anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem uszkodzoną Kartę Graficzną blue screeny z kodem VIDEO_TDR_FAILURE

MAMY ROZWIĄZANIE!
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Witam.
Znalazłem aukcje na Allegro Lokalnie i postanowiłem napisać przed kupnem do sprzedającego

cytuje: "Witam, Mam pytanie mianowicie czy były z nią jakiekolwiek problemy na przykład resety, przegrzewanie, artefakty czy szum łożysk wentylatorów. A kolejne to czy po wygranej licytacji da Pan 2 dni na przetestowanie sprawności (jeśli nie to nie będę brać udziału w licytacji ponieważ jest duże ryzyko). Pozdrawiam"

Sprzedawca: "Witam. Karta działa bez zarzuty. Odkąd ją wystawiłem codziennie robię testy w furmarku i 3d Marku i wyciąga naprawdę niezłe osiągi, chłodzenie jest bardzo ciche jak to u EVGI. Nic nie piszczy, nie przegrzewa się, nie zawiesza i nie restartuje. Jak najbardziej mogę dać 2 dni na testy Może Pan śmiało licytować. Pozdrawiam"

No i wygrałem licytacje. Przedmiot był bardzo staranie zapakowany. Po obejrzeniu karty graficznej zobaczyłem, że ma defekt jedna łopatka od wentylatora, a gdy włożyłem do złączą PCI w komputerze to karta graficzna ekstremalnie się wygięła. To wyglądało jak by płyta karty graficznej była wygięta a nie cała karta opadała.

Gdy włączyłem i poruszałem się po pulpicie od razu wyskoczył błąd z kodem VIDEO_TDR_FAILURE i zrobił reset komputera. Walczyłem z tym długo bo uważałem, że sprzedawca mówi prawdę i to wina mojego komputera. Aktualizacja windowsa na home 10 ten najnowszy legalny. Potem różne sterowniki potem jeszcze czyszczenie rejestrów bo na yt pokazują jak to naprawić i nic dalej to samo. Zaznaczę ze zawsze jak jest zimny PC i na pulpicie. Pod obciążeniem się nie resetuje ale piszczą chyba cewki... Także uznałem, że oddaje i włożyłem starą kartę graficzną i do dziś nie ma tych problemów. Dosłownie ani razu się PC nie zawiesił ani nie zresetował.

Teraz najlepsze napisałem do sprzedawcy sprzedawca się zgodził na zwrot powiedział, że odbierze i sprawdzi ją. Ja ją wysłałem, a on piszę, że nie przyjmie bo nie ma takiego prawa jest to rzecz używana i on jest osobą prywatną. I że za późno się odezwałem ze chcę zwrot, a to on unikał kontaktu dzwoniłem do niego... A z allegro nawet się nie odezwali żeby pomoc rozwiązać problem. Ostatni raz tam kupuje. Zero pomocy. Teraz paczka leży w paczkomacie w miejscowości sprzedającego i chyba jej nie ma zamiaru odebrać.

To ta karta: https://allegrolokalnie.pl/oferta/evga-geforce-gtx-780ti-superclocked-3gb-gddr5

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Ja mam styczność z komputerami jak miały zamki na klucz w jednostkach i wejścia na dyskietki zamiast płyt. Może być, że jestem starszy niż Pan, chyba, że avatar prawdziwy to nie bardzo. Nie dość, że detektyw to jeszcze jasnowidz. Muszę aż zerknąć na pana wypowiedzi w innych postach. Może koniec świata pan przewidział jak Pan Jackowski. Rodzina?

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@RemixSub  napisał(a):


Gdy włączyłem i poruszałem się po pulpicie od razu wyskoczył błąd z kodem VIDEO_TDR_FAILURE i zrobił reset komputera. Walczyłem z tym długo bo uważałem, że sprzedawca mówi prawdę i to wina mojego komputera. Aktualizacja windowsa na home 10 ten najnowszy legalny. Potem różne sterowniki potem jeszcze czyszczenie rejestrów bo na yt pokazują jak to naprawić i nic dalej to samo. Zaznaczę ze zawsze jak jest zimny PC i na pulpicie. Pod obciążeniem się nie resetuje ale piszczą chyba cewki... Także uznałem, że oddaje i włożyłem starą kartę graficzną i do dziś nie ma tych problemów. Dosłownie ani razu się PC nie zawiesił ani nie zresetował.

