anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inna forma wysyłki niż wybrana

martuchna1988
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Nigdy nie sprzedawałam na allegro lokalnie więc chciałam zapytać jak działają wysyłki od strony Sprzedającego?

Sytuacja jest taka, że kupiłam Lego za duża sumę (kilka osobnych zamówień,  w każdej po 2 zestawy) i wybrałam wysyłkę paczkomatem. Pani od miesiąca nie wysłała mi paczki ponieważ była w pracy za granicą. Z góry przed zakupem uczciwie poinformowała mnie o tym, że wysyłka będzie później i cały czas jesteśmy w kontakcie, dzwoniła do mnie w ciągu ostatniego tygodnia już 2 razy i przepraszała za opóźnienie.
Zaproponowała, że wyśle mi paczki pocztą bo ma problem z wysyłką paczkomatem ze względu na awarie drukarki, itp, a pocztę ma pod domem. 
Zastanawiam się czy allegro lokalnie generuje z automatu etykietę (jak na innych popularnych portalach sprzedażowych) tak że sprzedający nie musi sam się tym zajmowac i ponosić kosztu nadania?
I drugie pytanie - jeśli zgodzę się na inną wysyłkę niż wybrana a okaże się, że Sprzedając będzie chciała mnie w jakiś sposób oszukać to dalej mam szanse na założenie i wygranie sporu o odzyskanie pieniędzy? 🤔🤔
Miał ktoś może podobna sytuację? 🥴

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Jeśli o to chodzi to allegro lokalnie jest mocno zacofane. Z automatu generuje etykietę tylko do allegro paczkomatów inpost tych za 8.99 (darmowe są tylko gdy obie strony mają smarta). I w odróżnieniu od konkurencji nie ma opcji wysyłki bez etykiety. Malutkie "O" w porównaniu z allegro lokalnie to gigant, bo mają też etykiety do ruchu, na pocztę, wysyłki paczkomatowe bez drukowania etykiet, a ostatnio nawet paczkomat za 4zł. No ale cóż specjaliści od marketingu wolą zapędzać ludzi do psucia głównego allegro niż gonić konkurencję...

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@martuchna1988 Sprzedająca powinna Ci wysłać przesyłkę wybraną przez Ciebie metodą. Jeśli jednak uzgodnicie inną formę dostawy, wciąż będziesz mogła założyć dyskusję i skorzystać z Programu Ochrony Kupujących.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

martuchna1988
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź 🙂  pozdrawiam 

oznacz moderatorów