anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

blokada anty pishingowa

MAMY ROZWIĄZANIE!
adam2bis
#8 Zapaleniec#

Od kilku dni Allegro - lokalnie, niezależnie czy jestem jako kupujący, sprzedający, cokolwiek na tym serwisie blokowane jest przez mój anty-malware. Dodatkowo, pomimo, że chcę brnąć dalej blokuje to już Windows. Czy właściciele Allegro nie za dużo sobie powalają próbując wprowadzić, poza cookies inne "**piiip**a" szpiegujące. Wygląda to dość niepokojąco. Sprawa dziwna, bo Allegro używam od 18 lat.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
Client:44052296
#21 Demiurg#

@adam2bis   a antywirusa ile czasu już używasz? i jak masz skonfigurowanego ? może za bardzo podkręciłeś ustawienia

oznacz moderatorów
adam2bis
#8 Zapaleniec#

Nic nie zmieniałem, to nie antywirus reaguje tylko Malwarebytes, ale nawet jak go wyłączę to reaguje zapora Windows

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@adam2bis Jeśli podejrzewasz cookie to zaloguj się z innego komputera i zobacz efekt, jak tam jest ok, to coś namieszałeś sam w kompie i może sam dodałeś jakiś serwer allegro do niezaufanych i teraz Ci ciągle blokuje. Posprawdzaj w zabezpieczaniach i przeglądarce czy nie masz allegro dodane jako szkodliwe lub niezaufane. Zobacz na innej przeglądarce, z wyłączonym na chwile antywirusem, firewallem jeśli masz dodatkowo, sprawdź ustawienia zapory sieciowej w windowsie. Masz jakieś komunikaty, alerty? możesz je wkleić?

sprawdź aktualizacje wszystkie, możę masz coś na kompie i próbuje Ci wyciągnąć dane po zalogowaniu

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
adam2bis
#8 Zapaleniec#

Właśnie problem nie jest ani w cookies, ani w antywirusie, do żadnego serwera allegro się nie logowałem, nie było w międzyczasie aktualizacji antmalware, no a jak już Defender Windowsa reaguje to coś jest nie tak. Na normalnym Allegro nic się nie dzieje, jest OK jak przełączam się na lokalnie to już się dzieje!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@adam2bis Windows Defender wcale nie jest taki wspaniały, jak Ci się wydaje i to, że zaczyna "krzyczeć", to może być zwykły false positive (tak samo jak w przypadku Malwarebytes).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
PawelInternetowy
#1 Nowicjusz#

Jeśli spojrzeć na ilość rodzajów phishingu (https://panwybierak.pl/blog/phishing-co-to-jest-i-jak-sie-przed-nim-chronic/) to za chwilę z komputera trzeba będzie zrobić naprawdę twierdzę, tylko co z tego, jak - słuszna Twoja uwaga - np. wersja lokalna nie jest bezpieczna sama z siebie 😕

oznacz moderatorów