anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiłem produkt od sprzedającego, sprzedający zwrócił mi środki bez uzgodnienia.

TEHACEK
#1 Nowicjusz#

Zakupiłem od sprzedającego produkt, wybrałem z możliwych sposobów dostawy najbardziej wygodny dla mnie paczkomat inpost, następnie dokonałem zapłaty za produkt. Po kilku dniach otrzymałem SMS, że niestety nie da się wysłać produktu przez inpost z powodu za dużych gabarytów. Dodatkowo sprzedający zachęcał do zakupu ponownego na jego aukcji towaru. I tu się zaczął problem nie było aktywnej aukcji tego samego produktu. A cenna już była o kilkadziesiąt złotych wyższa. 

Od samego początku podczas założenia dyskusji na Allegro. Informowałem, że nie jestem zainteresowanym anulowaniem zakupu oraz zwrotu środków, domagałem się tylko wypełnienia umowy kupna sprzedaży, czyli przesłania produktu. 

W między czasie otrzymałem informacje od sprzedającego o zwrocie środków za produkt.

 

i tu mam pytanie: 

1. czy sprzedający sam może zerwać umowę i zwrócić środki.

2. jak mam dochodzić swoich praw

 

W dyskusji Allegro napisało wiadomość, że nie może zmusić sprzedającego do wysyłki towaru. I proszą o zamknięcie dyskusji po otrzymaniu zwrotu środków.

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

komis-bell
#21 Demiurg#

@TEHACEK 
1. Nie może
2. Powództwo cywilne

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TEHACEK allegro nie ma mocy prawnej , aby zmusić sprzedawcę do wydania towaru , ale Ty za pomocą organów do tego powałanych owszem masz .... próbuj ... pozdr.

oznacz moderatorów

TEHACEK
#1 Nowicjusz#

Nawet jeśli sprzedający zwrócił środki, mogę wystąpić na drogę sądową o odszkodowanie? Bo nie ukrywam, że ten produkt kupiłem ponownie od innego sprzedającego oczywiście w cenie o kilkadziesiąt złoty więcej

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TEHACEK tak , nawet w takim przypadku , co więcej .... wygraną masz w kieszeni .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@TEHACEK Możesz ale nie licz na wiele.
Najpewniej stracisz masę czasu a "odszkodowanie" jest mało realne bo musiałbyś wykazać, że poniosłeś faktyczną stratę finansową w związku z brakiem realizacji umowy.

Jeśli chcesz coś z tym zrobić to proponuję zacząć od konsultacji z rzecznikiem praw konsumenta.

oznacz moderatorów

TEHACEK
#1 Nowicjusz#

Nie liczę na dużo, tak naprawdę jedyne co chciałbym uzyskać to otrzymanie produktu zgodnie z zakupem, zszokowała mnie postawa sprzedającego, że odrazu wysłał zwrot. Choć dokładnie wiedział, że byłem tylko zainteresowany otrzymaniem zakupionego produktu. 

oczywiście rozpocznę od radcy prawego

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@TEHACEK widocznie sprzedawca uczy się od "najlepszych" - czytaj oficjalnego sklepu Allegro. 😎

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@TEHACEK Masz prawo oczekiwać dotrzymania zawartej umowy i wysłania towaru, jak sprzedajacy zwróci Ci środki to Allegro nic z tym nie zrobi, masz prawo  wystawić odpowiedni komentarz, masz prawo także iść z tym do sądu ale nie sądzę żeby było to warte, ale ty musisz sam podjąć decyzję.

oznacz moderatorów

cFiat
#11 Animator#

Jak by tak naprawdę chodziło o paczkę i jej gabaryty to mógłby po prostu poprosić o dopłatę. Także pewnie nie maiła towaru na stanie a w nowej dostawie przyszło drożej. Ja bym bez zastanowienia negatywa dał i tyle. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@TEHACEK Możesz jedynie na drodze sądowej > na odszkodowanie nie licz > nawet wygranie sprawy jest wątpliwe, jężeli sprzedający wykaże błąd w cenie.

oznacz moderatorów