anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Znowu problem z katalogiem

www_dzianie_pl
#9 Pomysłodawca#

Witam

   Mam takową ofertę:

https://allegro.pl/oferta/drops-**piiip**-curry-12-12747904156

Aukcja nr 12747904156

Jest połączona z katalogiem i nie pokazują się na niej w ogóle inne warianty kolorystyczne. Jak odpiąłem od pozostałych katalog to wszystko zaczęło działać, pewnie jak odepnę katalog od tej oferty to też zacznie działać.

O co tutaj chodzi? Czy ja mam teraz wszystkie 600 aukcji przeglądać i odpinać katalog żeby to się kupy trzymało?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@www_dzianie_pl Czy możesz podać mi numer ofert wariantów, które powinny być połączone z tą ofertą? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

www_dzianie_pl
#9 Pomysłodawca#

Wszystkie warianty z tej oferty :

12721979643

powinny się łączyć z powyższą

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@www_dzianie_pl dziękuję, skonsultuję to z zespołem i wrócę do Ciebie z odpowiedzią, gdy tylko dostanę wyjaśnienie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

www_dzianie_pl
#9 Pomysłodawca#

Ok.

 

Dodam, że to samo jest z ofertą nr 12748002113

Powinna mieć te same warianty co oferta nr 12748002311

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@www_dzianie_pl Przepraszam, że musiałeś czekać na moją odpowiedź, ale wracam do Ciebie z wyjaśnieniem. W ofercie numer 12747904156 nie są wyświetlane inne warianty, ponieważ oferta 12721979643 nie jest podłączona pod żaden produkt w katalogu. Dopóki nie utworzysz produktu w katalogu wyświetlanie go w ramach wariantów produktowych nie będzie działać.

Co do samej zasady działania, produkty występują w tej samej grupie, jeżeli mają tak samo uzupełnione parametry grupujące. Dla tej kategorii, to: 

Zalecane druty
Marka
Waga: 
Materiał dominujący: 
Długość:

 

Po przełączeniu opcji wyświetlania w 12747904156 własnych ofert nie pojawiają się u Ciebie inne warianty, ponieważ w grupie nie ma więcej produktów, pod które są podpięte Twoje oferty. Aby produkty z Twoimi ofertami trafiły do jednej, musisz mieć spójne parametry grupujące (te wskazane wyżej). 

Jeśli chodzi natomiast o oferty 12748002113 oraz 12748002311, to wartości tych parametrów możesz zmienić za pomocą formularza "zgłoś błąd w produkcie". Oczywiście Twoja prośba zostanie pozytywnie rozpatrzona, kiedy Twoje zgłoszenie będzie zasadne. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

www_dzianie_pl
#9 Pomysłodawca#

To jest po prostu jakiś dramat z tym katalogiem, chyba lepiej i szybciej będzie jednak, jeżeli po prostu poodpinam swoje produkty od katalogu, bo nie mam już siły ani cierpliwości żeby z tym walczyć.

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

jak ktoś chciałby wygrać systemowo z katalogiem to najlepiej wszystkim produktom z oferty nadać swoje EAN i tak je wprowadzić do systemu. Choć trzeba wtedy pamiętać, ze jeśli Klient będzie szukał danego produktu po EAN to nie znajdzie naszej oferty. Choć sądze ze to niewielka grupa klientów i też zależy to od specyfiki segmentu.

oznacz moderatorów