anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Totalny brak ładu w Allegro Łącznie z katalogiem oraz wielowariantowość

MAMY ROZWIĄZANIE!
KL0CKOVE
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

Od 1.08.22r. w kategorii Zabawek dla dzieci produkty muszą osiągać 100% połączenia z katalogiem co w mojej opinii jest totalnym absurdem ze strony Allegro. Dlaczego? Dlatego, że allegro wymaga a nie pomaga. Mam kilka ofert których totalnie nie mogę połączyć z katalogiem i zgłosić błędu bo ktoś był na tyle nieogarnięty, że dodawał np. Breloczek do kategorii "Zestawy". To ktoś inny wpisał kod EAN zamiast do swojego produktu do innego. I z jakiej racji moje aukcje mają zostać zdjęte przez kogoś pomyłki i niedbalstwo allegro? Proszę administrację o zrobienie należytego porządku a nie zatrzymacie możliwość sprzedaży przez Wasze wymysły a sami nie robicie porządku w chaosie jaki panuje w wielu kategoriach produktów. 

Kolejną kwestią jaką chcę poruszyć jest wielowariantowość. Od tygodnia nie mogę łączyć ofert wielowariantowych ponieważ wyskakuje komunikat.
"Nie udało się pobrać danych oferty wielowariantowej." U mnie osobiście występuje to w kategorii Breloczki. Kolejna rzecz która utrudnia sprzedaż na portalu. I nie pomaga zmiana przeglądarki na inną, nie pomaga zmiana urządzenia z jakiego obsługuję moje konto. 

 

Szanowna Administracjo Allegro. Zanim zechcecie wprowadzać kolejne absurdalne zmiany w pierwszej kolejności weźcie się do roboty za ogarnięcie chaosu na wielu płaszczyznach spowodowanych przez Wasze niedbalstwo i niepilnowanie kto jakie produkty dodaje do innych kategorii bo ludzie tacy jak ja którzy przywiązują dużą wagę do porządku oraz dbałości o szczegóły zjadają nerwy widząc komunikaty takie jak np. "Nie udało się połączyć oferty z katalogiem." "Oferta nr..... jest już przypisana do innego produktu z katalogiem". Niedorzeczne rzeczy wprowadzacie sami nie robiąc nic co pomaga sprzedawcom czyli sami sobie dajecie kopać dołek bo im spada nam sprzedaż jako sprzedawcom tak i Wy zarabiacie mniej bo macie mniejsze dochody z prowizji. Apeluję do Was w swoim imieniu oraz sprzedawców którzy widzą te problemy i ich irytują tak jak mnie ale nie chce im się o tym pisać bo uważają to za stratę czasu. Ja mam nadzieję, że przeczytacie to i w końcu pójdziecie nam osobom na których tak naprawdę zarabiacie na rękę.

Pozdrawiam
Filip
 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
Methrylis
#13 Ambasador#

@KL0CKOVE trafiłeś w punkt z tymi bublami allegro, ale problemów jest kilka.

1. To już od dłuższego czasu jest platforma allegro <---> kupujący. Sprzedawcy to ten dziwny twór, którego nikt nie zna, ale musi zajmować się całą brudną robotą;

2. Mimo szerokiej możliwości i ogromej kadry, allegro wpada na milion pomysłów, w fazie 1/5 dopracowania wrzuca je do systemu, a potem się zastanawia, czy to w sumie działa czy nie.

3. Problemy z wielowariantowością to podobno kwestia testów nowego wydania wielowariantowości, które allegro testuje na żywych organizmach i wybiera sobie użytkowników, którym akurat jakieś tam nowe nowości powłącza. Z tym od dawna jest mnóstwo problemów, równie mnóstwo ludu na to narzeka, bo wielowariantowość błędnie łączy warianty - ale jak myślisz, jak bardzo allegro się tym przejęło?

4. W ogóle allegro wszystko testuje na żywych organizmach - czyli na nas. 😕

5. Łączenie produktów z katalogiem to jest bajzel nie do opisania i, co śmieszne, oni sami nie wiedzą, jak to działa. Zadałam im pytanie dotyczące wystawiania ofert przez API po tym śmiesznym 1 sierpnia i jak myślisz - mieli odpowiedź? Nope. Co jest w ogóle XD

 

Traktowanie Sprzedawców na tym portalu to jest jakiś nieśmieszny żart.

oznacz moderatorów
KL0CKOVE
#9 Pomysłodawca#

Bardzo dobrze opisane. Milion pomysłów za to realizacja leży totalnie i takie a dobra wprowadźmy to zobaczymy co będzie... No nie! Jeśli chcecie coś wprowadzać do NAJPIERW TO PRZETESTUJCIE i dopiero to uruchamiajcie.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@KL0CKOVE, aby spróbować Ci pomóc, potrzebuję trochę bardziej szczegółowych informacji. 🙂 Poproszę Cię o numer EAN produktu oraz nr oferty, których nie możesz połączyć. Jeśli chodzi o wielowariantowość, również potrzebuję numerów ofert, których to dotyczy.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
KL0CKOVE
#9 Pomysłodawca#

Nr ofert jakich nie mogę połączyć z katalogiem:

nr 12399313400 EAN 673419313162

nr 12399239736 EAN 673419361118

nr 12297971905 EAN 673419361491

Wszystkie te 3 produkty powinny być w kategorii LEGO Breloki.

Nie mogę ich połączyć bo ciągle mam błąd. Oferty których nie mogę połączyć i edytować w wielowariantowości to każdy jeden produkt z kategorii LEGO Breloczki. Ciągle mam jeden i ten sam komunikat który podsyłam na dole.

Zrzut ekranu 2022-07-27 o 13.01.19.png

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@KL0CKOVE Chciałbym wykonać mały test. Poniżej przesyłam kroki na screenie (zakładam, że używasz FireFox, w Chrome powinno być podobnie). Czy możesz na stronie wielowariantowości, gdzie wyświetla Ci błąd wcisnąć F12, kliknąć zakładkę Sieć, potem włączyć filtr XHR, wyczyścić dziennik i odświeżyć stronę?

Sami znajdziemy czego dotyczy ten błąd. Zapytania powinny przysłać status 200 (OK), ale u Ciebie występuje błąd, więc te statusy powinny najprawdopodobniej zwrócić 500, 502 lub 403, zależy co tam się dzieje.

DarkStoorM_2-1659088385837.png

W przypadku braku błędu zwracane są oferty z prawej strony (po kliknięciu zaznaczonego zapytania, lub ten, który ma inny status niż 200):

DarkStoorM_1-1659088314501.png

W Twoim przypadku powinno pokazać tam kod błędu razem z jego treścią.

oznacz moderatorów
KL0CKOVE
#9 Pomysłodawca#

Zrzut ekranu 2022-07-29 o 12.10.25.pngMam coś takiego. Nie znam się na tym i nie wiem czy chodzi w ogóle o to.

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@KL0CKOVE o, możesz kliknąć w ten pierwszy ze statusem 500? Może chociaż kod błędu nam coś powie, powinno pokazać go z prawej strony po kliknięciu.

DarkStoorM_0-1659101659331.png

 

oznacz moderatorów
KL0CKOVE
#9 Pomysłodawca#

Zrzut ekranu 2022-07-29 o 15.36.36.png

O to chodzi?

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Poczekamy tylko aż Moderatorki zatwierdzą obrazek, bo jest widoczny tylko dla Ciebie i administracji (do pewnej rangi na forum)

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Hm, czy jak go klikasz, to rozwija się okienko z prawej strony? W tym okienku są zakładki, konkretnie zakładka "odpowiedź", o tym zapomniałem 😄

DarkStoorM_0-1659102315271.png

 

oznacz moderatorów
KL0CKOVE
#9 Pomysłodawca#

Po kliknięciu w odpowiedź przy błędzie mam takie coś:

{
"0": {
"code": "ERROR",
"message": "An error has occurred",
"details": null,
"path": "/variants-editor/variant-sets/6f94337e-99b5-4838-b02f-6e0950de323d",
"userMessage": null
}
}
 
Jeszcze wklejam zdjęcie ale to będziesz mógł zobaczyć jak zaakceptują. 
 
Zrzut ekranu 2022-07-29 o 15.49.50.png
oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ach, stare dobre Allegro. "wystąpił błąd" i nie wiadomo dlaczego 😄

Ale mam trop, zobaczymy.  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   czy możecie w jakimś dziale dowiedzieć się dlaczego stworzony wariant zwraca błąd?

ID wariantu: 6f94337e-99b5-4838-b02f-6e0950de323d

czy to problem z którąś ofertą z tego wariantu?

oznacz moderatorów
KL0CKOVE
#9 Pomysłodawca#

Dziękuje Ci DarkStrooM za chęć pomocy. Wielki szacun ✌️

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@KL0CKOVE, dziękuję za Twoją cierpliwość. 🙂 Otrzymałam informację, że problem dotyczy danych do zdjęć z ofert. Z tego, co widać, problem dotyczy tylko oferty 12399387081. Spróbuj usunąć zdjęcia i dodać je ponownie - powinno to pomóc. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
KL0CKOVE
#9 Pomysłodawca#

Faktycznie coś musiało być błędnego w tych zdjęciach 🙂 Teraz wszystko jest ok 🙂 Dziękuje.

oznacz moderatorów
KL0CKOVE
#9 Pomysłodawca#

I co teraz w tej sytuacji? Bo nagle jest cisza w temacie. Oferty jak nie były połączone tak nadal brak żadnej interwencji w tej sprawie.

Wielowariantowość jak nie działała tak nadal nie działa.

oznacz moderatorów
promoweld
#8 Zapaleniec#

zgadza sie, laczenie produktów na sile, kiedy ja zrobie to rzetelnie i po swojemu i wiem ze to jest zrobione dobrze, allegro na sile wysyla do mnie ciagle maile, ze laczy to z produktem, przez co ja trace bo dane z polaczonym produktem sa bledne albo niepelne. 

oznacz moderatorów
KL0CKOVE
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie o to mi chodzi. Ja siedzę poświęcam czas aby wszystko było zrobione jak należy i po kliknięciu Wystaw produkt ZONK... Naprawdę my jako sprzedawcy jesteśmy totalnie olewani a to my powinniśmy być traktowani należycie priorytetowo ze względu, że to dzięki nam allegro istnieje bo bez naszych aukcji i chęci działania na tej platformie to wszystko się rozwija. 

oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#

No co Ty ? Odpowiedź Alle.. jest zawsze taka sama: Sprzedawcy są istotni, ale gdyby nie kupujący to nie było by sprzedających, więc ( w domyśle ) sprzedawco nie marudź 😉

Nie przychodzi im do głowy, że jak sprzedawcy w końcu będą mieli dość pracy głównie za nich i dla nich i odpuszczą sobie ( jak np. ja ) sprzedaż tutaj, to nie będzie też kupujących i biznes się skończy.

oznacz moderatorów