anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie płaci rat za telefon

szalak10
#8 Zapaleniec#

We wrześniu kupiłem telefon i do tej pory wszystko było dobrze ale wczoraj na telefon przyszła wiadomość że zostanie on zablokowany ponieważ raty za telefon nie są regulowane.Co można zrobić?

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

konto zamknięte
Nie dotyczy

Telefonu nie da się zablokować przy niepłaceniu rat (z tego co mi wiadomo) 🙂
Jeśli w środku jest twoja karta SIM i twoje konta to raczej nie widzę opcji na to.
Ale.. Sprzedający powinien poinformować o tym, że telefon jest na raty, mimo wszystko..

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

czytam czytam, ale wujek, nie smutamy 🙂 <pociesza>

O FUK 😮 JAKIE JAJA 😮

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

ale mam pomysł, jedyna opcja to.. wgranie nowego ROMa.

Nic innego nie podpowiem, skoro takie coś się pojawia w obrandowanym fonie.
Poprostu trzeba ściągnąć nieobrandowany ROM, może być officjalny, nie musi 🙂

Zakładam, że fon wcale nie staje się brickiem po zablokowaniu nawet..
To nie srajfon.. Więc ja to bym jak najszybciej wgrywał nowego ROMa (soft) i po problemie (mam nadzieję). Bo niebrandowany soft nie będzie miał dostępu aż takiego, by stworzyć jakieś custom knoxy. Choć next time, polecam kupować drożej ale bez brandingu 🙂

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte 

Jest lepsza opcja - reklamować telefon u sprzedawcy z tytułu niezgodności z umową.  Żądać zwrotu całości poniesionych wydatków, a kiedy już się je dostanie kupić nowy telefon u kogoś uczciwego.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

szalak10
#8 Zapaleniec#

Dobrze ale minęło już 180 dni i przez Allegro nie można reklamować.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@szalak10 allegro nic do tego, reklamacja jest między kupującym a sprzedającym !!! 

Art. 568. § 1. Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat.

§ 2. Roszczenie o usunięcie wady lub wymianę rzeczy sprzedanej na wolną od wad przedawnia się z upływem roku, licząc od dnia stwierdzenia wady.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Zależy ile zapłacił też, bo jeśli za grosze, czy coś to dużo nie uzyska, a może nadal mieć fon który jest git majonez 🙂 zależy jaki to fon też myślę 😛 ale na brandowanym ROMie to słabo nawet na przyszłość. Ja bym od tego zaczął 😄

@szalak10, jest też reklamacja/rękojmia, ale tu nie ma co nawet kombinować ze zwrotem 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@konto zamknięte czku rekamcja to nie zwrot na zwrot miał tylko 14 dni i to jak kupił od firmy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

no tak wujek, rację masz 😮

no nic.. chyba nic nie poradzimy tutaj, jedynie ta zabawa w Official ROM 🙂

@szalak10, wpisz w gugiel: [TWÓJ FON] OFFICIAL ROM, znajdziesz nonbranding FW 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

aha, @szalak10, robisz to na własną odpowiedzialność, bo rootowanie fona powoduje utratę gwarancji i .. no w sumie tak zabezpieczony fon nie powinien być rootowany.. chyba.. 😮

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte 

Uciekasz od sedna problemu - "sprzedawca" opylił na Allegro trefny towar, który w końcu i tak będzie zablokowany po IMEI. Wiem, IMEI też można "przebić", ale nie każdy chce być paserem.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, no w sumie to jest ten problem, z automatu zostanie paserem.. no ale to brzmi tak już jako ostateczne wyjście.. tylko, że umowa nadal będzie na sprzedawcę.. kurde, chcę mu jakoś pomóc z tym.. ale jeśli twierdzisz, że to nie przejdzie, bo to niezgodne z prawem, to jedyną opcją będzie chyba zmuszenie sprzedawcę do opłacania dalej..

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, @kostas11,

[ DYSKUSJA OTWARTA BYĆ MUSI ]* 😮

 

jak wszyscy się zgadzają, idziemy na batonika! 😄

 

 

* - za samo sprzedawanie fonów bez pokrycia (niewłaściwa umowa kupna/sprzedaży)

oznacz moderatorów

szalak10
#8 Zapaleniec#

Samsung A70

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@szalak10, wiesz co, zacznij od dyskusji, ale w taki sposób nawet, żeby udowodnić winę sprzedającego, podrzuć supportowi linki, które podał @kostas11, potem zapytaj co oni myślą o OFW (Oficjalnych ROMach), czy to nie będzie na ten moment łamaniem prawa. Zawsze potem możesz wydrukować dyskusję, żeby powołać się na to w razie jakichś problemów np z wyjaśnieniami na komendzie. Raczej zostałbyś świadkiem, niż paserem.

oznacz moderatorów

kubaradu
#8 Zapaleniec#

Odkopuję wątek, bo mam podobny problem właśnie, tyle że jeszcze nie dostałem powiadomienia, że telefon zostanie zablokowany.

 

Generalnie historia wygląda tak, że kupiłem iPhone na licytacji, w ofercie na zdjęciach była fotka faktury od T-Mobile, tylko że z uciętym dołem specjalnie. Faktura na 3500 zł, wszystko grało. W opisie, że wzięty na przedłużenie umowy. Dopiero po otrzymaniu telefonu i zobaczeniu całej faktury okazało się, że to co ze zdjęcia w aukcji zostało wycięte, to informacja, że za telefon zostały na razie zapłacone 2 zł, a do czasu spłaty w ratach reszty (pewnie przez 2 albo 3 lata) telefon jest własnością T-Mobile i sprzedający nie ma prawa (!) go sprzedać, a telefon w każdej chwili może zostać zablokowany przez operatora (właściciela) za niespłacanie.

 

Na razie otworzyłem dyskusję, ponieważ chcę skorzystać z prawa rękojmi za wady prawne. Minęły 24 godziny, sprzedający olał mnie kompletnie - 2 razy logował się na konto co najmniej i nie odpisał. Zobaczymy, co będzie dalej.

oznacz moderatorów

Eyq24
#8 Zapaleniec#

W Plusie i w T-mobile telefony w ratach są własnością telekomów do spłaty rat ( tyczy się to tylko umów dla osób fizycznych gdyż raty na firmę to inna bajka). Blokowany jest numer IMEI. Wgranie nowego softu czy to oryginalnego czy customa spowoduje tyle, że bedzie można z telefonu korzystać jedynie jako urządzenia multimedialnego do filmów, internetu czy gier. Zmiana IMEI nie jest możliwa dla zwykłego śmiertelnika to raz a dwa jest nielegalna.

Pozostaje tylko rękojmia na wady prawne urządzenia, którą sprzedający musi przyjąć:

Art. 5563 kodeksu cywilnego

Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana stanowi własność osoby trzeciej albo jeżeli jest obciążona prawem osoby trzeciej, a także jeżeli ograniczenie w korzystaniu lub rozporządzaniu rzeczą wynika z decyzji lub orzeczenia właściwego organu; w razie sprzedaży prawa sprzedawca jest odpowiedzialny także za istnienie prawa (wada prawna).

oznacz moderatorów

kubaradu
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak, już się z tego wszystkiego doedukowałem. Napisałem tutaj odpowiedź, bo sprzedający milczy i będę relacjonował, jak Allegro podejdzie do sprawy z Dyskusją i ewentualnym Programem Ochrony Kupujących.

Ja telefon chcę zwrócić, ale przydałaby się do tego jakakolwiek odpowiedź od sprzedającego.

oznacz moderatorów