anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięcie ofert sprzedawcy który wykorzystał moje nr EAN

MAMY ROZWIĄZANIE!
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#
  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Czy mogłabym prosić o informację, jaki jest czas oczekiwania na usunięcie ofert sprzedawcy, który porejestrował własne produkty w katalogu produktyzacji na numery EAN, należące do mojej marki i identyfikujące moje produkty?  Jestem producentem świec i wosków zapachowych, a ten sprzedawca zarejestrował w katalogu, na moje numery EAN, jakiś swój wosk sojowy do masażu. Dla mnie jest to po prostu kradzież. Kiedy te oferty zostaną usunięte wraz z odłączeniem od katalogu i wszelkimi komentarzami do nich zamieszczonymi? Kody EAN o których mowa: 5905529169656, 5905529169762, 5905529169489. 
Aukcje w których wykorzystano EAN mojej marki:
 
 
 
oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Zauważyłam jeszcze jedną rzecz, gdy wpisuje te trzy EANy w wyszukiwarce, pokazują się teraz w innych kategoriach? Były w rękodzieło-to moje oferty, oraz oferty tego sprzedawcy były w dom i ogród - wyposażenie - świece. A teraz widzę je w oferty hurtowe - wkłady i znicze oraz w woski, olejki i akcesoria oraz w przemysł. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Pewnie wystawia to samo w innych kategoriach by miec wiecej ofert aukcji produktu

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@PlatinumCandle Kody EAN zostały usunięte z produktów i na ich podstawie możesz stworzyć własne produkty w Katalogu Allegro.

Sprawę z wyszukiwaniem po EAN w przeglądarce konsultuję i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję, czekam na odpowiedź.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@PlatinumCandle Cześć, przepraszam, że czekałeś na odpowiedź! Problem już nie występuje. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Cześć, problem nie występuje wyłącznie przy numerze EAN: 5905529169489. Dla dwóch pozostałych nadal widoczne są oferty tego użytkownika: 5905529169656, 5905529169762.

Problem oznaczam jako rozwiązany ponieważ mogłam dodać te trzy produkty do katalogu, i tak też zrobiłam. Pozdrawiam i dziękuję 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@PlatinumCandle Hej, oferty powiązane z EANami 5905529169656 i 5905529169762 również zostały już poprawione

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Dobry wieczór, ponownie zgłaszam kradzież numeru EAN mojej marki. Tym razem skradziono EAN 5905529169120. Chciałam dodać ofertę z moim produktem w kategorii dom i ogród i ponownie odkryłam kradzież. Proszę o informację kiedy z ofert tego sprzedawcy zostanie usunięty mój EAN oraz usunięcie go z katalogu produktu.

Chciałabym również otrzymać informację, skąd został przez tą osobę pozyskany mój numer EAN i dlaczego podszywa się pod moją markę?

Link do oferty tego sprzedawcy:

https://allegro.pl/oferta/vinterfint-swieca-zapachowa-pomarancz-gozdzik-1szt-13377206793

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Matko kochana wróżenie z fusów skąd i jak równie dobrze mógł na necie znaleźć i podpierniczyć podobnie jak że na allegro części samochodowe są na kodach ean parówek wystawiane 

oznacz moderatorów
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Albo ktoś kradnie i nimi handluje. Napisałam również do tego sprzedawcy. Oczekuje informacji skąd został pozyskany ten kod. 

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@PlatinumCandle Allegro mu to umożliwiło - wystawił produkt na czapę i podpiął sobie dowolny - podobnie wyglądający produkt. Tak to tutaj działa - NIESTETY.

oznacz moderatorów
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Nie do końca, ten sprzedawca wprowadził do katalogu Allegro ten produkt na mój kod EAN. Kod EAN wcześniej nie istniał w katalogu, ponieważ go w nim nie umieściłam. Sprzedaję w dziale rękodzieło, w którym swój kod EAN muszę mieć wpisany, ale jest brak wymogu połączenia z katalogiem, więc do katalogu tego EANu nie dodawałam. Zrobił to ten sprzedawca rejestrując swój produkt. 

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

OK, teraz rozumiem - pewnie jakiś generator zastosował i taki kod mu utworzyło. Nie mniej jest to chore - z jednej strony masz się trzymać katalogu i jego wymogów, z drugiej strony jesteś jawnie okradana, bo rzeczy trzeba nazywać po imieniu... Chory ten świat Alle...

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Postrasz kancelarią - zobacz co mają w "O sprzedającym" - jeśli oni uważają, że wszystko, co jest wystawili jest ich własnością, to chyba się przeliczyli w Twoim wypadku... Tutaj zastosował bym zasadę Kto mieczem wojuje...

oznacz moderatorów
PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Na ten moment zapytałam kulturalnie, bez straszenia kancelariami, skąd i w jakich okolicznościach zdobyli ten kod EAN, nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi. To już drugi przypadek kradzieży moich numerów i rejestracji na nie produktów, dlatego nie odpuszczę jeśli nie uzyskam informacji, w jaki sposób weszli w jego posiadanie. Oczekuje też pomocy Allegro w usunięciu produktu z katalogu i EANu z tej oferty. 

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Rozumiem Twoje rozgoryczenie i popieram Twoje działania w 100% - najpierw próba rozmowy i wyjaśnienia problemu - jak to nie pomoże wytaczasz cięższą artylerię. Nie może być tak, że Ty wykładasz SWOJE CIĘŻKO ZAROBIONE PIENIĄDZE, a ktoś za darmoszkę z tego korzysta i jeszcze śmieje się innym w twarz pisząc bzdury (w tym przypadku) o własności.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Skoro piszesz ze te twoje oferty sa juz na allegro tyle ze nie dodalas do katalogu to moze wzial z twojej aukcji bo jak tworzyl to mu wyszukalo podobny produkt po zdjeciu i spial razem?

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@az1rael - wcześniej napisała, że zorientowała się, że EAN jest przypisany do katalogu podczas wystawiania produktu, więc raczej ktoś skopiował go z innej strony, lub wygenerował...

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Moze na swoim sklepie internetiwaym ma eany podane co za problem asystentem google znalezc podobna rzecz 

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Może być dokładnie tak, jak piszesz - niestety nie mam takich informacji - stąd moje przypuszczenia w postach wyżej 😉

oznacz moderatorów