anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalne rezygnacja z zakupu

inezvi
#7 Wielbiciel#

Witam chce dokonać rezygnacji zakupu kontakt z sprzedającym nie ma. Co mogę zrobić. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli to prywatny sprzedający to musisz się z nim porozumieć, mail, czat.😀

Gdy kupujesz od osoby prywatnej

Osoby prywatne, które sprzedają na Allegro Lokalnie, nie mają prawnego obowiązku przyjmowania zwrotu towaru. Dlatego jeżeli chcesz odstąpić od umowy zawartej na odległość, zapytaj sprzedawcę, czy się na to zgadza.

Warunki ewentualnego odstąpienia ustal ze sprzedającym. Koszt odesłania towaru leży po Twojej stronie – chyba że sprzedający zgodzi się go ponieść.

Informacje na temat warunków zwrotu możesz też znaleźć w treści ogłoszenia. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

inezvi
#7 Wielbiciel#

Zadałam kilka p

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To musisz czekać. Możesz jeszcze poprzez dyskusje🤔: https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

inezvi
#7 Wielbiciel#

Zadałam kilka pytań odnośnie sprzedaży i płatność bo dziś duża kwota niechce się sparzyć wiadomo. Odpowiedzi nie otrzymałam chciał bym zrezygnować czyli muszę czekać na odpowiedź. A jeżeli nie dokończę płatności to po jakimś czasie nie anuluje się automatycznie?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nie dokonałeś płatności to nie kupiłeś, więc nie ma czym się przejmować.

Co, jeśli nie zapłacisz za przedmiot

W przypadku ogłoszenia z kup teraz lub ogłoszenia z licytacją sprzedający musi otrzymać płatność za przedmiot w ciągu 5 dni. Jeśli do tego czasu wpłata nie zostanie zaksięgowana, anulujemy Twój zakup.

oznacz moderatorów

inezvi
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo za informację. nie dokonałam płatność. 

oznacz moderatorów

inezvi
#7 Wielbiciel#

Witam. Sprzedający mówi coś o prowizjach i kosztach a ja czytam że nie ponosi żadnych kosztów i prowizji jeżeli nie dokonałam płatności i np nie wybrałam metody płatności przy odbiorze. Nie wiem co dalej.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@inezvi Na Allegro Lokalnie nie masz obowiązku zapłaty. Tam, zgodnie z regulaminem, po pięciu dniach bez wpłaty umowa jest rozwiązywana, a transakcja uznana za niebyłą. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji. Sprzedawcy po tym czasie ogłoszenia się wznawiają i nie płaci on żadnych prowizji. 

oznacz moderatorów