anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem przedmiot niezgodny z opisem

MAMY ROZWIĄZANIE!
Danger2
#7 Wielbiciel#

Otrzymałem przedmiot niezgodny z opisem, zamiast unikatowego oryginału przyszła przegrana na płycie bluray 25 gb kopia-nawet to nie jest pirat tylko skopiowana i skompresowana płyta.

Pisałem ze sprzedawcą parę razy ale absolutnie nie chce przyjąć zwrotu,ani odesłać mi pieniędzy,mam pytanie,co mam zrobić?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/metallica-francais-pour-une-nuit-live-bluray

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Danger2, w takiej sytuacji możesz otworzyć sprzedającemu Dyskusję, a w razie potrzeby - poprosisz w niej o pomoc pracownika Allegro. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Danger2
#7 Wielbiciel#

Tyle,że dyskusja już  trwa od 19 sierpnia (mailowa i na allegro lokalnie) a od 25 sierpnia kontakt się urwał.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Mailowa to nie dyskusja tylko pogawędka, dyskusja musi być przez Allegro, Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, po 14dniach od rozpoczęcia dyskusji odznaczasz dyskusję jako nierozwiązaną i Allegro umożliwi Ci złożenie wniosku do POK, rekompensata i wówczas sprzedajacy będzie miał problemy.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Danger2, czy możesz potwierdzić, że chodzi o zamówienie nr 47f39a69-3387-45e5-9bf2-3086baad35eb z 16 sierpnia? Pytam, ponieważ nie widzę pod tym zamówieniem żadnej Twojej rozmowy ze sprzedającym. Link, który wskazałeś w tym wątku jest inny od oferty, którą wtedy zakupiłeś: https://allegrolokalnie.pl/oferta/metallica-live-praga-2019-blu-ray

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Danger2
#7 Wielbiciel#

nie to nie to zamówienie,te o które mi chodzi ma nr d474e5ef-202d-4459-87a7-fe2048dc0d7b 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Danger2, dziękuję. 🙂 Niestety nie widzę takiego zakupu na Twoim koncie - czy dokonałeś go poza serwisem? Jeśli tak, niestety nie możemy Ci pomóc.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Danger2
#7 Wielbiciel#

Tak,było z ogłoszenia a ogłoszenie było na allegro lokalne czyli u Was.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Danger2 Jeśli nie kliknąłeś KUP TERAZ w ogłoszeniu tylko dogadałeś się ze sprzedającym to znaczy, że dokonałeś zakupu poza serwisem - za to allegro nie bierze odpowiedzialności i niestety ale nie pomogą Ci. Oferują pomoc tylko w przypadku zakupów dokonanych bezpośrednio przez serwis.  
Możesz spróbować zgłosić sprawę na policję. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli było na Allegro i kupiłeś na Allegro to niemożliwe żeby nie było, czy zapłaciłeś sprzedawcy na konto podane przez niego? Ale wówczas Allegro może się przyjrzeć ofertom tego sprzedajnego.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Czatu ani korespondencji między nimi także nie ma? może jest że np: sprzedajacy namawia do zakupu poza Allegro.🤔

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Otwórz dyskusje, tam opisz problem, masz także pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów
Danger2
#7 Wielbiciel#

Właśnie nie można tam nic wpisać,ponieważ była to oferta ogłoszenie

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie możesz otworzyć dyskusji?

oznacz moderatorów
Danger2
#7 Wielbiciel#

nie,jedynie mogę coś napisać w zgłoś naruszenie zasad

oznacz moderatorów
Danger2
#7 Wielbiciel#

teraz poszło,dzięki:)

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Danger2 Wygląda na to, że zakupu dokonałeś poza allegro - czyli na własną rękę i niestety na własną rękę będziesz musiał sobie z problemem poradzić.
To, że korespondujesz przez czat allegro niestety nic tu nie zmienia.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
Proponuję przyjrzeć się temu sprzedawcy i podjąć jakieś działania - w każdym ogłoszeniu ma zapis "Wydanie fanowskie. Nośnik BD-R". Czyli mówiąc krótko - pirackie kopie przegrywane w domu na komputerze...

oznacz moderatorów
Danger2
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak to wygląda,akurat od 40 lat jestem fanem grupy Metallica, od 2008  jestem członkiem METCLUB i wiem co jest oryginalne a co pirackie a tym bardziej skopiowane.

Czyli chyba trzeba będzie sprawę zgłosić na policję,jak allegro nie może nic zrobić.

oznacz moderatorów