anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięcie ofert sprzedawcy który wykorzystał moje nr EAN

MAMY ROZWIĄZANIE!
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#
  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Czy mogłabym prosić o informację, jaki jest czas oczekiwania na usunięcie ofert sprzedawcy, który porejestrował własne produkty w katalogu produktyzacji na numery EAN, należące do mojej marki i identyfikujące moje produkty?  Jestem producentem świec i wosków zapachowych, a ten sprzedawca zarejestrował w katalogu, na moje numery EAN, jakiś swój wosk sojowy do masażu. Dla mnie jest to po prostu kradzież. Kiedy te oferty zostaną usunięte wraz z odłączeniem od katalogu i wszelkimi komentarzami do nich zamieszczonymi? Kody EAN o których mowa: 5905529169656, 5905529169762, 5905529169489. 
Aukcje w których wykorzystano EAN mojej marki:
 
 
 
oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44
az1rael
#21 Demiurg#

to akurat wina katalogu raczej niż tego sprzedawcy
druga rzecz a teraz posłuchaj bo się lekko wkur..isz po zamieszczeniu swojego produktu na allegro z własnym kodem ean to już nie jest to ani twój produkt, ani twój ean tylko allegro na co dałeś zgodę akceptując regulamin i dlatego każdy inny sprzedawca wystawiający coś podobnego do ciebie może albo omyłkowo podłączyć się pod twój produkt, albo podłączy ci podróbkę, albo zrobi mu to katalog ze swoim upośledzonym algorytmem

oznacz moderatorów
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Sprawa jest bardziej złożona. Moich numerów EAN nie ma w katalogu, ponieważ ich nie dodawałam. Jestem producentem, właścicielem marki jak i jedynym dystrybutorem moich produktów. Sprzedaję w dziale rękodzieło i tam mam je wpisane, ale do katalogu ich nie dodałam. Zostały ukradzione, prawdopodobnie z mojej strony internetowej a ten człowiek porejestrował na nie własne, nie związane z moją marką i produktami, rzeczy. To nie są nawet podobne produkty, ja sprzedaję świece i woski własnoręcznie wykonane, a ten człowiek pod moimi numerami zarejestrował jakieś torby z woskiem 2kg, 10 kg i 25 kg.

oznacz moderatorów
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Nie mogę dodać PrtScr, na którym jest mój produkt z wpisanym EAN, ale brakiem wymogu połączenia z katalogiem. Numery EAN własnych produktów w dziale rękodzieło muszę mieć wpisane, ale nie ma wymogu połączenia z katalogiem, więc ich do katalogu nie dodalam. Zrobił to ten sprzedawca, rejestrując swoje rzeczy

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

W takim przypadku zostaje zgłoszenie do odpowiednich służb lub pozew cywilny nie wiem czy podchodzi to pod kk czy kc takie coś, bo allegro nic nie zrobi. Nie wiem też czy można przedstawić dowód nabycia puli kodów ean z akuratnie takimi kodami jakie mają Państwa produkty. Allegro musi mieć kwitek od odpowiedniej instytucji by ruszyło zad coś z tym zrobić

oznacz moderatorów
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Dowody są, wystarczy w wyszukiwarce wpisać te kody EAN, i mamy informację, czyje one są i do jakiej marki należą. Przedstawiłam w zgłoszeniu również PrtScr z GS1. Konsultant w sobotę je sprawdził, i potwierdził telefonicznie że oferty sprzedawcy zostaną usunięte, jak i powiązanie z katalogiem i opinie, ponieważ kody identyfikują jednoznacznie moje produkty i markę. Ale nadal oferty są dostępne. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

tak to tu działa obawiam się że nawet jak zdejmą to minie parę dni i znowu sobie przypnie nowe aukcje na te eany, tu trzeba zagrozić pozwem allegro za udostępnianie treści skradzionych, nie wiem podszywanie się pod  markę czy produkt etc żeby poczuli że im się pod zadek ogień zapalił

oznacz moderatorów
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem, można jakoś zawezwać jeszcze moderatorów aby pomogli w temacie? Sprawa jest właściwie prosta, jak budowa cepa. W momencie usunięcia tych ofert jak i powiązania z katalogiem, może sama je do niego dodam, dzięki czemu uniknęłabym takich sytuacji? Czy nie dodawać z uwagi na sajgon tam panujący? 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Tzn nie wiem czy usuniecie ofert tamtego sprzedawcy spowoduje usuniecie zlego produktu z katalogu lub trzeba bedzie zglosic produkt do poprawy a tu allegro czesto a gesto odrzuca poprawki bo oni maja dobrze i co nam zrobisz. Moderatorki ci wezwe  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Oczywiscie zakladajac ze uda sie wystawic to co trzeba tak jak trzeba to moge sie zalozyc ze predzej czy pozniej pojawi sie ktos kto albo sam ci sie podepnie podtwoj produkt ze swoim podobnym z premedytacja albo katalog stwierdzi np na podstawie zdjecia ze twoj na zdjeciu to ten sam co tamten na zdjeciu i ci zepnie. Pol biedy jak to bedzie np swieczka do swieczki bo zdazylo sie kiedys ze karma dla psa miala opinie spiete z napojem izotonicznym na silke i smiesznie sie czyta np dobry smak orzezwia lub **piiip**iste na silownie. Najczesciej chinczyki kopiuja wszystko jak wlezie i walka z nimi przypomina kopanie sie z koniem ty mu zalatwisz wywalenie ofert on w kilka godzin pozniej ma nowe aukcje ty mu zalatwisz blokade konta na nast dzien ma zalozone nowe 

oznacz moderatorów
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Jestem wkurzona na tą kradzież, ale nie ukrywam, że rozladowałeś mój gniew i rozbawiłeś mnie do łez tą karmą połączoną z izotonikiem 🤣

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Widziałem tez szampon antykorozyjny do wlosow w innym watku. Mial buc szampon do samochodu ale allegro nie przewidzialo takiej kategorii

oznacz moderatorów
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Hahahahaha 🤣🤣🤣 To jeśli jeszcze mam wybór, to jednak wolę połączenie moich świec z woskiem 25kg tego sprzedawcy 🤣 Dostałam właśnie maila że zajmują się sprawą, zobaczymy, może uda się to zamknąć jeszcze dziś. 

oznacz moderatorów
EElektryka_com
#11 Animator#

EAN to tylko cyfry, nie są chronione prawnie (sam napis EAN już tak). GTIN/GS1 to są organizacje przydzielające pule numerów wsród swoich członków. Kazdy może sobie założyć własną organizację, czy samemu przydzielać sobie numery jak chce. Oczywiście w praktyce to strzał w kolano, bo rynek wypracował tu standardy tak zeby dany numer był unikalny. Ale nie ma czegoś takiego, ze to są Twoje numery i ktoś je ukradł. Problem może mieć taki delikwent jak napisze, ze to jest EAN/GTIN/GS1, a nie jest. Ale bez konteksti przecież może to być np. SREAN, no i co zrobisz? Nic nie zrobisz. 😉

oznacz moderatorów
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Nie mogę się zgodzić, Allegro usunęło dane z katalogu w poprzednim przypadku co jest równoznaczne z tym, że nie ma prawa wykorzystywać EAN mojej marki i podszywać się podemnie jako producenta. Jesli nie podzielasz mojej opinii, w drodze jakiego działania wykluczającego kradzież, numer mógł zostać pozyskany? 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@PlatinumCandle Dziś, dokładnie o 11:16 wysłaliśmy do Ciebie odpowiedź na Twoje zgłoszenie, więc sprawdź proszę swoją skrzynkę mailową. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Tak otrzymałam wiadomość że oferty nie zostaną usunięte, natomiast zostało zgłoszone usunięcie numerów EAN z tych ofert. Rozumiem, że również z katalogu wraz z ocenami. Czekam zatem na finał sprawy. Bardzo dziękuję 

oznacz moderatorów
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Otrzymałam przed chwilą odpowiedź z potwierdzeniem usunięcia kodów EAN z ofert tego sprzedawcy. Nie rozumiem więc, dlaczego wpisując te kody w wyszukiwarkę Allegro, prócz moich przedmiotów, nadal widoczne są pod tymi kodami jego oferty?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Masz screeny to porownaj sobie z adresu www ciag ostatnich cyfr to nr oferty albo nie sciagneli albo juz wystawil drugie

oznacz moderatorów
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Nr ofert są te same. Kontaktowałam się przed chwilą na czacie i konsultant powiedział, że z ofert zostały usunięte, a to że mi wyszukuje je nadal po moim EANie to błąd który zgłosi...powinno ustąpić po 24/48 godzinach. Nie rozumiem co tu jest grane. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Zazwyczaj nieumstwo z partactwem, zglosili zaginelo lub niby umie a nie umie, podejrzewam ze dlugo bedziesz sie prosic tak to dziala a wlasciwie nie dziala pozwik natomiast cuda dziala  

oznacz moderatorów