anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczkomaty jedyną formą wysyłki, czy to dyskryminacja Kupujących mieszkających na wsiach?

Client:72306237
#7 Wielbiciel#

Pytanie do administracji i sprzedawców: czy nie uważacie, że paczkomaty jako jedyna forma przesyłki nie jest formą dyskryminacji kupujących którzy mieszkają na wsiach? Oczekuje wprowadzenia obligatoryjnego sposobu wyboru dostawy dla sprzedawców, którzy ustawiają paczkomaty jako jedyną formę wysyłki! Mam już dość proszenia się sprzedawcom i tłumaczenia każdorazowo, że paczkomaty może i są wygodne jeśli takowy ktoś ma pod nosem ale skoro ja do najbliższego mam 6 km to jednak wygodniej jest mi dopłacić do kuriera i mieć doręczenie pod drzwi. Tymczasem coraz więcej kretynów ustawia w aukcji wyłącznie paczkomaty i nie dociera do nich żaden argument ani prośba (przykład z tego tygodnia na screenie). Uważam, że tracą na tym zarówno kupujący jak allegro poprzez brak sprzedaży a co za tym idzie prowizji. Zróbcie coś z tym wreszcie.

all.png

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53

Client:72306237
#7 Wielbiciel#

@Knowhere 

"naczytałeś się tutaj "porad" pewnej osoby często używającej słowa "bzdura" w swoich postach."

Nie wiem o co Ci chodzi człowieku i o czym do mnie mówisz. Ja tutaj pierwszy raz jestem co chyba łatwo możesz sprawdzić po ilości postów i dacie rejestracji?

"odwróćmy pytanie: czy będziesz nalegał, aby sprzedający oddał ci pieniądze z własnej kieszeni, gdy wybrany przez ciebie (a niedostępny w ofercie sprzedającego) przewoźnik zagubi przesyłkę?"

Nie - wtedy będę sam składał reklamację u spedytora którego SAM wybrałem i do nikogo nie będę miał pretensji. Ale skoro ktoś mi narzuca przewoźnika z góry (który już raz przewalił mi przesyłkę) to uważam, że w przypadku zgubienia przesyłki i w ramach rekompensaty powinien zwrócić mi kasę z własnej kieszeni.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:72306237

"Nikt nie będzie mi mówił gdzie mam mieszkać i jak mam żyć" - nikt nie będzie nikomu mówił jak ma prowadzić sprzedaż i czym nadawać przesyłki🖖

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Client:72306237 

A ja bym chciał, żeby kurier przyjeżdżał punktualnie o 12:00, a oni przyjeżdżają kiedy im pasuje. Jak żyć?

Jako klient chce mieć wybór i takie jest moje prawo.

Tak, masz wybór. Kupić u takiego co ma kuriera albo kupić gdzie indziej ( n.p. u Chińczyka 🙂 ).

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

"Jako klient chce mieć wybór i takie jest moje prawo." - ale nie masz prawa żądać tego od sprzedawców.

"I owszem, myślisz się bo bez klienta ten serwis nie istnieje" - a gdyby nagle wszyscy sprzedawcy zniknęli jednego dnia, to serwis utrzymaliby sami kupujący?

"Prędzej poczekam miesiąc i zamówię z chin gdzie bez proszenia się wyślą mi to taniej i za samo doręczenie nie zapłacę ani złotówki." - zainteresowałeś się kiedyś dlaczego wysyłki z Chin są prawie za darmo? Nie? To najpierw się zainteresuj. Poza tym po ostatnich zmianach w prawie zakupy z Chin nie będą już tak opłacalne.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

O_O 6km to blisko

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Client:72306237 

"Biznes is biznes". Skoro tak im się opłaca to nie wiem kto, jak i po co miałby ich zmuszać do zmiany. Zawsze też możesz napisać do inpostu żeby postawili bliżej Twojej lokalizacji.

 

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Client:72306237
#7 Wielbiciel#

Taa, już to widzę jak InPost stawia paczkomat w każdej wiosce z którego będzie korzystać kilka osób! To nie jest żadne rozwiazanie. Chyba prościej dodać 2 linijki kodu, który rozwiązuje problem niż liczyć na łaskę InPostu i zastawić cały kraj paczkomatami.

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Client:72306237 

Taa, już to widzę jak InPost stawia paczkomat w każdej wiosce

(...)

niż liczyć na łaskę InPostu i zastawić cały kraj paczkomatami.

To weź się zdecyduj. Nie ma paczkomatu - źle, postawią wszędzie paczkomaty też źle...

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Client:72306237
#7 Wielbiciel#

"To weź się zdecyduj. Nie ma paczkomatu - źle, postawią wszędzie paczkomaty też źle"