To ta karta: https://allegrolokalnie.pl/oferta/evga-geforce-gtx-780ti-superclocked-3gb-gddr5


Ja ci powiem jak to naprawić domowym sposobem ^^ - wsadzić tą kartę do piekarnika! 🤣 (kiedyś próbowałem 😁)

Prawdopodobnie usterką w tej grafice są zimne luty pod rdzeniem graficznym, "kulki" popękały i nie stykają do PCB.  Jak się karta rozgrzeje to sytuacja się na tyle poprawia, że grafika działa.

Jeżeli nie siadł rdzeń to rebaling prawdopodobnie pomógł by ożywić to GPU na stałe. 

Cewki potrafią piszczeć nawet i w nowych GPU za tysiące złoty, producenci nie widzą w tym problemu.

Reklamuj z tytułu udzielonej rękojmi przez sprzedającego (2dni)

Miałem 780Ti z tym, że od Asusa i po sprzedaży 0 problemów. Lepeiej kupować karty z stikerem gwarancyjnym na śrubce od chłodzenia rdzenia. Karty od MSI, Asusa, czy nawet Palita. EVGA i Gigabajty jeżeli chodzi o takie leciwe GPU tego nie miały i nie wiadomo czy karta nie była grzebana.

oznacz moderatorów
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Ale ja kupiłem kartę graficzną w cytuje z opisu: "w stanie idealnym zarówno pod względem wizualnym jak i technicznym. Świeżo po wymianie pasty termoprzewodzącej."

I teraz mam ją piec obok babeczek w piekarniku?. Rodzina by mi głowę ukręciła takie eksperymenty w kuchni. 🙂 Może też być, że karta już to miała dlatego jest elastyczna. Daje do myślenia. Niestety na tyle się nie znam na kartach graficznych. Ale biegły w sądzie pewnie tak.

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Od nadmiernego wygięcia PCB też potrafią kulki się połamać aczkolwiek raczej nie ma tu twojej winy gdyż karta ma już dobrych kilka lat. Dlatego teraz producenci sami dodają podpórki do modeli z ciężkim chłodzeniem.

Miałem w tamtym roku w sprzedaży jedną sztukę 970 od EVGA. Facet kupił ode mnie drugą sztukę bo pierwsza popsuła się mu po 3tyg. uzywania, kupiona też na Allegro ale oczywiście od innego sprzedającego ^^. I też bezproblemowo.

Osobiście raczej nie chciałbym karty grzebanej wcześniej przez kogoś, lepiej otworzyć nierozbieraną kartę i sobie samemu wymienić pastę termo przewodzącą lub oddać do serwisu taką kartę jak się nie potrafi tego zrobić samemu.

Jak nie rozwiążesz problemu z sprzedającym w dyskusji to oznacz jako nierozwiązaną, prawdopodobnie odzyskasz kasę z POK.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak a nawet opalarką podgrzewają.🤣

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

No tak zwanym hotem ^^. Ale raczej jest to metoda sporo mniej skuteczna niż zdjęcie układu i ponowne zakulkowanie go za pomocą sita (wszystko zależy też czy rdzeń ogólnie działa w 100% tak jak powinien)

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie należy naprawiać jak się nie ma wiedzy, założył dyskusję i dobrze, reklamacja i POK.

oznacz moderatorów
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Tak zrobię. Dziękuje za pomoc. 🙂

PS. Właśnie kupiłem o numer większa czyli - EVGA 980 TI classified ma metalowy backplate.

A poprzednią kartę graficzną którą używam na co dzień to 760 kupiona rok temu też na allegro lokalnie. I śmiga aż miło.

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

To też dość kiepską kartę, żeś kupił 😂

Do są dość stare modele i często wymęczone w koparach 😕

oznacz moderatorów
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Niby TI jest gorsza, a TI classified ma bezpieczniki i zasilanie jakieś inne. Niby mało serwisowana. Pan który sprzedaje też dał mi 2 dni i mówił że jest pewny. Służyła tylko do gier. Zamówiłem też pastę i termopady z górnej półki po 2 dniach testów jak uznam, że zostaje to zostanie zmienione. Bo faktycznie mają problemy z ciepłem.

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Wolał bym kupić od MSI taką kartę, model GamingX, przetestowaną w furmarku gdzie screen był na aukcji i ze strickerem gwarancyjnym na śrubce. Już nie mówiąc, że fajniejsza z wyglądu jest od EVGA

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nadal dajesz się wciągać w narrację sprzedających, masz stalowe nerwy czy....masz dyskusję masz POK, reklamacja, dyskusją nierozwiązana POK, Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Po prostu na ten moment nie stać mnie na nową, a swoją obiecałem komuś. I nie chcę uznać wszystkich za oszustów. Są też uczciwi sprzedawcy. Jestem łatwowierny wiem o tym.

Ale na pewno to już ostatnia używana karta graficzna. Za rok będzie 30xx Pozdrawiam

oznacz moderatorów
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Już przetestowałem "nową" kartę graficzną 980ti Evga. Wszystko ok nawet zmieniłem pastę i wszystkie termopady. Teraz ma niskie temperatury. Jest sztywna i wygląda jak nowa. Oby podziałała. A z tamtym sprzedawcą walczę nadal. Allegro go zmusiło odebrać paczkę, ale nie chcę oddać kasy. Uważa, że sprawna i w idealnym stanie heh. Nagrał jakiś film i "ma dowody". Jak sobie przypomnę jaki był miły przed kupnem, a teraz.... Ja wszystkim od dziś będę odradzać kupowanie używanej karty graficznej. Szkoda nerwów.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@RemixSub "...ok nawet zmieniłem pastę i wszystkie termopady."

Widzę że nic jednak do ciebie  nie dociera,  niczego cię poprzedni zakup nie nauczył. Nie powinieneś  rozbierać i "ulepszać"  dopiero co  kupionej używanej karty bo może się okazać ze może będziesz musiał złożyć kolejną  reklamację.

Jednak zakładanie stickerów, plomb jest jedynym lekarstwem na takich pseudo ekspertów

oznacz moderatorów
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

IMG_1059.JPG

Tak wyglądał procesor w czasie zmiany pasty. Sam wymyślasz te bzdury czy ktoś ci podpowiada? Nauczył mnie bardzo dużo. W przeciągu 3 lat kupiłem 5 kart graficznych z czego 3 na wykończeniu. Ludzie sprzedają bo wiedzą, że już bliski koniec. Ale już to moja ostatnia odp do takiego człowieka który wypisuje bzdury po to aby range sobie robić na forum. Order już czeka.
I nigdy nie powiedział, że jestem ekspertem. Dużo oglądam filmów, czytam a do tego pytam na forum jak mam jakieś pytanie co do przedmiotów. Sprzedawców interesuje tylko kasa "kupiłeś to się wal teraz"

oznacz moderatorów
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Miała bardzo wysokie temperatury ta druga karta graficzna. Przy wymianie pasty zobaczyłem dlaczego. Pasty już nie było. Rdzeń oberwał cały brązowy dookoła.
Sprzedawca zgodził się zwrócić gotówkę. Sroga lekcja na przyszłość. Zbieram na nową kartę Pozdrawiam.
https://www.youtube.com/watch?v=nx56bLd8MRQ&ab_channel=Forest

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@RemixSub wiesz zależy od kogo kupujesz. Przez ponad rok sprzedałem ponad 10szt. i żadna nie wróciła :]

980ti to już dość stare karty, dodatkowo wysilone. Może było kopane więc żywotność przy takim postępowaniu się znacząco skraca.

oznacz moderatorów
RemixSub
#9 Pomysłodawca#

Wiem, że są jeszcze normalni ludzie na allegro. Ale jest ich mało. A w zakładce "karty graficzne" jeszcze mniej. Ta druga nie była z koparki, ani nie była grzana w piekarniku po prostu nie dbał użytkownik. Jak nie syf i ten przypalony rdzeń to karta graficzna wygląda jak nowa. Wydaje mi się, że nikt nie zaglądał nawet do środka karty graficznej.

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Bo właśnie o sprzęt elektroniczny trzeba dbać a szczególnie o karty. Nawet w zamkniętej obudowie, dobrego producenta, z filtrami przeciw kurzowymi przynajmniej raz na pół roku trzeba sprężonym powietrzem wszystko przelecieć.

Ja akurat w domu posiadam kompresor, tak więc u mnie sprzęt jest zawsze czyszczony co jeden, dwa miesiące.

oznacz moderatorów