anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Śledzenie paczki w Allegro Lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
kamil2802
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

 

kupiłem przedmiot na Allegro Lokalnie, sprzedający twierdzi, że wysłał i wprowadził numer paczki. Gdzie mogę go sprawdzić? Na "zwykłym" Allegro widzę taką możliwość, ale na Allegro Lokalnie nie. Pomoże ktoś?

 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
xyz96
#21 Demiurg#

Moim zdaniem na Lokalnie nie ma miejsca na wprowadzenie numeru, ale mogę się mylić, sprawdź odpowiednie zakładki tu; https://allegrolokalnie.pl/konto/oferty/aktywne

Niech sprzedawca poda Ci numer nadania w inny sposób, mailem itp.

oznacz moderatorów
Lilianita
#8 Zapaleniec#

Nie mam jako Sprzedająca opcji wpisania tego numeru nigdzie, przy przesyłe paczkomatem - generuje etykietę do paczkomatu, i wyglada na to, ze jeśli odbiorca ma apke INpostu (zaobserwowałam to przy własnym zakupie na Lokalnie) to owszem, dostanie info,że pojawiła się nowa paczka zarejestrowana dla jego nr telefonu. Ale, na email, przychodzi powiadomka DOPIERO KIEDY PACZKA ZNAJDZIE SIE W PACZKOMACIE ODBIORCZYM! Ta sama paczka ma w apce normalne notyfikacje, a bez apki - musze wysyłać Kupującym screena z etykiety, co robię, bo lubię być w porządku, ale jest to troszkę uciążliwe. Bardzo bardzo jest niedoskonale to Lokalnie i kiedy sprzedam swoje juz wystawione zasoby, to nie zamierzam tu więcej wystawiać.  Uważam, ze nie jest to zbyt przyjazna platforma ani dla Kupujących ani dla Sprzedających 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@kamil2802 

Jeśli masz numer paczki  to albo poczta:  https://emonitoring.poczta-polska.pl/

Albo InPost:  https://inpost.pl/sledzenie-przesylek

oznacz moderatorów
kamil2802
#7 Wielbiciel#

Nie mam numeru paczki. Czekam żeby mi podał, bo napisał mi na czacie, że wprowadził numer na Allegro. Ta transakcja od początku śmierdzi, poczekam do jutra i otworzę dyskusję.

Od kiedy w ogóle po zakupie na Allegro Lokalnie nie dostaje się pełnych danych sprzedającego? Dostałem tylko informację, że kupiłem przedmiot od użytkownika i jego nick.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@kamil2802  Dane powinny być  w poczcie.  Ja  trochę sprzedawałem to  faktycznie bywa z tym bałaganik, jedne dane są  o inne  trzeba  prosić, czasem tylko  w  poczcie czasem w zakładce.

oznacz moderatorów
kamil2802
#7 Wielbiciel#

W jakiej zakładce? W "Kupione przeze mnie" mam tylko nick.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

No właśnie....  Może w poczcie e-mail  albo  w tym ich  czacie coś jest.  Taki żółty  przycisk po prawej z napisem  Czat.

To tylko potwierdza  regułę  że jest  bajzel i  tyle.

oznacz moderatorów
kamil2802
#7 Wielbiciel#

Jest tylko nick, a potem nick w nawiasie. Zatem można bez problemu usuwać prawdziwe dane. Otworzyłem dyskusję, bo nie ma na co czekać, zapewne i tak skończy się na POK.

oznacz moderatorów
Ananas18
#8 Zapaleniec#

Brakuję w ogóle opcji by sprzedający dostał adres email kupującego. Wtedy przy zamawianiu kuriera mogło by się ten adres tam wpisywać i kupujący automatycznie ma informacje o wysyłce.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Ananas18  Jest  gorzej,  bo  żeby nadać paczkomatem to  musi być  email kupującego, bez tego wysłać się nie da.   Już było tak że prosiłem o to kupującego bo  Allegro  o to  nie  dba.

Ale  haracz  za  "obsługę"  biorą.

oznacz moderatorów
kamil2802
#7 Wielbiciel#

Nie ma alternatywy niestety...

oznacz moderatorów