anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru z allegro lokalnie, brak odpowiedzi sprzedawcy

MAMY ROZWIĄZANIE!
PeWu2003
#8 Zapaleniec#

Witam.
Przychodzę z problemem zwrotu towaru z licytacji na allegro lokalnie. Sprzedawca zgodził się na zwrot, podał paczkomat, lecz nie podał adresu e-mail (imienia, nazwiska i nr telefonu również, ale to wygrzebałem z e-maili od allegro) oraz od paru dni się nie odzywa. Oczywiście prosiłem o pomoc allegro, ci odpisali aby sprzedawca odpowiedział, bo grozi to blokadą. Jeżeli termin na zwrot minie (7 dni jak przypuszczam), a sprzedawca nadal się nie odezwie, to czy będę mógł nadal zwrócić towar?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
xyz96
#21 Demiurg#

@PeWu2003 Nie masz jego adresu? Odeślij pocztą na adres. Jeżeli musisz paczkomatem, proś o pomoc Allegro w Dyskusji. Od umowy odstąpiłeś, czyli poinformowałeś o zwrocie, od tego czasu przy sprzedaży konsumenckiej masz 14 dni na odesłanie paczki. Nawet jeśli ten czas się wydłuży, umowa została rozwiązana i przedmiot należy do sprzedawcy, więc teoretycznie możesz odesłać i w czasie dłuższym.

Jeżeli to zwrot w ramach reklamacji z powodu wad lub niezgodności z opisem, masz na to dwa lata.

oznacz moderatorów
PeWu2003
#8 Zapaleniec#

Cóż, list przewozowy wyrzuciłem, więc nie mam jego adresu. Będę prosił o pomoc Allegro. W każdym razie dziękuję za odpowiedź. Oznaczam jako rozwiązanie i zamykam temat.

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#11 Animator#

14ście dni jest w przypadku zakupu od firmy. Kupił od firmy?

oznacz moderatorów
kinior2000
#8 Zapaleniec#

Nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Kupiłam koc handmade przez allegro lokanie, przyszedł kompletnie nie taki jak się umawiałam ze sprzedawcą, dogadaliśmy się równiez w dyskusji oficjalnej że mam dokonać zwrotu ale nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji (tak jak to jest na zwykłym Allegro) Czy powinnam poprostu wysłac przedmiot spowrotem do sprzedającego w taki sposób jak mi odpowiada czy gdzieś poprzez Allegro Lokalnie się to robi?

Bede wdzięczna za pomoc

oznacz moderatorów