anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup na allegro lokalnie-Zepsuta karta?

MAMY ROZWIĄZANIE!
bono246
#9 Pomysłodawca#

Zakupiłem kartę graficzną z opcją za pobraniem. Opis nie zgadza się z foto karty oraz jej specyfikacją. Czyli sprzedający pisze że ma dwa wiatraki a ona na foto na jeden. Że została zmieniona pasta termoprzewodząca. A w wiadomości napisał mi że karta nie grzebana że posiada plombę producenta. Więc się pytam to jakim cudem zmienił w niej pastę, odpisał że pomylił opis tej karty w ogłoszeniu. Skoro to pomylił, to może karta jest uszkodzona bo też mu się pomyliło z inną sprawną? Pytanie co zrobić gdy okaże się że jest uwalona? Bo znam cwaniaczków co podgrzewają luty a by tylko pochodziła dana karta czy płyta główna parę dni i bum szlag ją trafiał.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
xyz96
#21 Demiurg#

Zgłoś problem w Dyskusji; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE opisz wady i domagaj się wymiany na koszt sprzedawcy lub zwrotu całej wpłaty i kosztu odesłania po odesłaniu przedmiotu. Po 24 godzinach wsparcia w reklamacji udzieli Ci pracownik Allegro.

Jeśli mimo to sprawa nie zostanie załatwiona, po 14 dniach od zakupu wystąp o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Wnioski są rozpatrywane średnio w 7 dni. Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@bono246 Masz wątpliwości, zgłoś reklamacje na niezgodność z opisem, domagaj się wymiany  karty lub zwrot środków, zacznij od otwarcia dyskusji: https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE Pamiętaj że ALL gwarantuje bezpieczne zakupy, złóż wniosek do POKu po 14 dniach od zakupu:https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

😄

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@bono246 Mam wrażenie, ze to już 3 post o tej samej karcie 🤣 może nabrała już wartości historycznej i posiada więcej znajomych niż nas tu wszystkich 😄

A tak na serio, pytasz retorycznie czy chcesz ją zwrócić lub reklamować? Opisz dokładnie czy sprzedawca, to firma czy prywatny sprzedawca kart, stan karty (używana?) co było w opisie, a najlepiej link oferty z "moje zakupy" Teraz możemy każdy inną poradę pisać na chybił trafił jak @LEW433 i koleżanka wyznawczyni POK 😉

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Przegapiłem pozostałe, więc masz szanse.🤣

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@LEW433 nie mam już dziś sił, spędziłem 3 godziny nie w moim temacie i mózg mi się lasuje 🤣 Nie wiem jak mi kiedyś chemia wchodziła do głowy a dziś z córką ustalaliśmy dlaczego jej nauczycielka twierdzi że nie ma chlorku srebra 2 skoro córka twierdzi, ze jest i wierzę mojej córce  😂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@bono246 kupowanie używanego sprzętu komputerowego na allegro to loteria , w której nabywca zazwyczaj jest poszkodowany . kiedy sprzedawcą jest prywatny kramarczyk prawdopodobieństwo trafienia na minę rośnie jeszcze bardziej . karta graficzna kupiona od kogoś takiego w najlepszym razie może pochodzić z kopalni kryptowalut , a w najgorszym kupisz śmieć przywrócony do życia przez podgrzanie w piekarniku . niezgodność z opisem to istotna wada i masz prawo domagać się zwrotu pieniędzy . zrób jak ci radzi @xyz96 : załóż kramarczykowi dyskusję , a jeśli będzie cię zwodził wystąp o rekompensatę z programu ochrony kupujących . a karty poszukaj u kogoś innego , najlepiej u legalnego przedsiębiorcy z dobrymi komentarzami .

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
bono246
#9 Pomysłodawca#

Czyli darować sobie jej odbiór czy odebrać i wtedy reklamować? 

oznacz moderatorów
damianos99
#11 Animator#

kupić Bitcoina czy może Ethereum? a za rok będzie po 100 tys. czy 10 tys ?

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@bono246 Skoro jest pewność, że towar będzie niezgodny z opisem to sam znasz odpowiedz.

Z drugiej strony, opis towaru czytasz dopiero po zakupie?

oznacz moderatorów
roman2010345
#3 Debiutant#

Tak dokładnie bo facet zaczął kręcić że karta jest z plombą gwarancyjną i nie ma prawa nic sie z nią stać złego. A czytam  w treści że zmienił pastę termoprzewodzącą. Ciekawe jak bez naruszenia plomby? To dopisał że pomyliły mu sie opisy bo ma inne jeszcze na sprzedaż wystawione. Aha a czy to ze jest sprawna w 100% też mu się czasem nie pomyliło? A teraz są jaja bo kurier jej nie dowiózł tylko cały dzień miał ją przy dupie i zwrócił ją do magazynu na drugi dzień. Nie wpisał że nie zastał odbiorcy czy coś. Miałem już podobny przypadek gdy kurier rozjechał paczkę cofając swoje auto. Nie wiedział co zrobić to zdał ją na magazyn. Wczoraj dzwoniłem na infolinie DPD a miły pan zaczyna kręcić i stwierdził że z paczką coś sie stało ale on nie wie co. Pisze o tym sprzedającemu a on że ja kłamie bo jest sobota i infolinie nie działają. Kartę kupiłem nowa w sklepie więc temat zamknięty.

oznacz moderatorów