anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zwrócić używany przedmiot?

wciesielski0317
#1 Nowicjusz#

Kupiłam maszynkę do mielenia, wszystko byłoby ok gdyby się nie zapychala przy funkcji która ma pełnić. Chciałam mielić kapuste kiszoną, ugotowana, miękką, nie powinno być problemu, a jednak .. maszynka się zapycha, w pewnym momencie nawet traciła na mocy. Czy mogę odesłać produkt?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Client:47295977
#11 Animator#

@wciesielski0317 Możesz. To nie będzie odstąpienie od umowy bez podania przyczyny tylko reklamacja. Złóż ją sprzedawcy mailem, opisz wady sprzętu i swoje żądania. Sprzedawca ma 14 dni na jej rozpatrzenie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli jest to zakup od osoby prywatnej to nie ma zwrotu, jeżeli nie wyłączył rękojmi to reklamuj towar opisując wady,  Sprzedający musi rozpatrzyć reklamację w ciągu 14 dni i naprawić towar, obniżyć cenę , wymienić. Poczytaj o rękojmi. Zgodnie z art. 558 § 1 Kodeksu cywilnego, strony umowy mogą rozszerzyć, ograniczyć lub wyłączyć odpowiedzialność z tytułu rękojmi. ... W przypadku zakupu produktu od osoby prywatnej, kupującemu nie przysługuje prawo 14 dni kalendarzowych na odstąpienie od umowy bez podawania przyczyny

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Znowu źle. Jeśli to zakup od osoby prywatnej, nie ma terminu 14 dni na rozpatrzenie reklamacji. Wprowadzasz w błąd. Ten termin obowiązuje tylko w przypadku zakupu konsumenckiego, gdy konsument nie odstąpił od umowy na podstawie art. 560 Kc. Piszesz, a raczej kopiujesz bezmyślnie. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@wciesielski0317 Tak, możesz zwrócić w ramach reklamacji. Powołaj się na rękojmię, określ wady i swoje żądania, czyli naprawa, wymiana, obniżenie ceny lub zwrot wszystkich kosztów po odesłaniu. Rękojmia trwa 2 lata i jest da sprzedawcy obowiązkowa. Nie potrzebujesz do tego żadnych kart gwarancyjnych. Reklamację zgłoś sprzedawcy mailem i zapytaj, gdzie odesłać towar. Gdyby był problem, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś w niej o pomoc Allegro.

Musisz odróżniać zwrot bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od zwrotu w ramach reklamacji, na który masz 2 lata. 

oznacz moderatorów