anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z zakupionym przedmiotem

KASIA85-K4
#7 Wielbiciel#

Witam 

Mam problem z zakupionym na Allegro Łukiem Bloczkowym.

Do rzeczy : zakupiony Łuk nie był dla mnie tylko dla szwagra który mieszka za granicą i w związku z tym byłem poproszony o jego sprawdzenie ( robimy tak z każdą rzeczą jaką dla niego zamawiam )

Podczas testowania przy oddaniu 6-7 strzału Łuk uległ uszkodzeniu Odpadł od niego kawałek metalu.

Zgłosiłem sprawę do sprzedającego który stwierdził że oddałem nieumiejętnie strzał i że to nie podlega reklamacji , z łuku to trzeba umieć strzelać.

Dałem się trochę zbyć i zapytałem o naprawę , oczywiście jest możliwa ale dana część musi przyjść z USA koszt  500 zł + wysyłki + wymiana 

Czekam już 4 tygodnie i coraz bardziej nie jestem pewny czy rzeczywiście to moja wina.

Ponadto Do łuku nie dołączono żadnej instrukcji.

Co radzicie ?

 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@KASIA85-K4  Łuk nie wydaje mi się jakimś skomplikowanym narzędziem, które wymaga instrukcji obsługi i szkolenia. Nowicjusz też powinien mieć możliwość bezawaryjnego strzelania. Miałam kiedyś taki profesjonalny łuk w ręce. Oddałam kilka wielce nieudanych strzałów w Kosmos, zamiast do tarczy, ale nic z niego nie odpadło. Domagaj się reklamacji, a jak kupiłeś od firmy poproś o pomoc rzecznika konsumenta. Pomaga bezpłatnie i jest w każdym mieście powiatowym.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

<chowa się> 😮 ciocia strzela do Allegrowicza z loginem Kosmos 😮 (ciekawe co jej zrobił!) 🤔

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Sprzedawca odpowiada za towar, nie ważne czy prywatnie czy firma, jeśli jesteś pewny że poprawnie się obchodziłeś i znasz się na tym to odeślij z pismem reklamacyjnym do sprzedawcy, jak uzna to naprawi lub wymieni, jak odrzuci bo ma prawo a się z tym nie zgodzisz do sądu lub rzecznika konsumenta jeśli zakup od firmy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@KASIA85-K4 Jeśli uważasz, że wada nie powstała z Twojej winy, możesz wystąpić o opinię rzeczoznawcy, wtedy łatwiej Ci będzie reklamować, a w razie konieczności ułatwi Ci to postępowanie po odrzuceniu reklamacji. Niby doszło do uszkodzenia mechanicznego, ale przy sprzedaży konsumenckiej przyjmuje się, że wada ujawniona w pierwszym roku od zakupu tkwiła w produkcie od początku.

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/rzeczoznawca/

 

oznacz moderatorów

KASIA85-K4
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Wklejam fragment z instrukcji obsługi łuku bloczkowego:

Przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w napięciu, przekręć śrubę w ramieniu łęczyska zgodnie z
ruchem wskazówek zegara, dopóki nie będzie się w stanie dalej poruszać. Nigdy nie przekręcaj śruby z nadmierną siłą,
ponieważ możesz w ten sposób uszkodzić ramię łęczyska łuku.

 

Jeśli to ten element jest uszkodzony to raczej zaplacisz z własnej kieszeni

 

oznacz moderatorów