anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak kontaktu ze Sprzedającym, co robić?

cin1977
#8 Zapaleniec#

Witam. W weekend pchnąłem płatność do sprzedającego, płatności allegro. Od poniedziałku bezskutecznie próbuję się z nim skontaktować odnośnie terminu wysyłki, lub jej potwierdzenia. Telefon milczy lub zajęty, reakcji na czacie brak. Dzis w zasadzie ostatni dzień gdy może to wysłać, tak naprawdę tylko do 15, bo paczka pocztowa priorytetowa nadana później przejdzie na poniedziałek.

Teraz pytanie - czy jeśli minie 7 dni na wysyłkę, + termin dostawy sugerowany przez przewoźnika i dalej będzie brak kontaktu mogę uderzać do POK? Bo coś mi ta transakcja brzydko pachnie...

 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

kostas11
#21 Demiurg#

@cin1977 rozpocznij dyskusję https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/jak-poinformowac-sprzedajacego-o... potem po 14 dniach od zakupu POK 🙂 w dyskusji potem będzie link do zgłoszenia do POK 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cin1977
#8 Zapaleniec#
  • Na Allegro Lokalnie od osoby prywatnej to samo?
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cin1977 niema znaczenia czy osoba prywatna czy firma 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cin1977
#8 Zapaleniec#

P.S. - tak, cisnąłem też gościa przez dyskusję. Na razie bez efektu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cin1977 jak zaznaczysz że nie rozwiązana dyskusja to potem POK 🙂

Wniosek możesz złożyć najwcześniej 14 a najpóźniej 180 dni po zakupie na Allegro lub Allegro Lokalnie.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

cin1977 nie , najpierw musi być przeprowadzona dyskusja , potem POK . 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@cin1977 ale jak sam pisałeś na wysyłkę ma 7 dni.

A jakie ma opinie w komentarzach i jaką ocene? Czytałeś przed zakupem

oznacz moderatorów

cin1977
#8 Zapaleniec#

Rozpocząłem, czekam na reakcję. Na razie cisza.

oznacz moderatorów

cin1977
#8 Zapaleniec#

Gość "sporadyczny", ostatnie logowanie 1 czerwca, komentów brak. Ot, zwykły gość bez działalności sprzedający coś co mu się nie przyda w normalnej cenie, ale towar akurat mi się spodobał.

Myślę, że zwyczajnie ma mocno wyje*ane i zagląda na Allegro raz w tygodniu traktując maile jako spam. Trzeba go zmotywować, bo  nie wiadomo jak długo będzie się z tym bujał a ja nie zamierzam czekać w nieskończoność. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@cin1977 Na Allegro Lokalnie Dyskusję możesz zacząć zaraz po zakupie. Sprzedawca, jeśli nie podał innego czasu wysyłki w aukcji, ma na to 7 dni. Jeśli już rozpocząłeś Dyskusję, sprzedawca ma obowiązek się w niej wypowiedzieć, a po 24 godzinach możesz tam poprosić o pomoc pracownika Allegro. Jeżeli Dyskusja nie rozwiąże problemu, zamknij ją po 14 dniach jako nierozwiązaną i złóż wniosek do POK; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia Wnioski są rozpatrywane średnio w 7 dni. Pieniądze odzyskasz, Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów

cin1977
#8 Zapaleniec#

Dzięki, przez weekend jeszcze poczekam.

oznacz moderatorów

cin1977
#8 Zapaleniec#

No i wyszła niespodziewanka - przy aukcji możliwość płatności Allegro, wpłata za pośrednictwem PayU - a sprzedający twierdzi, że nie powiązał z kontem żadnego rachunku... I ta wpłata gdzieś sobie wisi. @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  - co w tej sytuacji? Jesteście jak rozumiem w stanie sprawdzić co z tą wpłatą i co dalej z tym klopsem? Bo naprawdę nie chcę się z tym bujać nie wiadomo ile, tylko rozstać się z gościem w pokoju jeśli jest tak jak twierdzi i odzyskać kasę...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@cin1977 Środki z Twojego zakupu znajdują się na saldzie PayU Sprzedającego w Allegro Finanse, dokładnie w zakładce Środki i historia operacji. Aby Sprzedający mógł je wypłacić na swój rachunek musi aktywować konto do wypłat zgodnie z tą instrukcją

Z perspektywy Twojej jako Kupującego płatność jest poprawnie zrealizowana, dlatego Sprzedający powinien wysłać zakupiony przez Ciebie przedmiot. Poprosiłam już naszego pracownika o wsparcie i zabranie głosu w Twojej dyskusji ze Sprzedającym. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

cin1977
#8 Zapaleniec#

Dzięki, więc czekam.

oznacz moderatorów

cin1977
#8 Zapaleniec#

Sprzedający nie reaguje na wezwania moje ani Allegro.

Czy dyskusję jako nierozwiązaną mam zamknąć 14 dni od jej rozpoczęcia, czy od daty zakupu?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@cin1977 Czas liczony jest od daty rozpoczęcia dyskusji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

cin1977
#8 Zapaleniec#

Znaczy mam jeszcze trochę porzucać grochem o ścianę,  bo gość się przez tydzień odezwał raz, na priv, z prośbą o nr telefonu bo - jak napisał: "to nie jest temat na pisanie, wolałby pogadać". Oczywiście nie zadzwonił.

No, życie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@cin1977 Coś wystawił, nie odpowiada i co....teraz, ma wypasione, ciekawy gość, może jest chory(wtedy zasadne).

oznacz moderatorów

cin1977
#8 Zapaleniec#

Podejrzewam inną sytuację - jakiś małolat wystawił coś na Lokalnie, wcześniej sprzedawał na **piiip**, na miejscu, gotówka do łapki i takie tam - a tu jakiś gość się dobija się że zrobił przelew i chce wysyłkę a Allegro, że kasa jest na jakimś koncie o którym on pojecia nie ma. A zanim zatrybil o co chodzi to zdążył ten towar opierniczyć jakiemuś lokalsowi za gotóweczkę i go zwyczajnie nie ma. Więc kombinuje, że skoro żadnej kasy z Allegro Finanse nie podejmował, to teraz się schowa i sprawa się "sama rozwiąże"...

oznacz moderatorów