anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwne zakupy na allegro lokalnie oraz wątpliwości na temat prawdopodobnych oszustw

czaplaJanusz
#7 Wielbiciel#

Witajcie,

Nieszczęśliwie zalicytowałem laptopa, którego sprzedający miał również wystawionego kup teraz. Zakończył aukcję przed czasem i wygrałem. Sprzedający nie daje mi możliwości odbioru osobistego, nie wiedziałem, że system lokalnie działa inaczej niż zwykłego(brak danych sprzedajacego), nie chce dać numeru kontaktowego, ani zrobić zdjęcia ze sprzętem i kartką ze swoim nickiem , co teraz?  Wpłacać ,czy to scam ?

sasddsadasdas.png

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:98572120
#13 Ambasador#

Witaj, @czaplaJanusz,

wygrałeś licytację, więc chyba jednak licytowałeś szczęśliwie. 😉

"Wpłacać ,czy to scam ?"

Decyzja należy do Ciebie. Jeśli nie wpłacisz pieniędzy, to umowa po 5 dniach zostanie rozwiązana bez konsekwencji. A jeśli zapłacisz, a sprzedawca nie wywiąże się z umowy, to będziesz mógł starać się o rekompensatę z programu ochrony kupujących.

 

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@czaplaJanusz Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, lepiej nie płać. Na Lokalnie nieopłacona transakcja po pięciu dniach zostaje uznana za niebyłą, a umowa sprzedaży jest rozwiązywana - zgodnie z regulaminem. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji.

oznacz moderatorów

czaplaJanusz
#7 Wielbiciel#

niestety już po fakcie i zamówienie zostało opłacone. . . , może będzie ok, bo ma konto od 11 lat na serwisie

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@czaplaJanusz czy licytowałeś i opłaciłeś zamówienie z konta, z którego piszesz? Nie widzę tego zamówienia w Twoich kupionych. Czy opłaciłeś je przez Allegro np. z e-maila potwierdzającego wygranie licytacji lub z poziomu zakładki Kupione

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

czaplaJanusz
#7 Wielbiciel#

dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie. Brat kupował ze swojego konta, sprzedający zadeklarował, że wyśle sprzęt w dniu jutrzejszym, najwyżej będziemy się martwić jak przyjdzie cegła 🤕 o ile coś w ogóle wyśle

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@czaplaJanusz dziękuję za odpowiedź! Uff to dobrze, bo martwiłam się, że to był zakup poza Allegro. A jeśli było opłacone z innego konta, ale za pośrednictwem Allegro, to jeśli przyjdzie cegła albo przesyłka nie dojdzie to brat może założyć dyskusję, poprosić o pomoc Pracownika Allegro i w razie problemów złozyć wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów