anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomyłka w cenie

kameleonn-92
#7 Wielbiciel#

Chciałbym się dowiedzieć. 

Dokonałem zakupu przez allegro klucza udarowego za kwotę 50 zł z przesyłką 62 zł zostało od razu zapłacone po czym dostaje wiadomość od sprzedającego ze nie może zrealizować zamówienie gdyż towar jest zaniżonej wartości 10 krotnie, co w takim wypadku. 

Sprzedający jest za obowiązany sprzedażą za kwotę 50 zł tak jak było w aukcji umowa kupna sprzedaży zawarta na odległość.

Sprzedający odmawia sprzedaży zakupionego towaru 

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria dokładnie, jak to jest, że kupujący może się pomylić i odstapić od umowy praktycznie bez żadnych kosztów (mało tego - naraża na koszty sprzedawcę), a sprzedawca na pomyłkę nie ma już szans. co za czasy 😂😂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

innanizwszyscy56
#8 Zapaleniec#

tak,ja jestem człowiekiem:-)

oznacz moderatorów

kameleonn-92
#7 Wielbiciel#

Uważasz że jak ty byś kupić za takie pieniądze klucz i ktoś próbuje wmówić że to pomyłka kupione przez allegro zweryfikowana płatność 

oznacz moderatorów

kameleonn-92
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20210517_213453_com.android.chrome.jpg

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@kameleonn-92

Serio?! Zacytowałeś mnie w dyskusji ze sprzedającym? To o konsylium mechaników?

Aż chciałbym zacytować Doktora Štrosmajera coś tam o skrzydłach i polskie przysłowie o tym że kogoś tam nie sieją.  

Ale pewnie nie zrozumiesz.

 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Nad_Pilica 😂

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@kameleonn-92 Postaw się teraz na miejscu tego sprzedawcy.

Ty omyłkowo wystawiłeś towar wart 500 zł za 50 zł.

Pewien użytkownik dokonał zakupu i natychmiast zapłacił za towar.

Patrzysz i... o rety! Niemożliwe, pomyliłem się i wystawiłem towar za 50 zł, a nie za 500zł.

Jak byś w tej sytuacji postąpił będąc 450 zł w plecy 🤔 Jestem ciekawa na Twoją odpowiedź.

Wiola
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

innanizwszyscy56 Ale kamelen nie jesteś.😀

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@kameleonn-92  Zrozum, że sprzedawca się pomylił i nie sprzeda Ci rzeczy wartej 500 zł za 50 zł, więc nie drąż tematu.

Masz trzy opcje - dogadania się ze sprzedawcą co do ceny i za umówioną wystawi towar ponownie, poszukiwania na innych aukcjach, gdzie może ktoś wystawił taniej lub u wujka Gooooooogle 🙂

Wiola
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Nad_Pilica  Już nie. W mojej ocenie towar wart 500 zł kupiony za 50 zł to nie jest rażąca pomyłka w cenie, którą kupujący mógł łatwo zauważyć, ale to moja ocena. Bywają przeceny o 80 -90%. Jak jest w tym przypadku może orzec tylko sąd.

oznacz moderatorów

kameleonn-92
#7 Wielbiciel#

Art. 535. [Umowa sprzedaży]
§ 1.
Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@kameleonn-92  No to masz już połowę klucza w kieszeni, jeszcze tylko sąd i zanim go dostaniesz to on zdąży już zardzewieć.

oznacz moderatorów

Ja_col
#8 Zapaleniec#

Pamiętaj karma wraca. I mam nadzieję, że już niedługo się o tym przekonasz nieomylny człowieku.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@kameleonn-92  niestety wartośc 10 krotnie mniejsza od najniższej na rynku powinna zostać ( i pewnie została ) przez Ciebie zauważona

Wiec w ewentualnym sądzie sprzedawca powoła sie na art 84 KC i raczej wygra

NIżej masz link jak sie pokonczyły juz takie sprawy często z wartością zaniżona przez pomyłke 10 krotnie. Pamietaj że sprzedawca nie użył słowa : promocja/wyprzedaż lub innego sugerującego jakąkolwiek chęć obniżenia ceny w stosynku do ceny rynkowej

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-blad-w-cenie-towaru-w-sklepie-internetowym-poradnik-z-wzorami

Wiec : tak zawarłes prawnie wiązącą umowe lecz de facto egzekucja tej umowy może byc nieskuteczna. A koszt finansowy moze byc sporo wiekszy niz rynkwa wartośc klucza jeśli bys go kupił u innego sprzedawcy w normalnej cenie

To moje zdanie

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kameleonn-92 No właśnie - z podlinkowanego wyżej artykułu;

klient sklepu wiedział o błędzie lub mógł z łatwością błąd w cenie zauważyć (bo np. sprzedano za 1 zł towar wart 1.000 zł); problem pojawia się, gdy błąd był tej wielkości, że mógł zostać uznany za przecenę lub wyprzedaż - powołanie się na błąd może wtedy nie być skuteczne;

Moim zdaniem to nie była rażąca pomyłka w cenie, którą mogłaś łatwo zauważyć, cena mogła sugerować zwykłą wyprzedaż, tak jak napisał autor artykułu - tym bardziej, że sprzedawcą był chyba lombard - nie był to też zakup za 1 zł czegoś, co zwykle kosztuje 1000 zł. Według mnie w sądzie wygrasz, sprzedawca będzie Ci musiał wydać towar i poniesie dodatkowo koszty sądowe.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  "Bywają przeceny o 80 -90%. Jak jest w tym przypadku może orzec tylko sąd."

Własnie dlatego napisalem że sprzedający nie informował że to -przecena/promocja/okazja . Jelsi by tak było to oczywiście kupujący mógłby pomysleć ze to taka przecena o 90%. Lecz takiej informacji w ofercie nie było.

A cena wynosiła 10% rynkowej wartosci towaru (wiec zdecydowanie odbiegała od ceny rynkowej) co kupujacy powinien z latwością zauważyc. I pewnie zauważył. Wiec sugerowanie że wygra w sądzie. No cóż odważne

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@kameleonn-92

Sprzedawca pomylił się na swą niekorzyść, jednak zauważył błąd i odstąpił od umowy zwracając Ci pieniądze.

Czego jeszcze nie rozumiesz?  Jesteś strasznym pieniaczem i nie masz za grosz przyzwoitości.

 

 

Wiola
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

xyz96 No dobrze. To prawda z przecenami, ale jak widać po reakcji sprzedawcy, tutaj pomyłka. Inaczej wysłałby towar i sprawy by nie było. Chyba że gdziekolwiek zaznaczył, że jest to np. przecena, promocja itp. Wtedy rację miałby kupujący. Mógłby myśleć, że cena wynika z tych zniżek.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kameleonn-92 "co w takim wypadku" - w takim wypadku, po lekturze postów jakie opublikowałeś, myślę że pchasz się w "niekorzystne rozporządzeniem mieniem" (cudzym, nie swoim)😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kameleonn-92
#7 Wielbiciel#

Cudzym które było kupione legalnie zapłacone??? 

oznacz moderatorów