anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalne - przedmiot nowy droższy niż faktura na niego

MAMY ROZWIĄZANIE!
Ledividel
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

kupiłem od osoby prywatnej karte graficzną za cene 3000zł.

Karta jest nowa, ma 13 dni, ze sklepu od niego dostałem fakture na 2400zł o czym nie poinformował w opisie aukcji, że cena aukckji jest niezgodna z fakturą. Teraz w wypadku gwarancji lub problemów z kartą nie otrzymałbym nawet takiej kwoty za którą za nią zapłaciłem.

Czy mogę w tym wypadku żądać od sprzedawcy z allegro lokalne odstąpienie od umowy i zwrotu przedmiotu a jak tak to na jakiej podstawie ponieważ czuje się oszukany i chciałbym mu tą karte odesłać

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
Ledividel
#9 Pomysłodawca#

dodam, że jego zakup był na firmę a nie osobe prywatną. Czy to w ogóle legalne, że on to sprzedaje teraz drożej niż to co na fakturze jako osoba prywatna?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ma prawo tak sprzedać ale że nie minęło pół roku od zakupu powinien rozliczyć to z US.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Ledividel Ten sprzedawca z Allegro Lokalnie to sklep, który dał Ci fakturę na 2400 zł, a za towar zapłaciłeś 3000 zł? Jeśli tak, możesz się domagać korekty faktury do kwoty 3000 zł.

Jeśli jednak sklep sprzedał towar sprzedawcy z Allegro, a ten sprzedawca sprzedał towar Tobie i dołączył swoją fakturę ze sklepu, nie możesz z tego powodu domagać się zwrotu wpłaty. Możesz jednak, w przypadku wad towaru, składać reklamację z rękojmi bezpośrednio do sprzedawcy z Allegro. Rękojmia trwa 2 lata - w tym czasie sprzedawca odpowiada za wady przedmiotu. W przypadku zwrotu w ramach reklamacji z powodu wad będzie Ci więc musiał oddać 3000 zł + koszty wysyłek.

Nie musisz więc korzystać z żadnych gwarancji.

oznacz moderatorów
Ledividel
#9 Pomysłodawca#

ale sprzedawca jest osobą prywatną. Od niego miałbym dochodzić rękojmi na kwotę wyrównującą fakture? trochę to jakby bez sensu? czyli sklep miałby mi oddać w razie awarii 2400zł bo na tyle jest faktura a sprzedawca z  allegro 600zł ponieważ od niego kupiłem za 3000?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Ledividel Tak, prywatny sprzedawca odpowiada za towar z rękojmi przez 2 lata i od niego żądasz w przypadku zwrotu towaru w ramach reklamacji pełnej kwoty, czyli 3000 zł + zwrotu kosztów wysyłek reklamacyjnych. Żaden sklep nie ma nic do tego. Nie myl gwarancji z rękojmią. Nie musisz w ogóle korzystać z żadnych gwarancji.

oznacz moderatorów
Ledividel
#9 Pomysłodawca#

A takie jeszcze pytanko, bo poformowałem o tym sprzedawce a on twierdzi, że wyłączył możliwość rękojmi o czym poinformował w opisie aukcji. Czy to znaczy, że to szwindel perfekcyjny? Czy mogę mieć nazwijmy to [edycja] te jego "wyłączenie z rękojmi"?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Ledividel Jeżeli w aukcji widzisz zapis o całkowitym wyłączeniu rękojmi, to tak, wtedy reklamacji z rękojmi nie złożysz. Jeżeli w aukcji takiego zapisu nie ma, możesz z rękojmi reklamować przez 2 lata. Pamiętaj jednak, że wyłączenie rękojmi jest bezskuteczne wtedy, gdy sprzedawca o wadzie wiedział i ją przed kupującym zataił.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Ledividel 

jakie **piiip**ol**e prawo w **piiip**olo**m Państwie, trzeba uciekać jak najszybciej.

Przed ucieczką (a najlepiej w ciągu 14 dni od zakupu) nie zapomnij złożyć deklaracji PCC-3 i rozliczyć podatku od takiego zakupu.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów