anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomyłka w cenie

kameleonn-92
#7 Wielbiciel#

Chciałbym się dowiedzieć. 

Dokonałem zakupu przez allegro klucza udarowego za kwotę 50 zł z przesyłką 62 zł zostało od razu zapłacone po czym dostaje wiadomość od sprzedającego ze nie może zrealizować zamówienie gdyż towar jest zaniżonej wartości 10 krotnie, co w takim wypadku. 

Sprzedający jest za obowiązany sprzedażą za kwotę 50 zł tak jak było w aukcji umowa kupna sprzedaży zawarta na odległość.

Sprzedający odmawia sprzedaży zakupionego towaru 

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@kameleonn-92

Idź i czyń swą powinność. 

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kameleonn-92 Nadal nie rozumiesz, że perfidnie próbujesz wykorzystać czyjąś ewidentną pomyłkę? To idź z tym do sądu - może sędzia (lub sędzina) rozjaśni tę kwestię.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@kameleonn-92 Kończ Waść, wstydu oszczędź 😠

Wiola
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 "Kończ Waść, wstydu oszczędź 😠" - a czymże to @kameleonn-92 tak Cię zawstydził, że prosisz aby wstydu Ci już oszczędził?😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Knowhere Przecież nie mnie 😂 Sam się zbłaźnił swoimi żądaniami.

Wszyscy naokoło próbują mu wyjaśnić, że sprzedawca się pomylił na swoją niekorzyść i oddał w związku z tym pieniądze, a @kameleonn-92  swoje, bo on zawarł umowę... 😒

Wirtualnie tupie nóżką, jak zauważył @DECO-MASTER  mama, ale ja kcem 😭😭😭!!!!

 

 

Wiola
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 Ten cytat ma swój konkretny kontekst, mianowicie (żeby się nie rozpisywać, posłużę się linkiem, pierwszym z brzegu) https://kurierhistoryczny.pl/artykul/koncz-wasc-wstydu-oszczedz-ale-czyjego-co-andrzej-kmicic-mial-n...

PS Jako bonus https://youtu.be/sOCOvpWiBkw?t=213

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Knowhere jeśli chcemy interpretować dosłownie, to faktycznie te słowa powinny paść z ust drugiej strony, ale zauważyłem, że ten cytat już dawno żyje własnym życiem i jest przywoływany własnie w takiej sytuacji, gdzie komuś chcemy zwrócić uwagę, że się zbłażnił i powinien się wstydzić. Niestety w dzisiejszych czasach trudno wymagać, że osoba, która popełniła błąd, sama zwróci się do adwersarza z tego typu słowami, które można byłoby traktować jako samo-napiętnowanie siebie i swoich ułomności. Nam Polakom to nie grozi, a szczególnie na tym forum, gdzie niektórzy uważają się za ważniejszych od moderatora, jak wiesz co mam na myśli 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kameleonn-92 Podsumujmy :

- Ty Kupujesz i płacisz - zawierasz prawnie wiążącą umowę

- Sprzedający Ci ją wypowiada powołując się na rażący błąd w cenie ( ma prawo)

- Ceny tych kluczy na Allegro zaczynają się od 500PLN + ( widać że cena rażąco odbiega od rynkowej) to ok 10% ceny i łatwo zobaczyć pomyłkę 50 a 500 ( po prostu brak jednego zera)

- Ty wiedziałeś o tym że cena jest zaniżona gdy kupowałeś. Teraz po odstąpieniu przez sprzedającego ( czy słusznym może wypowiedzieć się tylko sąd - ale przesłanki mocne są) usiłujesz zmusić go do transakcji - wykorzystać jego błąd - na to jest paragraf.

Zastanów się.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@kameleonn-92  Tak jest- idź z tym do sądu i załóż sprawę, wtedy się dowiesz które pół dnia jest dłuższe.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@pulkownik66 

Ostatnio widziałem obrazek, że jest mniejsza i większa połowa ;]

A tak jeszcze podepnę się jednocześnie do innej wypowiedzi @mdrogeria 

niedawno prawie bym coś kupił _przez przypadek_ (na "zatoce"), bo zasnąłem nad klawiaturą i kliknąłem w KT :]

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Dajcie spokój bo tu jest przypadek: "mama ale ja chcem".

oznacz moderatorów