anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

uwaga na złodzieja - oszustwo na PayPal

pomidorowka
#2 Obserwator#

Uwga na klient 87204309 , mail: anabeljason10@gmail.com 

działa dokładnie w sposób opisany w artykułach 'oszustwo na PayPal'

wiadomość od "kupującego": (...) I'm sure you must have received the payment notification message from PayPal regarding the payment. I had a little problem with the shipping company agent. They said they can only schedule the pick up date and time with you after they receive the pick up fees in their hand and the pick up company wanted 800 PLN for the pick up and delivery, so i have included it in the payment I made. I have also informed the pickup company, I'm sure they will contact you regarding the details you will use to send the money. Please make sure you send the money to them on time and arrange pick up time and date.

Nie dajcie się nabrać!

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

POGODA_DUCHA
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

wystawiłem kilka ofert z markowymi zegarkami , i dość szybko zaczęły się pojawiać zachęty do kontaktu jakby z translatora. Kilka zignorowałem , na inne odpowiedziałem ,że nie sprzedaję za granice i takie info umieściłem  w aukcji. 

Dostałem kolejny mail, i na jeden odpowiedziałm . Człowiek pisał po angielsku ,ustaliliśmy warunki sprzedaży , specjalnie się nie targował .Najpierw chciał płacić PayPal, jak odpowiedział , że nie korzystam , poprosił o dane do przelewu .No i jak się spodziewałem dostałem potwierdzenie z Royal Bank ,żeby odblokować płatność muszę i m wpłacić 450 euro  .

Odpowiedziałem ,żeby się walił .

Następnego dnia dostałem sms  ,żebym wpłacił 4,45 to dostanę przesyłkę ,którą mi zatrzymali czy cóś ?

Na wszelki wypadek podaję emaile z ,których pisano do mnie .

 

[edit] -ten ,któremu podałem dane .

Na wszelki wypadek zmieniłem hasła poczty, konta, itp.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Jasne, że wałek. Stary jak świat, ale pewnie czasem ludzie się jeszcze dają nabrać. Zgłoś to do Alleggro, może zablokują parę kont. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

frugit
#1 Nowicjusz#

Mam dokładnie taki sam temat w chwili obecnej, z tym ze w ostatnim mailu zostałem pouczony aby nie lekceważyć powiadomienia Royal Bank i wpłacić koszty przesyłki bo muszą uruchomić przelew. Drugi raz zdarza mi się podobny case. Z tym ze ogłoszenie z olx’a „ich” zainteresowało. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@POGODA_DUCHA To już chyba trzeci temat dziś, zaś na całym forum jest ich co najmniej z kilkadziesiąt. Wystarczyło użyć wyszukiwarki przed założeniem kolejnego.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I nadal będą kolejne.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Proszę: [ KLIK ] - nie ma za co 🙂

oznacz moderatorów

kiki0809
#1 Nowicjusz#

Mnie tez chciała dziś oszukać na 300 zł 😉

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pomidorowka Dziękuję za czujność i ostrzeżenie innych użytkowników, to konto jest już zablokowane w naszym serwisie. Więcej informacji o przekrętach nigeryjskich i innych próbach oszustwa można znaleźć w tym w tym artukule

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

galoon1
#1 Nowicjusz#

Konto nie jest zablokowane. Mail z dziś:

Hi, Do you still have it for sale? Kindly get back to me at my personal email (anabeljason10@gmail.com) for further conversation. Thanks.

dzisiaj, 13:40

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ A to tak wraca temat na okrągło.Jak z oszustwem na "wnuczka", zawsze kogoś da się oszukać.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@galoon1 ale to inne konto więc zakładają nowe 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ManMadeHell
#7 Wielbiciel#

Dokładnie słowo w słowo u mnie 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

weronika_2012
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie,

Dziś otrzymałam taką wiadomość od delikwenta:

,,

Hi, Do you still have it for sale? Kindly get back to me at my personal email (anabeljason10@gmail.com) for further conversation. Thanks.

dzisiaj, 15:48

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

To jest jak oszustwo "na wnuczka", albo jazda po pijaku. Wszyscy wiedzą o co chodzi, a i tak ktoś cały czas odpisuje takim ziomkom jarając się wizją super zysku z Afryki 🙂 Mocna rzecz.... Że po kielichu się nie jeździ też każdy wie, a co weekend wysyp debili....

oznacz moderatorów

plainfour
#1 Nowicjusz#

Proszę uważać na tego typu maila:

Client:89701346Kupujący
 

Hi, I'm interested in your antyki-i-sztuka. Is this still available? If so, email me here marialengua231@gmail.com with your personal email? Cheers.

To oszustka Maria Lengua, która wyłudza pieniądze za pośrednictwem PayPal.

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

nic nowego 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@plainfour  U góry strony jest wyszukiwarka...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@plainfour To -dzięsiąty temat na AG o tym samym - używaj wyszukiwarki przed założeniem kolejnego.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów