anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy zwrotu środków dokonuje allegro czy sprzedający Allegro lokalnie?

I3eMe0
#2 Obserwator#

Cześć, zamówiłem jeden przedmiot z allegro lokalnie, opłacone z góry blikiem, mija pare dni cisza w końcu napisałem czy paczka została wysłana i dostalem odpowiedź że tak, poprosiłem o numer przesyłki i zero odzewu.Postanowiłem zadzwonić i dowiedziałem się ,,że zamówienie zostało anulowane w ten sam dzień w którym zostało złożone,, bo sprzedający allegro lokalnie uważa że ma za duże prowizje i woli sprzedawać ,,na boku,, a nie za posrednictwem allegro oraz twierdzi że jeżeli anulował zamówienie (ja tego nigdzie nie widze na allegro lokalnie żeby było anulowane) to zwrotu dokona allegro, zamówienie zostało złożone 21 lipca i nadal nic, zero. Dyskusja z allegro już założona. Jeżeli miało by dokonać zwrotu allegro to już dawno powinienem mieć pieniądze spowrotem na koncie tak? Czy zwrotu musi dokonać sam sprzedający? Nie ukrywam jestem mega zły, jednak 220 zł.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@I3eMe0 Sprzedawca na Lokalnie nie może anulować zamówienia, powinien się wywiązać z zawartej umowy po wpłacie. Jeśli jednak nie jest w stanie wywiązać się z umowy, to zwrotu wpłaty nie dokona Allegro, nie ma takiej możliwości, on wprowadza Cię w błąd. Tylko Ty możesz mu podać numer konta do bezpośredniego zwrotu środków, o ile się godzisz na to. Przez Allegro nie odda. Nie musisz się jednak na to godzić, została zawarta prawnie wiążąca umowy i możesz się domagać wydania towaru, nawet sądownie.

W Dyskusji podaj mu numer konta i czekaj na przelew. Jeśli go nie otrzymasz, poproś tam o pomoc Allegro. W ostateczności złóż wniosek o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

I3eMe0
#2 Obserwator#

@xyz96 Dzięki wielkie!

oznacz moderatorów