@szejk-gmbh Pewnie, że źle. Osobiście paczkomat do szczęścia nie jest mi potrzebny zaś biorąc pod uwagę w jaką stronę to idzie i że każda firma stawia swoje (InPost, Allegro, PP, DPD i ch wie kto jeszcze zamiast się dogadać) to za kilka lat władze miast mogą mieć problem podobny do tego jaki obecnie mają z samowolką reklamową.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Client:72306237 Ja nie widzę problemu z odbiorem z paczkomatu a sam mieszkam na wiosce kilka kilometrów od najbliższej skrzynki .Jednak do miasta i tak trzeba jeździć codziennie jak nie zakupy to inne potrzeby życiowe jak również praca i przy okazji można odebrać paczkę z paczkomatu (masz na to 48 h) .W okresie pandemii poczta też przestała dawać przesyłki do ręki i zostawia bez podpisu a w przypadku zaginięcia nie ma się czym podeprzeć. Każdy sprzedawca ma prawo sam wybierać sobie dostawców .Popatrz z drugiej strony ja mam bliżej do paczkomatu niż na pocztę i tak ma również wielu innych sprzedawców. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:72306237 "ale skoro ja do najbliższego mam 6 km" - serio, tylko 6 km? Przecież to można przejechać rowerem na spokojnie w góra kwadrans.
Jeszcze do niedawna jedyny paczkomat w moim (kilkunastotysięcznym) mieście był na przeciwległym jego końcu oddalony o ~5 km i nigdy nie robiłem z tego problemu (ani sobie, ani komuś). Wręcz się cieszyłem, że w końcu mam jakiś paczkomat w zasięgu.
Zarówno kupuję, jak i sprzedaję i naprawdę sporadycznie zdarzało się, aby ktoś wybrał inną formę dostawy niż paczkomat (a oferowałem ich kilka).

"Tymczasem coraz więcej kretynów ustawia w aukcji wyłącznie paczkomaty i nie dociera do nich żaden argument ani prośba" - nie dziwię się, że nie dociera, skoro nazywasz ich kretynami.
Nie wpadłeś na pomysł, że mają ustawione paczkomaty, bo takiej łatwiej, szybciej i taniej jest im nadać przesyłkę albo z powodu coraz dziwniejszych wymysłów i fanaberii allegro?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:72306237
#7 Wielbiciel#

Nie po to zamawiam w sieci aby jeździć do najbliższego miasta tracąc czas i pieniądze. W takiej sytuacji równie dobrze mógłbym podjechać do sklepu i kupić na miejscu bez czekania. Ludzie się różni i różne mają potrzeby. Mamy pandemię, z serwisu korzystają ludzie starsi, niepełnosprawni, tacy co pracują zdalnie, tacy którym nie chce się wychodzić z domu itd. itp. zresztą tego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Nikt nie będzie mówił mi jak mam żyć. Serwis powinien iść w stronę rozwiązań, które ułatwiają korzystanie z usług, tymczasem mija 25 lat (?) i jest wprost odwrotnie - kiedyś mogłem bez problemu zamówić jak chciałem wybierając dowolną formę wysyłki, obecnie nie mogę. Uważasz, że tak powinno być? Nie broń czegoś czego zwyczajnie nie da się obronić.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:72306237 sprzedawców na allegro jest bez liku i z pewnością znajdziesz sprzedawcę , który oferuje dostawę kurierska tylko .... że ceny w tych  ofertach są wyższe z tegoż to powodu ,że serwis pobiera wyższą prowizję od dostaw kurierskich .

oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

Wszechobecna Poczta Polska mogła by być do wyboru jako drugi dostawca, niestety sama na to sobie zapracowała. Dlaczego Sprzedawcy PP omijają szerokim łukiem? 

Może dlatego, że uwalają reklamacje za zaginione lub zniszczone przesyłki, wszystko usprawiedliwiając covidem, albo krócej mi zajmie nadanie 20 paczek paczkomatem niż jednej Poczta Polską.

-None-
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@koltat "Może dlatego, że uwalają reklamacje za zaginione lub zniszczone przesyłki, wszystko usprawiedliwiając covidem" - akurat to wygląda mniej więcej tak samo u każdego z dużych przewoźników, nie ma wyjątków, zawsze starają się uwalić reklamację.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

@Knowhere Być może, nie wiem jak tam z innymi przewoźnikami, po za tymi z usług których korzystam, ale jak dotychczas to z reklamacjami InPost czy Paczka w Ruchu nie miałem problemu, za wszystkie zagubione lub zniszczone paczki odszkodowanie wypłacili.

-None-
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@koltat To chyba miałeś szczęście, bo np. inpost pojawiał się na tym forum w kontekście reklamacji, z którymi były cyrki.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Ja miałem do szkoły 15 km i to pod górkę a mój kolega mieszkał naprzeciwko, to dopiero niesprawiedliwość.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:72306237
#7 Wielbiciel#

"Ja miałem do szkoły 15 km i to pod górkę a mój kolega mieszkał naprzeciwko, to dopiero niesprawiedliwość."

@majster_man I jak to niby się ma do zakupów w sieci gdzie z powodzeniem można rozwiązać to tak aby każdy miał równy dostęp do usługi, bez dyskryminacji ze względu na miejsce zamieszkania i co początkowo nawet w taki sposób funkcjonowało? To ma być postęp? Zamiast podawać jakieś z D przykłady wymień lepiej choćby jeden sklep dostępny online gdzie nie możesz zrobić zakupów bo jedyna forma wysyłki jest realizowana przez jakąś niszową usługę dostępną dla ograniczonej liczby osób (jakby ten kraj składał się wyłącznie z miast). Tylko tutaj taka patologia. Ja mieszkam w miejscowości x więc dostarczenie przesyłki do miejscowości Y mnie w żaden sposób mnie nie urządza. Tak jak ktoś tutaj zaproponował mi podjechanie do paczkomatu rowerem - równie dobrze mógłby zaproponować mi abym podjechał po przesyłkę z Warszawy do Poznania no bo przecież PKP do W-wy jedzie kilka razy dziennie, a nawet lata samolot. Czy Wy tutaj jesteście normalni? 🙂

oznacz moderatorów