anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czat ze sprzedającym a podstawa do założenia reklamacji

Client:39702503
#2 Obserwator#

Witam,

 

Próbuję aktualnie zakupić kamerę od jednego z prywatnych sprzedających. Zadałem mu parę konkretnych pytań - kiedy została kamera zakupiona, poprosiłem o zdjęcia tyłu kamery i gdy jest włączona. Niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi - więc zarezerwowałem produkt by "dać czas" na odpisanie.

Rezerwacja została potwierdzona - więc jednak sprzedawca to kontroluje. Na kolejne pytanie czy jest kamera sprawna - odpisał tylko "100% sprawna"

I tutaj moje pytanie - gdybym zakupił ten przedmiot, czy deklaracja sprzedawcy o sprawności urządzenia, może posłużyć jako dowód gdybym musiał reklamować sprzęt i zakładać dyskusję (np gdyby okazało się, że tylny ekran jest pęknięty itp)? Proszę o opinię!

EDIT: zadałem pytania kolejny raz, ale niestety 0 odpowiedzi

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:39702503 oczywiście , zachowaj odpowiedź sprzedawcy .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:39702503 ja bym olał takiego sprzedawcę i poszukał innej 🙂 bo tak samo jak teraz odpowiada, tak samo będzie w razie problemów 😞 Allegro gwarantuje bezpieczeństwo ale różnie to bywa czasem idą ze skrajności w skrajność 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Jeżeli jest prywatnym sprzedającym to może wyłączyć rękojmie, wtedy nic nie zrobisz jak przyjdzie  jednak uszkodzona.

Jeżeli nie odpowiada tobie jakoś kontaktu ze sprzedającym to lepiej odpuścić i poszukać u innego.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:39702503 jeśli będziesz miał problemy z zamówieniem to możesz liczyć na naszą pomoc. Sprzedający bez względu na to czy jest przedsiębiorcą czy nie, odpowiada za zgodność sprzedawanego przedmiotu z opisem oraz za informacje jakie na jego temat udziela. Na Allegro Lokalnie możesz skorzystać z dyskusji oraz w ostateczności z rekompensaty w ramach Programu Ochrony Kupujących.
Chociaż przyznam, że dla mnie podobnie jak dla @kostas11 takie znikome odpowiedzi sprzedającego były by zniechęcające, ale oczywiście decyzja należy do Ciebie 🙂  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:39702503 Jak jest możliwość zakupienia u innego sprzedającego to lepiej odpuść. Oczywiście jest dyskusja, POK, rękojmia ale po co marnować czas.

oznacz moderatorów