anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wygrane licytacje na allegro lokalnie - czy sprzedający może odmówić

kwachu17
#3 Debiutant#

Witam, 

mam sytuację w której wygrałem trzy bardzo atrakcyjne cenowo licytacje od jednego sprzedającego z allegro lokalnie. Sprzedający napisał jednak do mnie przy każdej z nich "nie aktualne przepraszam".

Jak to wygląda oficjalnie? Bo to aż 3 licytacje i zależy mi na tych przedmiotach. Nie wiem czy jest sens dokonywać przelewu 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Oficjalnie jest tak że masz prawo domagać się wysłania towarów, ale jak sprzedający zwróci ci środki to Allegro nic z tym nie zrobi: otwórz dyskusje i tam domagaj się wysyłki, może się uda: https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kwachu17 Oficjalnie to wygląda tak, że jeśli zapłacisz, zostanie zwarta prawnie wiążąca umowa i sprzedawca będzie miał obowiązek wydać Ci towar. Gdyby nadal odmawiał, możesz otworzyć spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE i poprosić o pomoc pracownika Allegro. Możesz nawet domagać się wydania towaru sądownie. Allegro to nie zabawa. 

oznacz moderatorów

kwachu17
#3 Debiutant#

Spytałem sprzedającego o powód, dlaczego aż 3 oferty już są nieaktualne, odpisał:

"nie będe ściemniał,  zgubiłem po alkoholu"

Oczywiście wierzę mu bardzo 😛  w takim przypadku chyba nic nie mogę zrobić?

Zastanawiam się czy jakbym mu zaoferował wyższą cenę to czy by się przyznał, że je ma i czy jeśli by się przyznał to czy to wystarczy żeby mu po prostu zapłacić wylicytowaną cenę i domagać się przedmiotów?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak wystawi ponownie to się dowiesz.😁

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Kac mu minie to sobie przypomni gdzie są .Po alkoholu to pewnie tylko nie dopilnował aby się skończyły w odpowiedniej cenie a teraz mu szkoda oddać.

oznacz moderatorów

kwachu17
#3 Debiutant#

Przedmiot warty 1000 zł poszła za 100 zł, drugi 500 zł za 100 zł, trzeci 200 za 100. Też byłoby mi szkoda ;D

No tylko po co zaczynać z licytacją... 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wiem po co, ale może ktoś da odpowiednią cenę, dla sprzedającego oczywiście🤔

oznacz moderatorów

kwachu17
#3 Debiutant#

Napisałem do niego: 

Rozumiem, że wylicytowane przedmioty mają sporą wartość i cena dosyć okazjonalna była. Sprawdziłem w katalogu ich szacunkowe wartości, mogę zapłacić 600 zł za jeża, 300 zł za motyla i 150 zł za żółwia. Czy takie stawki były by ok dla Pana? Oczywiście jeśli są w menniczym stanie

Może się jednak przyzna, że je ma  ;D

Jeśli się zgodzi to zapłacę cenę wylicytowqna

oznacz moderatorów