anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalne. Drobne wady produktu.

Mateusz0390
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Około 2 dni temu sprzedałem w licytacji kartę radeon rx 570 4 GB. Karta ma drobne wady tzn plastik od chłodzenia jest lekko wygięty oraz na metalowej części zebrał się kurz lub kamień w drobnych ilościach ale karta działa. Wstępnie zgodziłem się na zwrot acz kupujący chce odesłać towar za kilka dni dopiero bo majówka. W jaki sposób mam mu zwrócić pieniądze? Przez allegro na konto? Czy mogę się ubiegać o zwrot obsługi transakcji? Jaki mam czas na zwrot gotówki?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

pinsplash
#21 Demiurg#

@Mateusz0390 Kupujacy reklamuje produkt. Pewnie NIE opisałeś tych usterek w opisie. Jeżeli tak było - ma do tego prawo. Po otrzymaniu przedmiotu, jeżeli uznajesz reklamację - zwracasz mu również koszty wysyłki w obie strony. Na Lokalnie nie możesz zrobić zwrotu tak jak wpłacił przez Allegro Finanse. Musisz go poprosić o numer konta bankowego i przelać ze swojego konta bankowego. Zapisz sobie potwierdzenie zwrotu - będzie Ci potrzebne przy wystąpieniu do Allegro o zwrot opłaty - choć mogą ni zwrócić jako ze do transakcji nie doszło z Twojej winy. Jest jeden mały haczyk - przy odesłaniu za kilka dni.... czy on np nie używa karty np do kopania waluty?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Mateusz0390 Kupujący odsyła towar w ramach reklamacji. Jeśli wady występują należy mu się zwrot wszystkich kosztów, czyli tego co wpłacił + koszt odesłania. Chyba że towar naprawisz lub wymienisz na swój koszt, wtedy także zwracasz kupującemu kwotę za odesłanie do reklamacji. Jeżeli chcesz oddać pieniądze, na Lokalnie nie oddasz systemowo, tylko zwykłym przelewem bezpośrednio na rachunek bankowy podany przez kupującego. Pieniądze z Allegro Finanse musisz sobie wypłacić na własne konto bankowe. Wpłatę zwróć niezwłocznie po otrzymaniu reklamowanej rzeczy. O zwrot opłaty transakcyjnej możesz poprosić przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Dołącz potwierdzenie zwrotu wpłaty kupującemu.

oznacz moderatorów