anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

All Lokalnie. Zakup ze SMARTEM a sprzedający dolicza za wysyłkę.

ExtraModel
#8 Zapaleniec#

Dokonałem zakupu na trzech aukcjach u jednego sprzedawcy i każda z nich była ze Smartem. Sprzedający twierdzi że Allegro przy zakupie SMART dolicza koszty wysyłki. Teraz przy tych aukcjach zniknęła opcja SMART. O co w tym chodzi?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ExtraModel Chodzi o Twoje zamówienie z 07.08 czy 09.08? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ExtraModel
#8 Zapaleniec#

allegro lok.jpg

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ExtraModel  Każdy sprzedający może wysłać na Allegro Lokalnie 8 zamówień w ramach Allegro Smart, a ten konkretny użytkownik już go wykorzystał, stąd też w jego ofertach nie ma już dostępnej tej opcji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ExtraModel
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź ale jest ona skierowana do sprzedającego. Chciałbym zaznaczyć że jestem kupującym który wykupił SMART i według zapewnień Allegro mam prawo do zakupów bez kosztów wysyłki na wszystkich aukcjach oznaczonych SMART. Odpowiedź jaką Pani udzieliła odbieram jako uniemożliwienie ze strony Allegro zakupu ze SMART pomimo jego opłacenia. Czy procedura jaka została zastosowana wobec kupującego jest zgodna z prawem ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nieprawda, wykupienie Smarta nie jest gwarancja wszystkich dostaw za darmo, muszą być spełnione warunki i przez kupującego i przez sprzedającego.🤗

oznacz moderatorów

ExtraModel
#8 Zapaleniec#

Bardzo proszę bardziej merytorycznie. Jakie warunki musi spełnić kupujący żeby korzystać ze SMARTa. Jeżeli czegoś nie wiem to chętnie się dowiem.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ExtraModel Rozumiem, że nie jest zadowolony z tego powodu, ale dostawa Smart była dostępna w tej ofercie 2 sierpnia, co widać zresztą na zrzucie, który załączyłeś. Dziś jest 13 sierpnia i w tej chwili oferty tego sprzedającego nie są oznaczone ikoną Smart, co też widać na powyższym zdjęciu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ExtraModel
#8 Zapaleniec#

Chyba nie dość jasno się wyraziłem. Drugiego sierpnia rozpocząłem zakup trzech przedmiotów. Nie mogłem normalnie kupić gdyż za sprawą Allegro zakup został rozpoczęty i musiałem czekać na odpowiedź sprzedającego w sprawie wysyłki. Sprzedający odpowiedział w dniu 13,08, 2022 i jak widać  na zrzucie pojawił się przycisk "Dokończ zamówienie". Czyli proces zakupu trwał od 2 sierpnia do 13 sierpnia. W między czasie, podczas zakupu zmieniły się warunki sprzedaży. Czyli "podczas gry zmieniono zasady gry".  Proszę o podparcie prawne dla działań które stosuje Allegro.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ExtraModel

Nie rozpocząłeś zakupu, poprosiłeś jedynie o warunki dostawy. Masz tam jak byk "nie zwlekaj z zakupem, przedmioty nie są zarezerwowane". Sprzedający w międzyczasie wyczerpał swoje 8 dostaw ze smartem i dla Ciebie już zabrakło 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ExtraModel
#8 Zapaleniec#

Jak byk to mam napisane "Dokończ zamówienie". Jeżeli nie rozpocząłem to co mam kończyć? 

oznacz moderatorów

ExtraModel
#8 Zapaleniec#

Zerknij jeszcze w zamieszczonym zrzucie że po prawej stronie jest "Przedmioty w zamówieniu" oraz "Przejdź do zamówienia". Wychodzi na to że proces kupowania na Lokalnie jest pełen sprzeczności.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ExtraModel 

 Ameryki nie odkryłeś. Nie od dzisiaj wiadomo, że Lokalnie to jest gniot nad gnioty 😀

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

To raczej wina nie dopracowania serwisu niż sprzedawcy.  Na pewno żeby mieć wysyłkę smartem na lokalnym powinieneś je opłacić w jednej płatności.  Inaczej smart znika, a przynajmniej takie coś mi się kiedyś zdarzyło. Poza tym zarówno Ty jak i sprzedający powinniście mieć aktywnego smarta. Dodatkowo sprzedający powinien mieć aktywny limit na wysyłki (bo darmowych ma bodajże tylko 8 na 2 czy 3 miesiące) To skomplikowane. I nikt chyba nie ma całkowitej pewności jak to tam działa. Wiem, że jak klient wysyła mi zapytanie o łączenie kosztów wysyłki to przy paczkomatach zawsze zaznaczam 8.99. A on płaci 0zł lub 8.99 i to już nie jest zależne od sprzedającego tylko od allegro. Sprzedający nie może dać tam od razu 0zł, bo wtedy pokrywałby z własnej kieszeni koszty wysyłek.

oznacz moderatorów