anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Po zapłacie za zamówienie oferta została usunięta z Allegro, co mam teraz zrobić?

bejot67
#8 Zapaleniec#

ZamówiScreen2.pngScreen3.pngSreen1.pngłem produkt, w tym przypadku ślimaki akwariowe. Po opłaceniu towaru wraz z dostawą oferta przestała istnieć!!! Oczywiście podany nr telefonu także milczy!!!

Co w tej sytuacji mam robić, a jaka jest odpowiedzialność w takich sytuacjach samego Allegro?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

mdrogeria
#21 Demiurg#

bejot67 rozpocznij dyskusję i jeśli nie przyniesie skutku wystąpisz do POK o rekompensatę .

oznacz moderatorów

bejot67
#8 Zapaleniec#

Dziękuję. W tym przypadku nie mam z kim dyskutować, bo ogłoszenie i sam "allegrowicz" zniknęli. Ale dziękuję.

oznacz moderatorów

bejot67
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za podpowiedź.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@bejot67 Po 14 dniach od zakupu wypełnij prosty wniosek o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących. Nie musisz zgłaszać sprawy na policję. Wnioski są rozpatrywane średnio w czasie 7 dni.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Wcześniej możesz otworzyć spór i domagać się wysyłki lub zwrotu wpłaty, została zawarta umowa i sprzedawca ma obowiązek ją sfinalizować. W sporze pomaga pracownik Allegro.

https://allegro.pl/dyskusje/nowa

https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

bejot67
#8 Zapaleniec#

Pięknie dziękuję. Poczekam te 14 dni. Ten złodziej już w ogóle nie istnieje na Allegro, a przynajmniej tak mi się wydaje. Dziękuję raz jeszcze.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@bejot67 Jeśli nie masz kontaktu telefonicznego i nie możesz otworzyć Dyskusji, po 14 dniach wypełnij wniosek do POK. Gdybyś miał problem z wypełnieniem wniosku, daj znać tutaj. Nie zwracaj uwagi na to, że kwota jest niska, sprzedawca ma obowiązek wydać rzecz, a POK zwraca także niskie kwoty.

oznacz moderatorów

bejot67
#8 Zapaleniec#

Dziękuję.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Po pierwsze - za słowo "złodziej" użyte publicznie - możesz słono beknąć. To karalne, o ile nie wiesz. Ów człowiek sprzedaje w najlepsze i dalej istnieje na Allegro. To, że nie potrafisz go znaleźć nie świadczy o jego nieuczciwości, a o Twoim nieogarnięciu. 

Dalej - na Allegro tak już bywa, że kupiona oferta znika i idzie sobie do archiwum. O ile mnie pamięć nie myli, było tak od początku. 

Gość, o którym piszesz, sprzedaje aktualnie Hondę Race za prawie 15k. Bez wątpienia chciał Cię oszukać na 9.99... Dodam, że jest na Allegro 4 lata.

Moja wersja jest taka, że skoro nie ogarniasz działania serwisu, zapewne panikujesz bez sensu. Może Twoja wpłata nie dotarła do kupującego. A może przesyłka jest w drodze. A może kupiłeś wczoraj i chcesz na dziś. Telefon nie działa? To napisz i dopytaj. A nie piszesz bzdury. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Vryko Emocje ważniejsze niż dopytanie, poszukanie, wniosek, zwrot, złodziej ale cóż każdy zły tylko "ja" dobry. Dokąd ten świat zmierza?

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Jakbym się bał, że mnie ktoś oszuka na Allegro, to bym kupował w sklepach stacjonarnych. O dziwo, od prawie 20 lat tylko raz mi się zdarzyło, że nie dostałem zamówionego towaru, ale po drobnej perswazji, sprzedający oddał kasę. Nieodmiennie dziwią mnie podobne wpisy. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kupowałem, kupuje przez Allegro i poza no O L X i innych i takich problemów, nawet łącząc wszystkie, przez wszystkie lata bym nie sumował.😁 Sądzę że duża część zakupów w ogóle jest nieprzemyślana.

oznacz moderatorów

bejot67
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem dlaczego dziwi Cię wpis, że ktoś oszukał na allegro? Chyba ma to na celu również podniesienie naszego bezpieczeństwa dalszych zakupów. A w temacie kto tu jest ile - 15 lat bez miesiąca - tyle ja tu jestem i jeszcze NIGDY nikt mnie nie naciągnął. A upominam się tylko o swoje, dla zasady - czego nie rozumiesz, bo ja Ciebie nie rozumiem.

PS: Nie masz nic mądrego do napisania to nie pisz.

oznacz moderatorów

bejot67
#8 Zapaleniec#

Telefon nie jest odbierany, napisane zapytania pozostają bez odpowiedzi, a produkt zakupiłem ( zapłaciłem ) w dniu 18.11.2020. Chyba coś nie gra, prawda? PS: O niczym nie świadczą też pozostałe aukcje, zwłaszcza jeśli ta za 15k też skończy się nagle, prawda?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@bejot67 Nigdzie nie zniknęła, tylko kupione na AL masz tutaj https://allegrolokalnie.pl/konto/oferty/kupione

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere Najgorsze jak kupi i nie wie gdzie.😁

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@LEW433 @Knowhere To już wina Allegro. Wprowadzili ten syfiasty portal lokalnie, nie tłumacząc ludziom co i jak. Mieszając wszystko bez sensu. I wiecie, co jest najśmieszniejsze? Że to my sprzątamy najczęściej ten burdel. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Vryko I to za darmo....i jeszcze sztorcują nas ....🤔

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@LEW433 Chyba nie masz złudzeń, że Gadane powstało dla ludzi..? Gadane powstało w dwóch zasadniczych celach - odciążenia konsultantów, poprzez znalezienie brygady ludzi, którzy będą gratis odwalać czarną robotę (konsultantom się płaci..nam nie, prawdaż? Zawsze to ileś kasy zostanie w kieszeni, jak nie trzeba płacić) oraz dla stworzenia swoistego wentyla bezpieczeństwa dla userów. Zawsze jest tak, że jak ktoś się wykrzyczy/wypłacze, to mu lżej. I doopy Allegro nie zawraca pie.rdołami.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Vryko Nóż to tylko prowda.😁

oznacz moderatorów