anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wysyłki

lejdi104
#1 Nowicjusz#

Zapłaciłam za kupiony przedmiot przelewem tradycyjnym nir przez PayU i nie mogę dostać tego co kupiłam ponieważ sprzedający nie może dostać jakiejś etykiety od was co mam w tym przypadku zrobić 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

Może wysłać bez etykiety z Allegro, pakuje adresuje i wysyła, nawet pocztą. Zaplata przelewem tradycyjnym jest dopuszczalna i akceptowalna przez Allegro.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@lejdi104 Zakupiłaś przez InPost? Najprawdopodobniej chodzi o brak możliwości wygenerowania etykiety nadawczej, bo InPost całkowicie siadł i nie można nadawać paczek przez żaden system

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

lejdi104 co masz zrobić , zaczekać spokojnie , jest awaria . Sprzedawca ma pewnie większy stes od Ciebie . SPOKO 😀

oznacz moderatorów

orbitkownia_pl
#11 Animator#

jeśli masz wybraną dostawę allegro no allegro paczkomaty za 8,99 lub smart etykieta się nie wygeneruje bo opłata powinna być przez allegro, najlepiej niech ci zwróci kasę i zapłać przez payu lub przelewy, inaczej sprzedawca bedzie musiał zapłacić drożej za wysyłkę niż ma np w cenniku

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@lejdi104 Ciebie nie interesuje żadna etykieta. Sprzedawca jest zobowiązany dostarczyć towar zgodnie z czasem podanym w zakładce Dostawa. Sprzedawca jest też odpowiedzialny za opóźnienia przewoźnika. Jeśli czas Dostawy podany na aukcji minie, możesz mailem wysłać swoją rezygnację na podstawie art. 5431Kc i zażądać niezwłocznego zwrotu wpłaty. Gdyby był problem ze zwrotem otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś w niej o pomoc Allegro. Możesz też czekać na dostawę, wybór należy do Ciebie.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Przestańcie wrzeszczeć!

Sczególnie jeden.

Jak informuje DarkStoorM Inpost leży.

Sam tracę przez nich nerwy.

Cierpliwości!

Problem dotyczy wielu sprzedawców i nie jest to ich wina.

Może trochę zrozumienia?

Apeluję o cierpliwość.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#
 
DECO-MASTER_0-1620753621863.jpeg

 

DECO-MASTER_1-1620753621864.gif

 

Moderator

@Wesoly-Hubercik @AR_Auto_Czesci @Terapeutyczny Mam potwierdzenie od @InPost - obecnie w związku z awarią w usługach T-mobile, część usług InPost jest niedostępna. Przepraszamy za to utrudnienie.

   Natalia
   Moderator
Odpowiedż moderatora wyjaśnia
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@DECO-MASTER jeden, czyli kto? Niewygodna porada?

Względem kupującego sprzedawca ponosi odpowiedzialność za takie sytuacje.

Rejestr klauzul niedozwolonych UOKiK.

Wszelkie regulacje związane z wysyłką towarów określone są w regulaminach firm wysyłkowych, kurierskich. Sklep nie odpowiada za opóźnienia w dostawie towaru leżące po stronie firm wysyłkowych (np. Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej)....

Numer postanowienia: 6652

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@DECO-MASTER Nie przyuważyłem, tutaj jest raczej tak, jak pisze @konto zamknięte - przelew tradycyjny, brak etykiety InPost. Nie wiem jaki sposób wysyłki kupująca wybrała, ale jeżeli faktycznie jest to InPost z płatnością poza Allegro Finanse, to sprzedający i tak wygeneruje etykietę, a niedziałający InPost to może tylko zbieg okoliczności -  w tej chwili InPost już działa

Mam zamówienie z płatnością Rozpoczętą, zamówienie Smart!, etykietę mogę wygenerować na takie zamówienie, tylko będzie płatne, może ten sprzedający nie potrafi znaleźć tego zamówienia na InPost - trzeba kliknąć w opcję Wszystko, wtedy nieopłacone zamówienia pokazuje. Nawet jeżeli wybieram filtr Płatność Rozpoczęta czy Nie Wybrano Płatności, to nieopłaconych zamówień i tak nie widać, ukazują się dopiero po wyświetleniu wszystkich. Nie wiem, może u mnie to tylko tak działa 😄

Takie zamówienia są po prostu puste (w większości), nawet przy MiniKurierze, nie ma żadnych danych dopóki nie pojawi się płatność

 

DarkStoorM_1-1620757046263.png

 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

DarkStoorM Dzięki.

Ja mam inne warunki i po połaceniu 20 przesyłek gapiłem się na okienko:

"trwa komunikacja z przewoźnikiem"

Nerwy mnie poniosły, wybaczcie :).

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@lejdi104 jezeli zapłaciłaś przelewem tradycyjnym pomijając platności Allegro Finanse, to sprzedawca nie wygeneruje etykiety wysyłkowej, bo system nie widzi twojej płatności. Możesz anulować zamówienie i kupić ponownie, płacąc przez Allegro albo doplacić sprzedawcy do przesyłki, wtedy wyśle ci poza Allegro.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@lejdi104 dlatego że zapłaciłeś przelewem tradycyjnym to sprzedawca nie wygeneruje etykiety 😞 bo system widzi to jako  nie opłacone, powiedz sprzedawcy żeby nadał przez https://inpost.pl/SzybkieNadania będzie ciut drożej 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów