anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Limit przedłużeń

Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

Czemu kupujący (nieużywający botów) mają cierpieć na niekończących się przedłużeniach aukcji o 5min (z powodu podbicia przez bot o 1zł)?

O ile idea ogólna jest ciekawa, to jednak należałoby tu wprowadzić jakieś ograniczenia. Nieraz były przypadki przedłużenia licytacji o więcej niż 24h.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Maciejmt Dziękuję za Twoją opinię, ale czy mógłbyś wyjaśnić, dlaczego przedłużenia licytacji miałyby być cierpierniem dla Kupujących? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

ludku....

aby nie wisieć na danej aukcji kilka godzin bo bocik przebija o 1zł. Gdzie w ten sposób aukcja znowu wydłuża się o kolejne 5min.

Chodzi o to aby wyeliminować takie patologie bo są używane zewnętrzne narzędzia. Normalny człowiek (w tym ja) nie przebijałby o 1zł przez kilka(naście) godzin.

 

Potencjalne rozwiazania:

- po przedłużaniu aukcji, kwota przebicia powinna wzrastać (aby uniknąć podbijania o 1zł)

- skończyć z cichym przyzwoleniem na automaty

- maksymalny limit przedłużenia aukcji na  np. 1godzinę. Czyli już po upływie godziny od pierwotnego zakończenia aukcji, złożenie ofert nie wydłuży już jej trwania

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Maciejmt Licytacja tak działa, po to jest. Kupujący czyhają na okazję kupna ale sprzedający chcą z tego wyciągnąć więcej niż by dostali przy zwykłej ofercie.

oznacz moderatorów

Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

to ja wiem, chodzi o uszczelnienie systemu, który jest wypaczony przez zewnętrzne narzędzia.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Maciejmt Na AL jaką kwotę przebicia wpiszesz taka od razu wyświetla się jako najwyższa .Chcesz coś wygrać i nie czekać na reakcje innych to przebij tak by inni odpuścili ,nie będzie chętnych to aukcja się zakończy szybko.

oznacz moderatorów

Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

tylko mało to efektywne, nie każdy chce wygrywać aukcję po maksymalnej kwocie.  Boty by wyleciały = byłoby w porządku. Widać od razu walkę pomiędzy realnymi użytkownikami a walkę z botem.

oznacz moderatorów