anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie czy słup ogłoszeniowy?

ArturS221
#7 Wielbiciel#

Jako kupujący wchodzę na ofertę sprzedaży smartfona. Renoma allegro, plus obok spory baner, że w razie zakupów jestem chroniony przez Allegro Protect. Problem pojawia się w momencie, gdy jestem zdecydowany na zakup, niestety nie ma opcji "kup teraz", a jedyna dostępna opcja to odbiór osobisty. Zatem pojawia się pytanie, w jaki sposób jestem chroniony przez Allegro w momencie zakupu tego smartfona, a po kilku dniach okaże się, że telefon zostanie zablokowany lub pochodzi z kradzieży? Sprzedający nie ma obowiązku zaakceptować mojej propozycji dodania "kup teraz", Allegro umywa ręce gdyż sprzedaż zostanie przeprowadzona poza serwisem.

W takim razie czy to jest jeszcze Allegro czy słup ogłoszeniowy? Moim zdaniem wystawienie przedmiotu powinno być możliwe tylko i wyłącznie, gdy poza odbiorem osobistym jest przynajmniej jedna opcja zakupu za pośrednictwem Allegro. Tak, żeby ta ochrona faktycznie działała, a nie jedynie była sloganem perfidnie wiszącym przy ofercie i dającym złudne poczucie bezpieczeństwa.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

To nie kupujesz, proste i oczywiste. Masz wątpliwości co do pochodzenia telefonu, nie kupujesz, możesz także sprawdzić telefon prosząc sprzedającego o IMEI.

oznacz moderatorów

ArturS221
#7 Wielbiciel#

Oczywiście, że nie kupuje w przypadku braku pewności. Ale dywagacje są w temacie sensu istnienia takiej formy sprzedaży na Allegro.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ArturS221 jak masz kup teraz z odbiorem osobistym po przedpłacie to jesteś chroniony AP

Podaj link do oferty?

oznacz moderatorów

ArturS221
#7 Wielbiciel#

Właśnie jest jedynie opcja odbioru osobistego i brak opcji "kup teraz".
Przykładowa oferta:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/256-gb-samsung-z-flip3-5g-uzyty-chwile

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ArturS221 Cześć. Jeśli chcesz skorzystać z opcji "Kup teraz", to masz możliwość poproszenia sprzedającego o jej udostępnienie. 

Zrzut ekranu 2022-09-18 o 18.10.26.png

Nie możemy zakazać Sprzedającym wystawiania ofert jako ogłoszeń - to jest ich indywidualna decyzja i nie będziemy w tej kwestii niczego narzucać. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

czeni-c1
#10 Popularyzator#

Allegro chciało pozbyć się drobnych, prywatnych sprzedających i wymyśliło "kosz na śmieci" pod nazwą Allegro Lokalne. Zostaliśmy odsunięci od normalnych aukcji. Ostatnio mało sprzedaję, ale staram się korzystać ze starego formularza. Na Allegro wiem, że sprzedam i kupujący nie będzie się obwiał o przekręt.

Natomiast kupowanie na AL to wielkie ryzyko ale też sprzedający mają problem. W roku 2019 licytowałem na AL kartę graficzną, lecz chciałem zrezygnować z licytacji i napisałem do sprzedającego aby usunął mnie z licytacji. Odpisał, że nie ma na AL takiej opcji, bo to prawda. Więc grzecznie napisałem mu, że w przypadku wygrania licytacji, nie kupię przedmiotu. Wygrałem licytację, bo byłem jedyny i ta licytacja wisi nie załatwiona do dzisiaj. Sprzedający w tym wypadku jest uczciwym człowiekiem i nie zakładał żadnych skarg.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ArturS221 jeżeli kupujesz w formie ogłoszenia najlepiej sporządzić umowę cywilna kupna sprzedaży.

oznacz moderatorów

czeni-c1
#10 Popularyzator#

Hej, a jak sporządzić taką umowę na odległość ? 🙂  

oznacz moderatorów