anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tworzenie produktu w kategorii - Kształtowniki, profile

centrumstali_eu
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

mam pytanie o kategorię 121601 i tworzenie w niej produktów. Produkt jest tworzony na podstawie - rodzaj + materiał + długość + szerokość.

A co z wysokością i grubością? Jest utworzony w katalogu produkt 'Profil aluminium 100 x 8cm'. Chcę wystawić kilka rodzaj profilu:

80x20x2
80x40x2
80x80x2
80x80x3

Jak widać każdy ma inną wysokość, dwa nawet są o innej grubości. Dodatkowo każdy ma inną wagę. Co w tym przypadku zrobić?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@centrumstali_eu dziękuję za wiadomość! Czy możesz przesłać link lub zrzut ekranu z tym produktem? Znalazłam tylko produkt "Profil aluminium 19838 100 x 4 cm".
W takim wypadku konieczne będzie dodanie parametru identyfikującego "grubość" oraz "wysokość". Dowiem się czy jest to możliwe, ale potrzebuję konkretnego produktu, do którego takie parametry mają zostać dodane. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

centrumstali_eu
#8 Zapaleniec#

dziękuje za zainteresowanie. Dodanie parametrów 'grubość' oraz 'wysokość' jest wręcz wskazane w tej kategorii.

 

Podam produkt na przykładzie mojej aukcji.  Na poniższej aukcji:

 

https://allegro.pl/oferta/profil-ksztaltownik-aluminiowy-30x20x2-pa38-100cm-12664729191

 

mam wystawiony produkt - Profil aluminiowy 30x20x2. Allegro utworzyło do niego produkt o nazwie - 'Profil aluminium 100 x 3 cm', czyli na podstawie długości i szerokości. Chciałbym wystawić teraz aukcję - Profil aluminiowy 30x30x2, ale nie mogę do niego utworzyć produktu, gdyż Allegro twierdzi, że podany produkt już istnieje - 'Profil aluminium 100 x 3cm'. Jednak jest to całkowicie inny produkt - inna wysokość. Drugim przykładem jest wystawienie aukcji - 'Profil aluminiowy 30x40x3'. Również nie można utworzyć produktu, bo według Allegro jest to produkt - Profil aluminium 100 x 3 cm.

 

W skrócie:

Produkt Allegro - Profil aluminium 100 x 3 cm

Aukcje, które według Allegro podlegają pod powyższy produkt to:

Profil aluminiowy 30x20x2

Profil aluminiowy 30x30x2

Profil aluminiowy 30x40x3

Jednak są to trzy różne produkty (zaznaczyłem pogrubieniem). Różnią się wysokością oraz grubością ścianki, różnią się wagą oraz ceną nawet o kilkanaście złotych. Dlatego wrzucanie tych aukcji pod ten produkt nie ma najmniejszego sensu. Jest mylące dla kupujących, oraz dla sprzedających - porównywanie cen na tle konkurencji - w tym przypadku to jest bez sensu.

 

Podam jeszcze inny przykład. W tej kategorii (kształtowniki i profile) jest produkt 'Profil stal 20x20x2 długość 1000mm 100 x 2 cm'. Do tego produktu są przypisane aukcje:

 

'Profil stalowy zamknięty 20x20x2 długość 1000mm'

'Profil stalowy zamknięty 20x20x1,5 długość 1000mm'

Profil stalowy zamknięty 20x20x3 długość 1000mm'

 

Każda aukcja ma inną grubość, inną wagę oraz zdecydowanie inną cene

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@centrumstali_eu dziękuję za dokładne opisanie problemu. Napisałam do zespołu, który zajmuje się katalogiem z prośbą o dodanie parametrów identyfikujących "grubość" i "wysokość". Dam znać, gdy otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@centrumstali_eu otrzymałam odpowiedź, że w tej kategorii Allegro > Firma i usługi > Przemysł > Budownictwo przemysłowe > Materiały i akcesoria > Kształtowniki i profile  parametry "wysokość", "szerokość" i "grubość" używane są dodatkowo do identyfikacji. Zmiana została wprowadzona dosłownie na dniach, więc problem nie powienien już występować. 
Gdyby było inaczej, poproszę o informację. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

centrumstali_eu
#8 Zapaleniec#

Witam,

 

widzę że zostały dodane parametry 'wysokość', 'grubość' oraz 'szerokość', ale zostały dodane jako parametry opcjonalne i nie są brane w ogóle pod uwagę przy tworzeniu produktu, więc nic dalej się nie zmieniło. Dalej dla Allegro profil o szerokości 3cm i wysokości 2cm to ten sam produkt co szerokość 3cm i wysokość 3cm. Proszę o weryfikację

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@centrumstali_eu otrzymałam odpowiedź, że po uzupełnieniu tych parametrów oraz stworzeniu z nich produktu, wartości w tych parametrach powinny zostać wzięte pod uwagę.  
Czy mogę poprosić Cię o przesłanie zrzutów ekranu z komunikatem błędu jaki się pojawia, gdy chcesz stworzyć produkt z uzupełnionymi dodatkowymi parametrami?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów