anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie odnaleziono strony aukcji po zakupie przedmiotu błąd 404

MAMY ROZWIĄZANIE!
Ledividel
#9 Pomysłodawca#

hej, kupiłem przedmiot. Jak wchodzę na allegro lokalne w "Moje lokalne zakupy" i zakładkę kupione, klikam ten przedmiot żeby zobaczyć podgląd archiwalny aukcji i wyskakuje

Nie znaleziono 😞

Strona, której szukasz, nie istnieje (błąd 404)

chciałem znajomemu wysłać linka do przedmiotu który udało mi się kupić a nie wyświetla się teraz wcale, wie ktoś co to za dziwny błąd bo pierwszy raz się z czymś takim spotykam?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
Knowhere
#21 Demiurg#

@Ledividel Najprawdopodobniej allegro usunęło stronę z przedmiotem albo z powodu zawartych w niej treści naruszających regulamin, albo na prośbę (np. w takim wątku https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/usuwanie-og%C5%82oszenia-z-all...) sprzedającego.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Ledividel
#9 Pomysłodawca#

To jak mam teraz sprawdzić archiwalny opis aukcji i zdjęcia? Co jak przedmiot przyjdzie inny niż z opisu albo inny niż na zdjeciach a ja nawet nie moge sobie sprawdzic co dokladnie kupilem bo strona juz nie isnieje? Troche bez sensu

 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Ledividel Sprawdź czy google trzyma może jeszcze kopię zapasową.
Jak nie, to trzeba wołać moderatorki @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Ledividel To, że nie sprawdzisz to jeszcze pół biedy. Jeżeli Allegro usunęło ofertę, nie złożysz wniosku do POK.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Ledividel O jaki przedmiot chodzi? Pamiętasz orientacyjną datę zakupu lub inne szczegóły oferty, które pozwolą mi ją namierzyć? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Ledividel
#9 Pomysłodawca#

aukcja.pngNo przecież w histori zakupionych przedmiotów to jest wszystko, więc date widać i w ogóle ale po prostu coś się zepsuło bo po wejściu w te przedmioty wyskakuje błąd 404 no i muszą to Państwo z allegro jakoś naprawić bo to jednak dość istotne, żeby wszystko było dokładnie udokumentowane na stronie auckji na wypadek jakiś ewentualnych problemów z przesyłkami

Oto linki do tych 2 aukcji:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/iphone-12-pro-128gb-graphite-jak-nowy-igla-gwar

https://allegrolokalnie.pl/oferta/msi-geforce-rtx-3060-ti-ventus-2x-oc-8-gb-gddr6-bjy

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Ledividel To nie jest błąd z naszej strony, wszystko działa prawidłowo. Oba konta Sprzedających, które wskazałeś, są w tej chwili zablokowane, dlatego ich oferty są usunięte oraz niewidoczne dla innych użytkowników. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Ledividel
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem, w porządku. No jeżeli przedmioty po prostu nie dojdą albo coś z nimi będzie nie tak to wtedy założę tą dyskusje allegro i zobaczymy co z tym dalej zrobić, pozdrawiam

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Ledividel W tym przypadku możesz mieć problem z Dyskusją i z POK.

oznacz moderatorów
Ledividel
#9 Pomysłodawca#

Nie zrozumiałeś wypowiedzi Pani moderator. Strony z tych aukcji są ukryte ponieważ konta użytkowników na allegro zostały zablokowane ale to nie tak, że przepadło to w eter, wszystko można dalej bez problemu reklamować, allegro zawsze ma dalej wgląd jak wyglądała aukcja, jedynie jest ona niewidoczna dla użytkowników jeżeli konto osoby wystawiające aukcje zostanie zablokowane

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Zakończone też? Trochę bez sensu.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Ledividel
#9 Pomysłodawca#

Otrzymałem odpowiedź mailowo od allegro, że w razie czego udostępniają fotki i opis aukcji jakbym chciał się upewnić czy dostarczony przedmiot nie odbiega od opisu lub zdjęć, więc nie byłoby i tak żadnego problemu z niczym. Wszystko rozchodzi się o to, że konta sprzedawców prawdopodobnie zostały skradzione a sprzedawcy nawet nie wiedzieli, że coś sprzedawali i ich konta dlatego zostały zablokowane. No generalnie lipa, pewnie będzie trzeba lecieć na Policję, zobaczymy co z tego wyjdzie

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Ledividel A w jaki sposób zapłaciłeś za te przedmioty, normalnie przez allegro finanse?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Ledividel
#9 Pomysłodawca#

Tak, poprzez payu. Jeden ze sprzedawców, z którymi udało mi się skontaktować mówi, że po moim telefonie pojechał od razu na policję i policja mówi, że tym którym może jeszcze oddać na payu te przelewy, które jeszcze nie wypłynęły z allegro do banku to niech odda a reszta niestety, która na zwrot "sie nie załapie" będzie musiała iść też na policję i potem zgłaszać to do POKU allegro żeby im zwrócili środki. Zobaczę jeszcze co allegro odpowie na mailu, bo policji unikam jak ognia i jakby to nie było z 5 tysięcy a 500zł to pewnie w ogóle bym tam sie nie pofatygował, ale pewnie będę musiał.

Jakby ktoś w przyszłości się spotkał z tym, że kupi przedmiot a strona tej aukcji  w szybkim czasie przestanie być dostępna 'kod błędu 404' to polecam jak najszybciej dzwonić do sprzedawcy w celu wyjaśnienia bo jak widać przez hakerów potem mogą być problemy i niedogodności dla obu ze stron a szczególnie dla osoby, która nie zabezpiecza porządnie swojego konta. Szczerze nie wiem co teraz taki człowiek, któremu ukradli konto może zrobić, jeżeli nie znajdą tego hakera co moim zdaniem jest mało prawdopodobne, że znajdą to pewnie właściciel konta  zostanie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej, kiepska sprawa.

Tak więc przy okazji mała przestroga dla innych, zabezpieczajcie konto na sms!

 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Ledividel "Tak więc przy okazji mała przestroga dla innych, zabezpieczajcie konto na sms!" - ja bym raczej powiedział "hasła są jak majtki - należy zmieniać je często, nie zostawiać na widoku i nie pożyczać nikomu" oraz "nie loguj się przez fejsa do innych portali". Jak coś jest wygodne, to z reguły nie jest bezpieczne. Po co włamywać się na 20 innych kont, skoro łatwiej ustrzelić konto na fejsie, do którego te 20 kont może być podpiętych😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Ledividel Jedną z przyczyn może być niewyczyszczona przeglądarka, niewyczyszczone pliki cache (pamięci podręcznej) i pliki cookies (ciasteczka),

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Nie, to nie może być przyczyną.

oznacz moderatorów