anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczkomaty jedyną formą wysyłki, czy to dyskryminacja Kupujących mieszkających na wsiach?

Client:72306237
#7 Wielbiciel#

Pytanie do administracji i sprzedawców: czy nie uważacie, że paczkomaty jako jedyna forma przesyłki nie jest formą dyskryminacji kupujących którzy mieszkają na wsiach? Oczekuje wprowadzenia obligatoryjnego sposobu wyboru dostawy dla sprzedawców, którzy ustawiają paczkomaty jako jedyną formę wysyłki! Mam już dość proszenia się sprzedawcom i tłumaczenia każdorazowo, że paczkomaty może i są wygodne jeśli takowy ktoś ma pod nosem ale skoro ja do najbliższego mam 6 km to jednak wygodniej jest mi dopłacić do kuriera i mieć doręczenie pod drzwi. Tymczasem coraz więcej kretynów ustawia w aukcji wyłącznie paczkomaty i nie dociera do nich żaden argument ani prośba (przykład z tego tygodnia na screenie). Uważam, że tracą na tym zarówno kupujący jak allegro poprzez brak sprzedaży a co za tym idzie prowizji. Zróbcie coś z tym wreszcie.

all.png

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:72306237 Takie czasy, taka polityka. 😄

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@LEW433 

Zaraz się dowiemy, że to podlega pod art. 135kw 😎

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Client:72306237
#7 Wielbiciel#

Jak i pod Art. 32 konstytucji. Nie jestem konfliktowy i nie robię problemów z niczego. Póki co zwracam delikatnie uwagę na problem i proszę o rozwiązanie ale jeśli nadal nic się w tej kwestii nie zmieni i będę spotykał się z takimi przypadkami jak przytoczyłem powyżej to nie wykluczam w pierwszej kolejności zainteresowania sprawą rzecznika praw konsumenta. Płacę za towar i za samą PRZESYŁKĘ. Mam prawo jak i nie widzę absolutnie żadnych podstaw aby ktoś narzucał mi w jaki sposób mam odebrać towar czy bezpodstawienie odmawiał sprzedaży gdyż jest to niezgodne z prawem. Samo Allegro może tworzyć sobie regulaminy o dowolnym brzmieniu ale skoro chcą działać w tym kraju to muszą działać w oparciu o obowiązujące przepisy prawa a nikt mi nie powie, że to jest normalne i zgodne z prawem.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:72306237

"nie wykluczam w pierwszej kolejności zainteresowania sprawą rzecznika praw konsumenta" - i co, poskarżysz mu się, że sprzedawca Zenek z allegro nie ma wysyłki pocztą czy kurierem?🤣
Poważny jesteś?

"Mam prawo" - strasznie roszczeniowa jednostka jesteś.

"jak i nie widzę absolutnie żadnych podstaw aby ktoś narzucał mi w jaki sposób mam odebrać towar" - a dlaczego narzucasz komuś w jaki sposób ma wysłać towar?

"czy bezpodstawienie odmawiał sprzedaży" - ale przecież nikt nie odmawia, możesz kupić i skorzystać z dostępnych form przesyłki. Skoro nie ma tych, które sobie życzysz, to poszukaj sprzedającego, który je ma - od tego są filtry.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:72306237
#7 Wielbiciel#

Nie obchodzi mnie polityka i lody jakie kręci ten serwis z panem Brzuską. Jako klient chce mieć wybór i takie jest moje prawo. Tylko tyle i aż tyle. I owszem, myślisz się bo bez klienta ten serwis nie istnieje a do paczkomatu na pewno niczego zamawiać nie będę i zwyczajnie nie kupię tutaj wcale w tej sytuacji. Prędzej poczekam miesiąc i zamówię z chin gdzie bez proszenia się wyślą mi to taniej i za samo doręczenie nie zapłacę ani złotówki. Tutaj nie dość, że chce dopłacić 15 zł do kuriera, który odbierze towar od sprzedawcy spod samych drzwi to jeszcze problem żeby jaśnie pan łaskawie sprzedał, LOL. No ktoś chyba ktoś na głowę upadł.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:72306237 TOĆ I MASZ WYBÓR , PRZEPROWADŹ SIĘ BLIŻEJ PACZKOMATU .

oznacz moderatorów

Client:72306237
#7 Wielbiciel#

Nikt nie będzie mi mówił gdzie mam mieszkać i jak mam żyć ✌️

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:72306237 nikt nie będzie narzucał sprzedawcom jakie formy przesyłki muszą oferować 

mdrogeria_0-1629957962271.png

 

oznacz moderatorów

Client:72306237
#7 Wielbiciel#

Jeśli chcą działać w tym kraju zgodnie z przepisami prawa to uświadom sobie, że jednak muszą. To nie ja łamie prawo, tylko sprzedawca bezpodstawnie odmawiając sprzedaży.

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Client:72306237 

Jeśli chcą działać w tym kraju zgodnie z przepisami prawa to uświadom sobie, że jednak muszą. To nie ja łamie prawo, tylko sprzedawca bezpodstawnie odmawiając sprzedaży.

Nie masz tu czasem rodziny na forum?

