anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

rdr340
#8 Zapaleniec#

Witam,

do tej pory wydawało mi się , że na Allegro mogę zawsze zwrócić towar ( i dlatego lubię tu kupować). Jest tu zdaje się obowiązek prawny (zwrot 14 dni).

A tu widzę u sprzedającego komunikat "Sprzedający nie ustawił warunków zwrotu dla tego zakupu. Aby dokonać zwrotu: Skontaktuj się ze sprzedającym".

Problem jest taki że zakupiłem książkę i nie podoba mi się fakt że ma ona podpis właściciela. Nie było to jasno napisane w ofercie, ani nie było zdjęć pokazujących taki mankament. Ale co by to nie było - mam prawo zwrotu towaru na allegro, bo z tego co wiem to sprzedawcy nie będący przedsiębiorcami (a więc nie zobowiązani prawnie do przyjmowania zwrotów) są tylko na allegrolokalnie.pl

Jakie są warunki zwrotu i kto pokrywa koszty ?

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

 to zakup od sprzedającego prywatnego i może wg prawa nie przyjmować zwrotu, to nie jest wymysł Allegro. Skontaktuj się z nim i wyjaśnij, zawsze masz reklamację z tytułu rękojmi(o ile nie wyłączył).

oznacz moderatorów

rdr340
#8 Zapaleniec#

ok. to dziwne, bo na allegro lokalnie znajduje się następująca formuła:

"Sprzedaje osoba prywatna, więc nie przysługuje Ci prawo odstąpienia od umowy. Możesz zwrócić zakup, jeśli się dogadacie."

tutaj nic takiego nie ma, więc skąd mam wiedzieć czy kupuję od osoby prywatnej czy nie?

oznacz moderatorów

rdr340
#8 Zapaleniec#

od ...zauważyłem , że przy nazwie sprzedającego jest napisane "Prywatny sprzedawca". Dziwne to, że na allegro lokalnie jest to wytłuszczone i jasno napisane, a na zwykłym allegro nie. Spróbuję się porozumieć ze sprzedawcą i znaleźć wyjście z sytuacji. Jak nie to są też oceny.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@rdr340 Na górze masz napis"firma" a także właśnie w zakładce zwroty reklamacje i skąd wysyła się sprawdza bo to ważne rzeczy, żeby nie było kłopotów.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A podrzucisz link do oferty?

oznacz moderatorów

rdr340
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów