anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Znalazłem telefon na Allegro lokalnie - zapłaciłem poza Allegro, co robić?

nutka691
#7 Wielbiciel#

WItam.

Znalazłem telefon na Allegro lokalnie, kosztował 1299 zł, sprzedawca nie chciał przesłać za pobraniem, wiec zaznaczyłem "poproś o kup teraz", no i dostałem od sprzedawcy info z wszystkimi danymi do przelewu, ale, że Allegro lokalnie nie jest jak normalne allegro, więc nie wiedziałem jak to powinno się odbywać. Dane do przelewu dostałem we wiadomości. Przelew zrobiłem, wysłałem nawet zdjęcie przelewu i dostałem odpowiedź "dzisiaj wyślę" i na tym skończyłą się nasza konwersacja, to było w poniedziałek, pisałem potem jeszcze kilka razy ale nikt nie odpowiadał.

W międzyczasie pojawił się ten sam telefon w sprzedaży już za 1000 zł, z możliwością zakupu za pobraniem, oraz informacją, że sprzedaż została zakończona 20 kwietnia 2020 !? Co jest grane? nie wiem.
Wczoraj już po 22;00 dostałem info na ten sam kanał, że to jest oszustwo, że ktoś włamał się do kogoś na konto i wystawił fikcyjną aukcję. Nie wiem jak to możliwe. Na moim koncie nie ma żadnego śladu zakupu, jest tylko zapis mojej konwersacji ze sprzedającym. Nie wiem jak mam to zgłosic do Allegro, bo nie ma takiego formularza. Jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc to bardzo proszę. Byłem na policji ale dzisiaj nie było policjanta, który tym się zajmuje i będzie dopiero w poniedziałek.

Proszę o pomoc

 

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

xyz96
#21 Demiurg#

@nutka691 Rozpocznij ze sprzedawcą dyskusję przez Allegro.

Dyskusja na Allegro Lokalnie; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-i-reklamacja-na-allegro-lokalnie/jak-rozpoczac-dyskusj...

Jeśli dyskusja nie pomoże, po 14 dniach wypełnij wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. W niektórych przypadkach w celu skorzystania z POK kupujący nie musi  zgłaszać sprawy na policję.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przest...

 

Możesz też zgłosić problem z transakcją przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

 

 

 

oznacz moderatorów

nutka691
#7 Wielbiciel#

Dzięki, ale pojawia się tu pewien problem, ponieważ w formularzu należy wpisać kupiony przedmiot,zapisany w kupionych, a ten przedmiot nie figuruje w kupionych i nie mogę, tego wpisać, pokazuje się tylko przedmiot, który dostałem.

oznacz moderatorów

nutka691
#7 Wielbiciel#

Mogę podać link do konwersacji,

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie podawaj, tutaj nikt Ci nie pomoże, pisz do Allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Pewnie dlatego, że płaciłeś poza Allegro. Kontaktuj się z serwisem przez formularz podany w ostatnim linku, w ostateczności będziesz musiał skorzystać z Programu Ochrony Kupujących.

oznacz moderatorów

nutka691
#7 Wielbiciel#

Płaciłem, na konto jakie dostałem w info od kupującego, na tym lokalu nie wiadomo jak kupować, i to nie jest tylko moja uwaga.

oznacz moderatorów

nutka691
#7 Wielbiciel#

Dzięki, użyłem ostatniego formularza, jest najprostszy, i wpisujesz nr aukcji, a nie zakupionego przedmiotu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sądzę że nie byl to zbyt dobry pomysl kupowania poza za taką kwotę

oznacz moderatorów

nutka691
#7 Wielbiciel#

No nie tak do końca, zaznaczyłem " poproś o kup teraz" nic nie dostawałem wiec myślałem, że tak ma być, że sprzedający ma podac dane do przelewu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zawsze w kazdym zakupie dane do przesylki i rodzaju platności są przez Allegro a nie jakimiś sms Zalacileś za naiwność

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@LEW433 

To badziewie, bo inaczej nie sposób Allegro lokalnie nazwać.

Już tak kombinują, że sami nie wiedzą, co jeszcze spiep.rzyć 😞

Wiola
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Jak rozumiem z wypowiedzi autora tego wątku zakup nie był zarejestrowany na Allegro Lokalnie, ani na Allegro. Jeżeli do zakupu doszło poza serwisami tzn. kupujący nie skorzystał z opcji "kup teraz" lub licytacji, w takim wypadku niestety nie mamy możliwości podjęcia działań. Działamy jedynie w obrębie naszych platform oraz transakcji, które były na nich zarejestrowane. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie sprawy na policję oraz skierowanie jej na drogę sądową. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

nutka691
#7 Wielbiciel#

Wszystko było pisane na platformie Allegro, cała konwersacja ze sprzedającym. Zapis jest cały czas dostępny. Poprosiłem o kup teraz ale ni się nie zmieniło w treści aukcji a chyba powinno, ja wiem ze byłem naiwny i zaufałem raz sprzedającemu a drugi Allegro, gdyż pod zdjęciem oferty cały czas jest napis:Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy” No wiec chyba nie jest tak do końca. A tyle lat tu już kupowałem. Na policję zgłosiłem   ale jakoś nie widzę nadziei na odzyskanie kasy. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Czyżby to oznaczało, że korzystając z Kup teraz na Lokalnie, po wpłacie bezpośredniej na konto sprzedającego, nie można skorzystać z POK?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Nie, w tej sytuacji autor wątku nie dokonał zakupu poprzez Kup teraz.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@_HolaOla_  Ale dokonał zakupu poprzez platformę Allegro Lokalnie. To Wy umożliwiliście takie, a nie inne dokonywanie zakupów. Założę się też, że nie ma żadnych widocznych ostrzeżeń - widać za to wszędzie zapewnienia, że na Allegro jest bezpiecznie. Teraz potrzeba tylko w miarę bystrego prawnika..

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Vryko Powtórzę jeszcze raz, kupujący nie dokonał transakcji za pomocą licytacji lub Kup teraz na Allegro Lokalnie. Działamy w obrębie transakcji, które są zarejestrowane. 

@nutka691 Bardzo chciałabym pomóc, zweryfikuję Twoją sprawę ponownie, ale poproszę o login sprzedającego oraz zrzuty tych wiadomości na spolecznosc@allegro.pl

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@nutka691 Dziękuję za Twoją wiadomość, ale będę wdzięczna jeśli prześlesz mi jeszcze numer lub link do oferty, której dotyczy ta sprawa.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  wiec zaznaczyłem "poproś o kup teraz" -  wydawać by się mogło, że zaznaczył Kup teraz po wysłaniu prośby.

W którym momencie na Lokalnie zakup pojawia się w kupionych, po kliknięciu Kup teraz, czy dopiero po zapłacie przez AF?

 

oznacz moderatorów