anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający przepadł/skrócenie terminu oczekiwania na rekompensatę

kubagawin
#7 Wielbiciel#

Szanowni, niestety padłem ofiarą oszusta, który po otrzymaniu środków za zakup na Allegro Lokalnie, przestał odpisywać na wiadomości, nie odbiera telefonów i nie odpowiada na prośby Moderatorów w utworzonej dyskusji. Przeczekałem cały tydzień postępując zgodnie z instrukcją Allegro Protect oraz Moderatora. Sprzedający pojawiał się ciągle na Allegro, ignorując kolejne terminy i zawezwania do udokumentowania realizacji transakcji. Nic takiego się jednak nie wydarzyło. Mnie przesunięto za to kolejny termin rozwiązania sytuacji - zwrotu środków - o kolejny tydzień. 

Chciałbym zapytać o zasadność. W przypadku niedostarczenia towaru termin pozwalający na zakończenie dyskusji jako nierozwiązanej trwa 7 dni. Dlaczego muszę czekać jeszcze kolejny tydzień, kiedy Sprzedający nie czuje się zobowiązany do odpowiedzi. Czuję się podwójnie poszkodowany. 

Sytuacja mści się dalej, mając środki ze zwrotu mógłbym dokonać zakupu w sklepie Allegro - znalazłem tożsamą ofertę - niestety, nie mogę, bo za "karę" (?) muszę czekać.

Czy istnieje jakieś wytłumaczenie dla regulaminu, który w moim przypadku nie działa na korzyść Kupującego?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Kubraczany
#7 Wielbiciel#

 Podpinam się do pytania. Zakupiłem iPhone 14 PRO MAX, a ze sprzedającym zero kontaktu 😕

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Kubraczany
#7 Wielbiciel#

Co może oznaczać brak napisu odnośnie czasu na allegro pod nazwą sprzedającego na Allegro Lokalnie ? Czy może to oznaczać, że to nowe konto ? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak może oznaczać, mówimy od jakiego czasu jest na Allegro?

oznacz moderatorów

Kubraczany
#7 Wielbiciel#

Właśnie nie pisze od jakiego czasu. Czy jeśli sprzedający nie wyślę mi produktu to mogę liczyć na zwrot pieniędzy od Allegro ? Jeśli tak to w jakim czasie zazwyczaj rozstrzygają się takie sytuacje ? Kwota nie mała ponieważ parę tysięcy PLN ...

oznacz moderatorów

Kubraczany
#7 Wielbiciel#

Ze sprzedawcą miałem kontakt telefoniczny do wczoraj i zapewniał mi na początku, że wyśle produkt wczoraj. Później mówił, że dzisiaj do 16.00 i dzisiaj kontakt się urwał i najwidoczniej zablokował mój numer telefonu. Co mogę w takiej sytuacji zrobić ? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wg regulaminu jest to 14dni ale bywały przypadki że już po paru dniach  udostępniało Allegro wniosek o rekompensatę, dlaczego tu nie? nie znamy całe sprawy więc może coś więcej: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów