anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalnie - Brak reputacji użytkowników = brak pewności co do zakupu.

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

No witam, planuje wlasnie zakupic dosc drogi przedmiot od pewnego uzytkownika na allegro lokalnie. Po rozmowie ze sprzedajacym pewne kwestie wzbudzily we mnie podejrzenia. I niestety jako, ze jest to allegro lokalne uzytkownicy nie posiadaja nawet reputacji. Dlaczego allegro nie wlaczy systemu reputacji rowniez tam? Oraz, czy allegro udziela informacji na temat konkretnego uzytkownika, czy wczesniej mial jakies otwarte spory/dyskusje? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@CypisOfficial No witam. Na Allegro Lokalnie nie ma systemu komentarzy, więc nie sprawdzisz reputacji sprzedawcy. Allegro nie udzieli Ci też żadnej informacji na temat danego sprzedawcy.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, lepiej odpuść sobie ten zakup. Co prawda Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, udostępniając Program Ochrony Kupujących, ale rekompensatę w przypadku nieudanej transakcji nie w każdym przypadku możesz otrzymać.

oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

No właśnie jak działa ten program ochrony kupujących? W jakim przypadkach mogę nie otrzymać zwrotu pieniędzy? 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@CypisOfficial, o tym, kiedy nie skorzystasz z POK, pisaliśmy m.in. w tym artykule

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Rozumiem, tylko przecież taki program może prowadzić do takich patologii, że kupujący mimo, że faktycznie otrzymał przedmiot może zgłosić jego brak otrzymania mijając się z prawdą. Przecież Allegro tego nie zweryfikuję, a zostanie potrącone tylko o pieniądze, które zwrócą.

Czyż nie mam racji?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@CypisOfficial Masz racje że to może prowadzić do jakiś patologii .Najlepiej kupować póki co na normalnym Allegro ,więcej firm którym zależy na wizerunku , większe poszanowanie klienta ,mniej problemów ze zwrotami i reklamacjami.

oznacz moderatorów