anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Karta graficzna po zalaniu za 1300zł jak ostrzec innych przed zakupem

Ormian1
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, postanowiłem napisać do Państwa, ponieważ użytkownik [edycja] zrobił sobie na platformie allegro lokalnie sposób na dorobienie niemałych pieniążków na małym oszustwie, chociaż jak się śmieje zgodnie z prawem.

Asus GeForce GTX 1070 Rog Strix 8GB GDDR5

Otworzyłem kilka miesięcy temu spór który przegrałem ale chciałbym aby inni nie padali łupem tego Pana. Otóż Użytkownik [edycja] wystawia kartę graficzną (towar obecnie poszukiwany i drogi) Asus GTX1070 w kwocie 1500-1700zł następnie przecenie ją na 1100-1300zł. Opis piękny , karta super wyczyszczona, wymieniona pasta nie pracowała w koparce itd. Pod opisem długa specyfikacja karty (trzeba to rozwinąć aby doczytać) następnie kilka słów wplecionych pod specyfikacje że karta to szrot nie działa po zalaniu, następnie dalej wklejony jest opis ze specyfikacji karty. Pięknie ukryte wplecione w specyfikacje karty.
Jeśli nie przeczytasz każdego słowa, każdej literki to wpadłeś. Kupiłeś kartę szrot wartą 100zł za 1300zł. Po zakupie sprzedawca od razu pisze czy czytał Pan opis że karta jest po zalaniu i czy ma ją wysłać, jak nie to jest na tyle dobry że może zwrócić 800zł a karta zostaje u niego. Od razu uprzedza że allegro nic nie zrobi bo to zgodne z opisem i prawem. Tak właśnie straciłem u Pana 400zł. Aukcja z tą samą kartą jest wystawiana co chwilę po złapaniu "jelenia". Użytkownik zgarnia kasę a allegro przeważnie nic. Dlaczego pozwalacie na takie machloje??? Nie mogę wystawić nawet komentarza bo to allegro lokalnie, na allegro dostał by negatywa ku przestrodze innych. Nie ma tu rubryki uszkodzone, więc można wystawiać wszystko.
Mam wiele uwag do allegro lokalnie jedyny plus to ochrona kupujących z której jestem zadowolony bo naprawdę teraz bardzo dobrze działa.

pozdrawiam Ormian1 18 lat z Wami

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Ormian1 No niestety, wszystko zgodnie z regulaminem. Karta opisana jako "uszkodzona". Cóż zrobić. Trzeba dokładnie czytać cały opis, a nie liczyć na "okazje" 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Ziolko39  

Ale, że zgodnie z regulaminem jest, iż nie wysyła karty a z 1300 zł zwraca tylko 800 zł ? 😮😮

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg "Po zakupie sprzedawca od razu pisze czy czytał Pan opis że karta jest po zalaniu i czy ma ją wysłać, jak nie to jest na tyle dobry że może zwrócić 800zł a karta zostaje u niego" Daje bardzo sprytną propozycję i przypuszczam, że kupujący się godzi na takie rozwiązanie sprawy. A że jest to nieetyczne, to co można na to poradzić. Ale już napisała @nat_not , że zajmą się sprawą.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Ziolko39  Czasem mam po prostu wrażenie, że bronisz różnej maści przekrętasów i kombinatorów tylko dlatego, że są sprzedającymi.

Sama sobie znalazłam aukcję z tym szwindlem:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/asus-geforce-gtx-1070-rog-strix-8gb-ddr5-e2d

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Jestem ciekawy, gdzie w moim poście tutaj znalazłać obronę sprzedawcy. Chyba się trochę zagalopowałaś w swoich wnioskach, niestety "wziętych z sufitu"

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Ziolko39  

Dla mnie pisanie założycielowi wątku, że wszystko jest zgodnie z regulaminem jest obroną. Ale skoro twierdzisz, że nie to nie ma tematu.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg No sorry, ale on sam pisze, że przegrał spór. A podejrzewam, że gdyby była jakakolwiek watpliwość to Allegro stanęło by po jego stronie. Opis, że karta jest po zalaniu był, więc sprzedający tego nie ukrył tylko sprytnie "zakamuflował" w opisie. A że jest to mało etyczne, to co można na to poradzić. Kupujący zgodził się na zwrot tej niepełnej kwoty zakupu.

Może Allegro jak się przyjrzy aukcjom sprzedającego to się okaże, że wystawia tą samą kartę kilka razy ? Może dojdą do wniosku, że warto mu zablokować konto ?

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

A czytaj to wina, że kupującego przerasta rozwinięcie opisu? To identyczna sytuacja jak sprzedający oferuje kolor zielony i niebieski jakiegoś przedmiotu a kupujący się wykłóca że chce czerwony "bo nie doczytał".

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Ormian1 Przekazałam Twoje zgłoszenie do weryfikacji. Przyjrzymy się działaniom tego sprzedającego. Jeśli weryfikacja potwierdzi nieprawidłowości, podejmiemy odpowiednie działania.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

nat_not: "ja się nie znam" ale to już jest szczyt chamstwa i bezczelności "- Karta była rozkręcana, wyczyszczona z kurzu za pomocą kompresora, dodatkowo mogę wymienić pastę termoprzewodzącą na życzenie"

oznacz moderatorów

Ormian1
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Dziwne, że to konto jeszcze nie wisi za takie przekręty, widocznie allegro chce wypłacać kupującym kasę z POK.

oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

@Ormian1 Każdy student prawa pomoże Ci odzyskać tę brakujące 500zl. Może i po długim czasie ale sprawa jest prosta.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Ormian1   Daj link do tej karty, ciekawa jestem opisu.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Ormian1
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

 

ja bym złożył reklamacje, że karta, ten konkretnie egzemplarz nie ma jakiegoś parametru wypisanego w ofercie i bym na tej podstawie odstąpił od umowy

i niech sprzedawca udowadnia, że tak nie jest 🙂

 

a te teksty o mniejszym zwrocie to przecież kryminał

to sobie poczytaj

https://www.karh.pl/prawo-karne-gospodarcze/oszustwo-art-286-k-k/

 

 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Ciekawy temat.

Już na pierwszy rzut oka widać - po zdjęciach, że karta była rozkręcana. Karty od Palita z serii 1xxx na śrubce od mocowania chłodzenia i od backplejtu gdy były "nierozbierane" mają fabryczne plomby gwarancyjne.

Można uważać już na samym początku, że było coś kombinowane tak więc konieczne jest przeczytanie całego opisu.

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Skill_Player  

Do rozkręcania to on się akurat przyznaje. Zapomniał tylko dodać w opisie, że karta nie ma rdzenia 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

To nie ważne, nawet po zobaczeniu fotek i bez czytania opisu osobiście nie był bym zainteresowany tą ofertą.

 

Edit: jest w opisie o braku rdzenia ^^

oznacz moderatorów