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:72306237 Nikt Ci nie odmawia sprzedaży, gdzie widzisz problem , szukaj ofert z odbiorem osobistym i wysyłajswojego kuriera przez brokera 

mdrogeria_0-1629958597784.png

 

oznacz moderatorów

Client:72306237
#7 Wielbiciel#

"szukaj ofert z odbiorem osobistym i wysyłajswojego kuriera przez brokera"

I tak zwykle robie w takiej sytuacji. Problem tylko w tym, że tym razem przedmiot, który potrzebuję kupić jest tylko jeden! Sprzedawca jak widać przy udziale i z pomocą samego serwisu skutecznie odmawia sprzedaży bo wysyłkę do miejscowości w której klient nie mieszka nie można nazwać doręczeniem. Innego sposobu nie ma. Krótko mówiąc mamy do czynienia z odmową sprzedaży i przytoczonym tutaj art. 135 "Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny"

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Client:72306237 

Sprzedawca jak widać przy udziale i z pomocą samego serwisu skutecznie odmawia sprzedaży bo wysyłkę do miejscowości w której klient nie mieszka nie można nazwać doręczeniem. Innego sposobu nie ma. Krótko mówiąc mamy do czynienia z odmową sprzedaży i przytoczonym tutaj art. 135

No to teraz już odleciałeś po całości. Idę złożyć zawiadomienie do odpowiednich organów, że mój ulubiony kebab otwierają dopiero o 12 a ja bym chciał kebsa na śniadanie.

Na pewno nie masz tu rodziny?

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:72306237

art. 135 dotyczy przedsiębiorców , a wątek założony w dziale ,, kupujący na lokalnie ,, 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:72306237 "Problem tylko w tym, że tym razem przedmiot, który potrzebuję kupić jest tylko jeden!" - no widzisz, i jeszcze drażnisz osobę, która jako jedyna ma ten przedmiot. Nierozsądnie.

"Krótko mówiąc mamy do czynienia z odmową sprzedaży i przytoczonym tutaj art. 135" - normalnie facepalm. Myślę, że sprzedający bez problemu bardzo dobrze uzasadni odmowę wysłania przedmiotu tym przewoźnikiem, którego sobie wydumałeś.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:72306237 "To nie ja łamie prawo, tylko sprzedawca bezpodstawnie odmawiając sprzedaży." - w jaki niby sposób sprzedawca odmawia sprzedaży? On tylko odmawia spełniania fanaberii (w postaci wysyłki), które sobie wymyślasz, do czego ma pełne prawo.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Client:72306237 Na Allegro masz do wyboru miliony sprzedawców którzy mają różne formy dostawy i kupuj u takich którzy mają oferty dostawy najbardziej wygodne dla ciebie .

oznacz moderatorów

Client:72306237
#7 Wielbiciel#

"On tylko odmawia spełniania fanaberii (w postaci wysyłki), które sobie wymyślasz, do czego ma pełne prawo."

Bo sam serwis pozwala na to aby tak to funkcjonowało czyli nie tyle jest winny sam sprzedawca ale Allegro i głównie tutaj potrzeba aby przyjrzał się temu rzecznik praw konsumenta bo konfliktuje to z prawem. Sprzedawca może odmówić sprzedaży ale MUSI uzasadnić przyczynę na podstawie której odmawia sprzedaży a w tym przypadku sam sprzedawca nie potrafi tego uzasadnić. Nie może odmówić sprzedaży "bo tak". Klikając "kup teraz" i płacąc z góry staje się właścicielem przedmiotu i mam prawo decydować jak ma on zostać dostarczony. Czy sprzedawca zwróci mi należność z własnej kieszeni w przypadku zgubienia przesyłki nadanej InPostem (a taki przypadek już miałem), skoro wymusza na mnie tego przewoźnika i nie pozwala wybrać innego?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:72306237 "potrzeba aby przyjrzał się temu rzecznik praw konsumenta bo konfliktuje to z prawem" - gdy kupujesz od osoby prywatnej, to nie jesteś żadnym konsumentem😏
Spytam ponownie: z jakim prawem rzekomo to konfliktuje?
Jak już kopsniesz się do tego rzecznika, to podziel się tu informacją jak długo i jak głośno się śmiał😉

"Sprzedawca może odmówić sprzedaży ale MUSI uzasadnić przyczynę na podstawie której odmawia sprzedaży a w tym przypadku sam sprzedawca nie potrafi tego uzasadnić. Nie może odmówić sprzedaży "bo tak". Klikając "kup teraz" i płacąc z góry staje się właścicielem przedmiotu i mam prawo decydować jak ma on zostać dostarczony." - owszem, masz prawo decydować... ale w ramach sposobów dostawy przedstawionych w ofercie, na której warunki (m.in. sposób dostawy przedmiotu) zgodziłeś się w momencie zakupu. Nie może sobie zmieniać warunków umowy po jej zawarciu tylko dlatego, że tak ci się wydaje, bo naczytałeś się tutaj "porad" pewnej osoby często używającej słowa "bzdura" w swoich postach.

"Czy sprzedawca zwróci mi należność z własnej kieszeni w przypadku zgubienia przesyłki nadanej InPostem (a taki przypadek już miałem), skoro wymusza na mnie tego przewoźnika i nie pozwala wybrać innego?" - odwróćmy pytanie: czy będziesz nalegał, aby sprzedający oddał ci pieniądze z własnej kieszeni, gdy wybrany przez ciebie (a niedostępny w ofercie sprzedającego) przewoźnik zagubi przesyłkę?
Tak, to podchwytliwe pytanie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów