anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reguła tworzenia nazwy katalogowej

MAMY ROZWIĄZANIE!
Respivent
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Bardzo proszę o wytłumaczenie co tu się zadziało.

Rozumiem, że nazwa produktu jest automatycznie generowana na podstawie wartości parametrów podstawowych: Rodzaj + Pojemność + Kolor dominujący w kat. Zdrowie-Sprzęt i wyposażenie medyczne- Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny- Wyposażenie łazienki- Kaczki i baseny sanitarne

Jest produkt A oferta nr. 8247711131 nazwa katalogowa "Worek na basen sanitarny z wkładką żelującą,20szt" (450ml)
Jest produkt B oferta nr. 12848723090 nazwa katalogowa "Basen sanitarny 700 ml biały"

Wystawiając pojemność 700ml wszystkie parametry pobierane do reguły nazwy są identyczne.
To jak w końcu działa ta reguła? Losowo?
Po pierwsze powstała nazwa "Basen sanitarny 700 ml biały" wprowadza w błąd, po drugie może się znaleźć jakiś agent, który będzie chciał biały basen, choć nie jest to basen tylko wkład do basenu (wkład w postaci worka z wkładką żelującą płynne nieczystości). Po trzecie nie mogę zgłosić błędu, bo nie mogę zmienić tego parametru, do wyboru mam tylko basen lub kaczka damska/męska. Po czwarte swego czasu sami przenieśliście Worek 450 ml do tej kategorii, więc pojemność 700ml też tam wystawiam.
Proszę o interwencję, albo mi ręcznie zmieńcie nazwę, albo dodajcie parametr "rodzaj"- wkład do urządzeń sanitarnych.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Respivent Cześć. 🙂 Dla produktu z Katalogu połączonego z ofertą 8247711131 nie ma ustalonych reguł nazwy, dlatego nazwa oferty to nazwa produktu. 

Dla produktu w Katalogu połączonego z ofertą numer 12848723090 reguła nazwy to: Rodzaj, Pojemność, Kolor dominujący (czyli prawidłowo zaciągnięty tytuł to: Basen sanitarny 700 ml biały). Dodałam już na Twoją prośbę do parametru Rodzaj "wkład do urządzeń sanitarnych".  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Respivent
#10 Popularyzator#

Wiem jak powstała nieszczęsna nazwa Basen biały 700 ml. Będę wdzięczna za ustawienie nowego parametru, bo do tego czasu jestem zmuszona zamknąć tę aukcję, nie chcę ryzykować, że ktoś po zakupie będzie chciał basen zamiast worków.
Proszę o info, jeśli to nastąpi, bo będę natarczywie się dopominać ; )
Jeszcze prośba ko_alka, aby rodzaj był lepiej "worek do urządzeń sanitarnych", bo są to worki do basenów, toalet przenośnych, wiader sanitarnych itp. i to te worki mają dodatkowo wkłady żelujące, więc "wkład do urządzeń sanitarnych" też może być mylący, a wskoczy do nazwy katalogowej.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Respivent Zgodnie z sugestią dodana nazwa w parametrze Rodzaj została poprawiona na "worek do urządzeń sanitarnych". Poprosiłam również o zmianę parametru w produkcie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Respivent
#10 Popularyzator#

ko_alka

Dziękuję, parametr rzeczywiście jest, ustawiony teraz jako " worek do urządzeń sanitarnych", aukcja wznowiona, ale coś z nazwą jest dalej nie tak. Dalej jest " Basen" w nazwie. No tak nie może być, nie chcę, żeby ktoś domagał się wysłania mu basenu jako takiego.

 

obraz_2022-11-15_082619531.png

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Respivent Zgłosiłam błąd w produkcie, czekamy na zaakceptowanie zmiany przez odpowiedni zespół. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Respivent
#10 Popularyzator#

Widzę, że błąd poprawiony. Bardzo dziękuję.

oznacz moderatorów
mirex2005
#12 Orędownik#

Dlaczego allegro wymyśliło tworzenie nazwy w katalogu z jakiś reguły.

Co ma wspólnego

  • Moto-Ekspert ZW34 zestaw zawieszenia przód

 

z

  • WAHACZ WAHACZE DRĄŻKI KOŃCÓWKI ŁĄCZNIKI BMW 3 E46 

nazwa katalogowa.png

Przecież to przy szukaniu jak ma się włączone "Połącz te same oferty" nie można znaleźć po tytule sprzedawcy tylko po "dziwnym tytule katalogu", który nic niema wspólnego ze sprzedawanym przedmiotem.

@ko_alka czy można to jakoś naprawić zmienić tytuł katalogu allegro na bardziej przyjazny?

oznacz moderatorów
igolek
#10 Popularyzator#

Chciałem słowo dodać jako kupujący, to jest chore i potwornie mylące!

Nigdy nie jestem pewien, co kupuję, wpadam w panikę widząc co innego po prawej, co innego po lewej. 

Może tak pomyśleć o kupujących, szczególnie takich, którzy nie śledzą na bieżąco ciągłych zmian zasad, parametrów, wyglądu, regulaminu i co tam jeszcze?

oznacz moderatorów