anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problemy z płatnościami (alior), brak możliwości wyboru paczkomatu i w efekcie niemożliwość zapłaty

michal3411_2007
#8 Zapaleniec#

Problemy z płatnościami Alior Bank, jak na razie wszystkie zakupy opłacam poza Allegro Lokalnie.

Zawsze status płatności nieudany.  To pierwsza rzecz.

 

Druga sprawa, kupiłem przedmiot od użytkownika "malinabytow", chcę zapłacić za przedmiot wybieram opcję dostawy paczkomat INPOST, chcę płacić - muszę wybrać paczkomat. No i tu jest problem pogrzebany - nie mogę wybrać paczkomatu, i w efekcie zapłacić za przedmiot. Postawiony znak zapytania na obrazku, u mnie jest to "martwe pole" niczego tam nie ma.

Bez tytułu.jpg

Przeglądarka zaktualizowana, Flash zaktualizowany, udostępnianie lokalizacji włączone, przeglądarka zresetowana, wylogowanie z serwisu i logowanie ponowne -  nic nie pomogło.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@michal3411_2007  Jeśli chodzi o płatności - podaj numer przykładowej transakcji, której nie udało się opłacić. Sprawdzimy co jest przyczyną.

Druga sprawa - z jakiej przeglądarki korzystasz? Czy problem występuje, kiedy używasz innej?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

michal3411_2007
#8 Zapaleniec#

Odnośnie 1 punktu - niestety nie wiem jak podać znam tylko numer oferty, z Aliorem możliwe że wina stała po ich stronie

Oferta: 71ead5ea-5394-492b-aae9-8625a5324164

Odnośnie punktu 2

Najnowsza wersja Firefox X64, na laptopie...

Nie używałem innej przeglądarki, i nie mam zamiaru, niestety...

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@michal3411_2007 Rozumiem zatem, że OS wyższy niż XP (skoro Firefox najnowszy)?
Spróbuj uruchomić przeglądarkę w wyłączonymi dodatkami (jest taka opcja w menu "pomoc"), bo może któreś z rozszerzeń blokuje wczytanie skryptu. Może to też być wina AV (włączone skanowanie ruchu HTTPS). W jaki sposób łączysz się z internetem na tym laptopie?

PS Flash i lokalizacja nie mają żadnego znaczenia (pierwsze można w ogóle odinstalować, a drugie wyłączyć).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

michal3411_2007
#8 Zapaleniec#

System to Win 8.1, wyłączyłem dodatki m.in. AdblockPlus, i inne...

Wygląda na to że któryś dodatek powodował problemy...

Wyskoczyła mapka mogłem wybrać punkt odbioru, kliknąłem "Przejdź do płatności", wyskoczył komunikat...

"Nie udało się wysłać formularza. Spróbuj ponownie."

Nie wiem, czy użytkowniczka ponownie wystawiła ofertę, iż nie mogę zapłacić?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@michal3411_2007 Na AL po 5 dniach bez płatności oferta sama się wznawia.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

michal3411_2007
#8 Zapaleniec#

Ofertę znów wygrałem...

 

Przelew ponownie musiałem wykonać samodzielnie na konto podane przez użytkowniczkę, czyli poza allegro lokalnie.

Po kliknięciu zapłać za przedmiot wybraniu banku, i kliknięciu przycisku zapłać lub jakoś tak...

Przekierowuje nie na stronę banku, tylko strony allegro lokalnie iż płatność została dokonana, ale ja nie przelewałem żadnych środków.

Nie mogę podać identyfikatora płatności, bo go po prostu nie ma...

Status płatności nieudany - 2-krotnie to przerobiłem.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@michal3411_2007 Widzę, że korzystasz z PayU Express, czyli w skrócie - możesz opłącać zamówienia jednym kliknięciem. Prawdopodobnie dlatego nie jesteś przekierowywany na stronę banku. Szczegóły dotyczące tej formy płatności znajdziesz w artykule.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów