anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż towaru którego się nie posiada

warfare1944
#2 Obserwator#

Czy na Allegro Lokalnie sprzedający ma prawo wystawiać ogłoszenia na towar którego nie ma? Natrafiłem na aukcję gdzie facet, prawdopodobnie obcokrajowiec chciał sprzedać towar po 10 krotnie zawyżonej cenie w stosunku do rynkowej, przy próbie negocjacji chciał mój numer telefonu (nic mu nie podałem) i w w toku rozmowy odniosłem wrażenie że facet nie ma tego co oferuje i wiecznie gada o cle i podatkach co uruchomiło moje systemy alarmowe. Czy to narusza w jakiś sposób regulamin i można to gdzieś zgłosić?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Ale co dokładnie chcesz zgłaszać? Masz jakieś dowody, że nie posiada towaru czy nie podoba Ci się, że może na nim zrobić więcej niż inni (albo niż Ty)?

oznacz moderatorów

warfare1944
#2 Obserwator#

Nie podoba mi się że facet chce przy negocjacjach mój numer telefonu, nie posiada dokumentacji zdjęciowej artykułu, gada o zawartościach których nie ma w opisie ani na zdjęciach i że wszystkie ceny jakie podaje są z kosmosu przebite od 4 do 10 razy więc podejrzewam zwyczajny "wałek" i próbę znalezienia klienta na towar którego sprzedający nie ma w ręce - podkreślam że chodzi mi o Allegro Lokalnie bo na fakt że na zwykłym Allegro jest cała masa Januszy robiąca sprzedaż widmo i pośrednictwo znanej chińskiej strony handlującej wszystkim to zdążyłem przywyknąć

 

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

> szukasz towaru po zawyżonej cenie znając cenę rynkową (po co?)

> chcesz negocjować

> sprzedający daje ci taką możliwość

> jednak nie chcesz negocjować bo właściwie kupić też nie chcesz

i kto tu jest Januszem?

oznacz moderatorów

warfare1944
#2 Obserwator#

Szukam artykułu X - znajduję go w cenie 10x rynkowej

Mam możliwość negocjacji

Proponuje rynkową

Dowiaduję się że mam dać numer telefonu (nie wiem po co) 

Słyszę że jakimś cudem cło i podatki windują cenę produktu 10 razy

Jak wiesz że coś kosztuje 200zł a ktoś wystawia za 2000 to chyba wiesz że coś jest tu nie tak

Kto tu jest Januszem?

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Skoro cena rynkowa to 200zł to dlaczego nie kupisz na rynku za te 200 zł tylko robisz cyrk? On może wystawiać nawet za dwa miliony, nic Ci do tego. To ty chciałeś interakcji z nim (negocjacji ceny) więc podał Ci możliwość kontaktu. Nie każdy ma czas i chęci wymieniania z Januszem 5849 wiadomości przez tydzień skoro można to załatwić od razu przez tel.

oznacz moderatorów

warfare1944
#2 Obserwator#

Nie każdy chce podawać byle komu swojego numeru telefonu jako danych wrażliwych - a prośba o coś takiego od razu powoduje podejrzenia. A to za ile wystawia jest dla mnie obojętne O ILE POSIADA TOWAR W RĘCE A NIE WEŹMIE PIENIĄDZE I ŁASKAWIE MI SPROWADZI ZA 2 MIESIĄCE. Bo jeżeli nie ma zdjęć, że w artykule znajduje się jeszcze dodatek X za 4x wartości rynkowej i to tyle kosztuje bo on tam jest ale nie ma na to opisu ani zdjęcia to już mnie obchodzi. Opis mówi jedno, sprzedawca drugie, a w dodatku jeszcze mam podawać dane wrażliwe i wierzyć na słowo że coś jeszcze w tym artykule jest na co nie mam dowodu? 

Tu mam nie dość że niezgodność z opisem to jeszcze podejrzenie robienia sprzedaży pośredniczej 

 

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

eee... jak Ty chciałeś kupić ten produkt skoro wszystkie Twoje dane są wrażliwe i ich nie podasz sprzedającemu?

 

> szystkie ceny jakie podaje są z kosmosu przebite od 4 do 10 razy

> Proponuje rynkową

> to za ile wystawia jest dla mnie obojętne 

 

Januszek, zajmij się czymś pożytecznym.

oznacz moderatorów

warfare1944
#2 Obserwator#

No tak - 300 postów 0 rozwiązań - klasyczny Janusz do bicia piany na forum. Idź człowieku spać, godzina późna albo znajdź sobie inny wątek do wylewania "mądrości"

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

> napisał Janusz którego jedyne posty na forum to żal o to, że ktoś sprzedaje za drogo i nie opuścił mu ceny o 90%.

oznacz moderatorów

warfare1944
#2 Obserwator#

I że chce moje dane wrażliwe PRZED dobiciem targu i że gada o dodatkowych częściach artykułu na które nie ma ani potwierdzenia w opisie ani na zdjęciach? Człowieku naucz się czytać zamiast tępo bić pianę

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Jak chcesz dobić targu nie chcąc się z nim skontaktować? Zdecyduj się.

 

Ja dużo sprzedaję na **piiip** i też przeważnie jak ktoś męczy d^pę tak jak Ty w tym przypadku to proszę o kontakt telefoniczny i wtedy albo

a) okazuje się, że robił to tylko z nudów i znika

b) okazuje się, że faktycznie był zainteresowany ale ma milion pytań na które odpowiadam w krótkim czasie zamiast prowadzić rozwleczoną korespondencję.

 

Dodawanie dodatkowych części to nie grzech ani przewinienie. Ma obowiązek wysłać to co na aukcji a reszta to jego dobra wola.

oznacz moderatorów

warfare1944
#2 Obserwator#

Widzę chłopie że masz ewidentny problem z czytaniem dlatego ci to pokroję na kawałeczki

-Facet sprzedaje towar X którego normalna cena to np 200zł za 2000zł - cena jest do negocjacji

-Zakładam głupią literówkę, błąd przy wprowadzaniu ceny i proponuję cenę rynkową tj. 200zł

-Słyszę że w środku ma być jeszcze dodatek a b c d i dlatego cena wynosi 2000zł i w ogóle to mam dać numer telefonu

-Opis pokazuje że stan jest SKLEPOWY czyli bez dodatków a b c d bo ich nie było w sprzedaży wraz z artykułem X tylko były sprzedawane osobno. dodatkowo nie ma nawet słowa w opisie aukcji że dodatek a b c d  są w zestawie

-Podczas rozmowy ze sprzedającym słyszę że cło i podatki sprawiają że artykuł jest wart 10 razy tyle co rynkowa cena no i tam są dodatki na które NIE MA ZDJĘĆ ANI ŚLADU W OPISIE i że "mam se znaleźć sam jak mi nie pasuje"

-Dla mnie jest to wałek, niezgodność z opisem i oszustwo

- Teraz rozumiesz czy mam to jeszcze rozbić na atomy?

 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Może podaj link do tej aukcji i napisz konkretnie co to za dodatki?

A z tym oskarżaniem kogoś o oszustwo bez żadnych przesłanek bym się na Twoim miejscu wstrzymała, bo nawet Allegro tego zabrania.

oznacz moderatorów

warfare1944
#2 Obserwator#

Umyślnie nie podaję linku bo chcę się najpierw zorientować jak to wygląda z perspektywy sprzedawca - klient i co na to regulamin allegro. Aukcja mi śmierdzi na kilometr ale zanim wystawię sprzedającego "na stos" to chcę zasięgnąć języka. No ale jak na razie to za wiele pomocy tu nie otrzymałem

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Jak masz otrzymać pomoc, skoro nawet nie napisałeś co to za produkt?

oznacz moderatorów

warfare1944
#2 Obserwator#

Co to jest za znaczenie jaki to jest produkt? Wystarczająco niszowy by same jego wspomnienie doprowadziło do aukcji. Na przykład niech to będzie kuchenka. Problemem jest to jak ma się stawianie ceny z **piiip** i argumentowanie jej częściami produktu na które nie ma śladu i zasłanianie się cłem i podatkami. Jak wystawię ci kuchenkę za 10000, powiem że jest dokładnie jak w sklepie a w wiadomości prywatnej Ci napisze że ruszt jest ze złota i dlatego kosztuje 10k to chyba nabierzesz podejrzeń że ktoś robi cię w jajo nie?

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Chyba zacząłeś świętowanie nowego roku kilka dni za wcześnie.

 

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Moderatorki, proszę wyciągnąc kryształową kulę albo postawić tarota 🤣

oznacz moderatorów

warfare1944
#2 Obserwator#

No właśnie niestety nie - ale to jest parafrazowanie tego co napisał mi sprzedawca

"Kuchenka" kosztuje 10000zł bo w środku jest ruszt ze złota ale nie mam na to ani opisu ani zdjęć. A jak mu napisałem że stan SKLEPOWY oznacza że ruszt nie jest ze złota to mi kazał "szukać se samemu bo on ma cło i podatki"

oznacz moderatorów

arkadius69
#11 Animator#

A kto mądry kupuje na AL przecież tam większość sprzedających robi wałki.

oznacz moderatorów