anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup tel. na AL, a po wpłacie brak przesyłki

krzych_80
#7 Wielbiciel#

Na Allegro Lokalnie zakupiłem telefon ("HUAWEI Mate 10 lite stan idealny") od użytkownika [edycja] i dokonałem płatności szybkim przelewem, poza allegro (zgodnie z opisem ogloszenia i wiadomością od sprzedającego) - zależało mi na szybkiej wysyłce. Niestety sprzedający po zaksięgowaniu wpłaty na koncie bankowym urwał kontakt i oczywiście przesyłki nie wysłał.

I co teraz? 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

xyz96
#21 Demiurg#

To było Kup Teraz, albo Licytacja? Masz zakup w zakładce Kupione? Po zapłacie poza Allegro na Allegro Lokalnie możesz skorzystać z Programu Ochrony Kupujących. Zaraz poszukam i wkleję taką informację otrzymaną od Allegro.

Czy z Programu Ochrony Kupujących na Allegro Lokalnie można skorzystać gdy dokona się zakupu przez Kup teraz, ale wpłata będzie zrealizowana poza Allegro Finanse, czyli wykona się przelew bezpośrednio na konto sprzedającego?

 

W przypadku dokonania płatności bezpośrednio na konto sprzedającego (warunkiem jest widoczny zakup w zakładce "kupione), jest możliwość skorzystania z Programu Ochrony Kupujących.
Konieczne będzie załączenie potwierdzenia wpłaty.

 

Pozdrawiam
// Karolina P
Zespół Allegro

Jeśli było to zwykłe ogłoszenie, bez Kup teraz i bez licytacji, Allegro Ci nie pomoże, musisz iść z tym na policję.

oznacz moderatorów

krzych_80
#7 Wielbiciel#

była opcja "kup teraz", z czego skorzystałem.

W tej sytuacji allegro przede wszystkim nie powinno anulować zakupu, a co nastąpiło w dniu dzisiejszym, o czym zostałem poinformowany drogą mailową. Próba odpowiedzi na otrzymaną wiadomość była niemożliwa.

zgłosiłem ten temat przez allegro pomoc.

co dalej?

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@krzych_80  Założyłeś dyskusję? Tutaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d8143baa-4f1d-48b1-9dc1-e76e40a5fc38?

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

krzych_80
#7 Wielbiciel#

Już założyłem dyskusję - wcześniej nie miałem takiej możliwości. 

oznacz moderatorów

krzych_80
#7 Wielbiciel#

Przez przypadek rozpocząłem dyskusję do transakcji, która zakończyła się pomyślnie. 

Niestety nie mam możliwości rozpoczęcia dyskusji w sprawie, która mnie interesuje, ponieważ nie mam tego przedmiotu na rozwijalnej liście.

Czy allegro może udostępnić właściwa aukcje do rozpoczęcia dyskusji? 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@krzych_80 Czy próbowałeś założyć dyskusję przez ten formularz

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

krzych_80
#7 Wielbiciel#

Właśnie przez ten formularz się nie da, a innej opcji nie ma. 

OFERTA miała nr: 6C8CD588-2560-4D54-84C0-ED65666EAF5F

A sprzedający to "baleeen". 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@krzych_80 Przekazałam już prośbę o sprawdzenie tego, ale poproszę o cierpliwość. Jak tylko uzyskam odpowiedź w tej sprawie, wrócę do Ciebie z informacją. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ A może on pisze prawdę, że skoro nie zapłacił przez AF, anulowaliście mu ten zakup?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Działam w tej sprawie, dlatego poczekajmy proszę na efekty. Na ten moment jestem w trakcie wyjaśniania tej sytuacji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

krzych_80
#7 Wielbiciel#

Dzięki za zainteresowanie się sprawą. 

Cała korespondencja ze sprzedającym jest w czacie do tej aukcji, oraz mam też SMS-y i potwierdzenie przelewu (mogę udostępnić).

Czekam na info w tej sprawie. 

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ No i co? Anulowaliście mu ten zakup, aby nie skorzystał z POK po wpłacie bezpośrednio na konto sprzedającego?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Sprawa wciąż jest w toku, ale na ten moment konto sprzedającego zostało zablokowane i czekamy na jego wyjaśnienia. 

Poinformowaliśmy także @krzybuch1, że jeśli sprzedający nie wyjaśni tej sytuacji do 14 dni od daty zakupu, prosimy o dalszy kontakt w sprawie rekompensaty z Programu Ochrony Kupujących. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

krzych_80
#7 Wielbiciel#

Witam. 

Allegro skontaktowało się ze mną i przedstawiło informację, że jeśli do soboty sprzedający sprawy nie wyjaśni, to mam dać znać i wówczas uzyskam informację w jaki sposób mogę skorzystać z programu ochrony kupujących. Zgodnie z otrzymanymi wskazówkami w sobotę zgłosiłem, że sprzedający nic w sprawie nie zrobił, ale do tej pory brak jest informacji z allegro. Co teraz? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@krzych_80 Nadal nie masz przedmiotu w zakładce Kupione? Chyba tak, bo płaciłeś poza Allegro. Ciekawe, jak Allegro umożliwi Ci wypełnienie wniosku do POK w takim przypadku i dlaczego ma to być niestandardowa procedura. A co z innymi, którzy płacili poza Allegro na Lokalnie i nie mogą z POK skorzystać, pomimo że teoretycznie POK ich obejmuje?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@krzych_80 Poczekaj proszę jeszcze dziś na odpowiedź od nas w sprawie POK. Jeśli do jutra nie otrzymasz wiadomości, będę działać. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jak Ci Allegro anulowało zakup? To niemożliwe.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@krzych_80  dokładnie, co oznacza anulowało zakup ?? może sprzedający anulował transakcję i wystąpił z wnioskiem o zwrot prowizji ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów