzy i zaczną dyktować warunki. Allegro wpadnie we własne sidła produktyzacji.

oznacz moderatorów