anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z Allegro/Sprzedającym

MAMY ROZWIĄZANIE!
Speciarz
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie.
Otóż 6 dni temu zakupiłem przedmiot na allegro lokalnie za pomocą paczkomatu Inpost. Przedmiot udało mi się zdobyć za okazyjną cenę ( po dłuższych negocjach). Po dniu od kupna zapytałem się kiedy dostanę paczkę i powiedział, że niedługo wyśle. Kiedy nadeszła niedziela. Allegro go poinformowało, że chce potwierdzić konto? (Tutaj jedno pytanie czy po sprzedaży, może Allegro sprawdzić jego konto. Posiadał dwa takie same przedmioty.) Dopiero jutro (po 7 dniach) mam zgłosić aukcję tzn otworzyć dyskusję?  I co Sprzedający ma zrobić, czy może wysłać mi mój przedmiot?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
xyz96
#21 Demiurg#

@Speciarz Sprzedający powinien Ci wysłać przedmiot zaraz po wpłacie. Jakie potwierdzenie konta? O co chodzi? Może sprzedawca musi potwierdzić swoje konto bankowe do wypłat, aby otrzymać Twoje pieniądze, które ma w zakładce Allegro Finanse, ale to już jego problem. To potwierdzenie mógł zrobić dużo wcześniej. Nie może teraz z tego powodu blokować Ci wysyłki.

Nie musisz czekać 7 dni, Dyskusję możesz otworzyć już teraz; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE zrób to i następnego dnia poproś tam o pomoc pracownika Allegro.

oznacz moderatorów
Speciarz
#8 Zapaleniec#

Potwierdzenie konta, podobno dowodem osobistym oraz sprzedawnym przedmiotem ( w tym wypadku elektronika)

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Speciarz tak to standartowa reguła jeśli przedmiotem transakcji jest produkt o sporej wartości , a sprzedawca świeży. Sprzedawca na krótki czas może mieć przyblokowane konto .

oznacz moderatorów
Speciarz
#8 Zapaleniec#

Okej, a może on wysłać przedmiot czy będzie miał problemy z allegro?

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Speciarz Nie tylko może, ale musi. Jeśli nie wyśle, będzie miał problemy.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Speciarz powinien wysłać , posiada Twoje dane adresowe , środki co prawda przyblokowane ale na koncie AF są jeśli płaciłeś z góry  .Spokojna dyskusja będzie dobrym rozwiązaniem .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Speciarz Aaaa, to też jego problem, nie Twój. Nie może Ci z tego powodu opóźniać wysyłki. Otwórz Dyskusję, wtedy szybko wyśle.

oznacz moderatorów
Speciarz
#8 Zapaleniec#

Okej, w takim razie dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów