anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie anulowanie zakupu

xxx23
#8 Zapaleniec#

Witam mam mały problem dziś rano zakupiłem zegarek marki Tissot (350pln) na allegro lokalnie - zapłaciłem , zadzwoniłem do sprzedawcy a ten oświadcza mi że zegarek jest nie orginalny. Więc powiedziałem że rezygnuje z kupna i proszę o zwrot kasy. Niestety sprzedający stwierdził że zwróci ale pomniejszy o koszta allegro (27,50). Po kontakcie przez czat z panią z allegro okazuje że nic nie można zrobić z tym tematem. Bo to sprzedaż na Allegro lokalnie.  Co zrobić w takiej sytuacji

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

Zgodnie z regulaminem Allegro, sprzedawca przy zwrocie wpłaty nie może obciążać kupującego żadnymi kosztami związanymi z opłatami Allegro. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE domagaj się zwrotu całej wpłaty. Po 24 godzinach pomoże Ci tam pracownik Allegro - z pewnością będzie to inny pracownik, nie tam pani, która pozwala sprzedawcy potrącać część wpłaty ze względu na koszty Allegro. Tym bardziej, że jest to reklamacja, zegarek miał być oryginalny, a jest podróbką.

oznacz moderatorów

xxx23
#8 Zapaleniec#

Pomimo iż jest to zakup przez Allegro Lokalnie ??. Pani z chatu wręcz zainsynuowała że powinienem się cieszyć że wogole sprzedający chcę odstapic od umowy.  

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To nie jest żadne odstąpienie od umowy bez podania przyczyny, to reklamacja. Zegarek miał być oryginalny. I na Allegro i na Allegro Lokalnie sprzedawcom można składać reklamacje i odstępować od umowy w ramach reklamacji.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xxx23 Jeżeli nie dojdzie do zakupu to także na Al sprzedawca ma możliwość ubiegania się o zwrot prowizji. Nie może ciebie tym obciążać.

oznacz moderatorów

xxx23
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za informację

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xxx23 A miał być oryginalny, co było w opisie? No jak było napisane że jest nie oryginalny to trudno reklamować z tytułu niezgodności z opisem, ale jeżeli oferta wprowadzała w błąd, albo była niejednoznaczna to reklamować.

oznacz moderatorów

xxx23
#8 Zapaleniec#

Ani tytuł aukcji ani treść nie wskazywała na to że to podrobka.

 

Treść ogłoszenia:

"Sprzedam NOWY kolekcjonerski Zegarek TISSOT Powermatic 80 Chronometer / czarna tarcza w kopercie / oryginalne pudełko w komplecie. / NOWY

W zestawie dokumenty

OKAZJA !!!

NIE PRZEGAP JEJ !!!"  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No to reklamuj.

oznacz moderatorów

xxx23
#8 Zapaleniec#

Masakra ciąg dalszy ... 

Sprzedający chcę żebym mu wypełnił formularz zwrotu ( Nie wiem po co) , a od allegro chce potwierdzenia że mu zwrócą kasę inaczej potrąci ją dla mnie.  

Ani kasy ani właściwego towaru 😞

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xxx23 Formularz zwrotu to nie problem, a o zwrot prowizji to on musi pisać do Allegro, nie ty.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@xxx23 Otworzyłeś spór? Poprosiłeś tam o pomoc Allegro?

Jeśli tak i problem nie został rozwiązany, po 14 dniach od zakupu wypełnij wniosek o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących. Sprzedawca zostanie o tym poinformowany i nagle zmieni zdanie, bo wie czym to grozi. Nie musisz wypełniać żadnego formularza zwrotu, to jest reklamacji, zegarek miał być oryginalny.

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

xxx23
#8 Zapaleniec#

Otworzyłem spór i poprosiłem o pomoc. Pracownik Allegro nakazał zwrot pełnej kwoty do poniedziałku niestety sprzedający dalej swoje. Że zwróci jak mu allegro zagwarantuje zwrot opłaty. A jak nie to potrąci. Mam nadzieję że to się wyjaśni bo powiem szczerze że dziwna sytuacja. Koleś wciska podróbe i jeszcze problemy ze zwrotem. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Poczekaj jeszcze, proś o pomoc Allegro w sporze. Jeśli nie odzyskasz wpłaty, wypełnij wniosek do POK.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xxx23 Przecież ty nie możesz udzielić gwarancji zwrotu prowizji przez Allegro. On o ty wie i robi to "celowo".

oznacz moderatorów