anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalnie - jako Kupujący

pinsplash
#21 Demiurg#

Przepraszam że drugi post w tak krótkim czasie ale to coś co nurtuje mnie już chwilę.

Wiem że to proteza ( wersja Beta ) ale mimo wszystko...

Jak w Allegro Lokalnie :

- Dodać do obserwowanych?

- Powiększyć zdjęcie aby zobaczyć szczegóły?

- Zobaczyć ( od razu na stronie przedmiotu) ile punktów ( pozytywnych komentarzy) ma sprzedający?

- Zobaczyć ilu jest licytujących ( na stronie przedmiotu)?

- Uwaga jeżeli na stronie Allegro dasz wyszukiwanie po popularności - wynik NIE uwzględnia Allegro Lokalnie!  tzn widać przedmioty, przy nich ilość licytujacych - ale nie są one "posegregowane"

- Zobaczyć na stronie przedmiotu opcje dostawy ( w tym np odbiór osobisty)?

- Czy Allegro Lokalnie oznacza że Sprzedający MUSI udostępnić odbiór osobisty?

- Co z podaniem ew. czasu wysyłki? Gdzie to jest widoczne?

- Czy jest kompatybilne ( numery aukcji) z programami typu Snip ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

pogotowie-it
#13 Ambasador#

Allegro Lokalnie to taka alternatywna dla OLX.

Dla mnie nie ma racji bytu to. To już było... Po co pozbywali się Tablicy czy obecnie OLX'a.

A wracając Allegro Lokalnie to:

Zdjęcia są za małe. Nie da się zrobić porządnie opisu. Jak jest licytacja to nie można jej zakończyć

I tak jak mówisz. AllegroLoklanie to proteza Allegro. Mam nadzieję, że szybko zrezygnują z tego pomysłu. Dlaczego z samego Allegro chcą wyrzucić prywatnych sprzedających tego nie wiem.

Chyba, że to ma być tylko i wyłącznie sklep, ale to jest moim zdaniem zły kierunek.

oznacz moderatorów

misia_la
#10 Popularyzator#

Ja mam wrażenie, że chodzi o wyeliminowanie tzw. "szarej strefy"... OLX z niej słynie, a konkurowanie legalnie działającej firmy z szarą strefą....  po prostu nie może się udać...

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

Chciałem tylko zauważyć, że OLX było własnością Allegro. OLX to dawna Tablica, a jeszcze wcześniej Szerlok. To samo Allegro zrezygnowało z OLX, a teraz utworzyło coś podobnego czyt. Allegro Loklanie.

Dla mnie samego, bo sam testowałem samo Allegro Loklanie jest mało czytelne. Zdjęcia można zamieszczać, ale sa za małe i w za małej ilości.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@misia_la nie chcą wyeliminować szarej strefy bo prywatni też będą mogli z prowizją 10% wystawiać na allegro i wręcz wydaje mi się że prywatni będą mieli lepsze warunki niż firmy

oznacz moderatorów

dsp
#9 Pomysłodawca#

Cześć 🙂

Kopę lat...

Pozdravki
Damian

oznacz moderatorów

kuba223311
#8 Zapaleniec#

Jak dla mnie Lokalnie (co prawda narazie raczkuje, tak jakby zostało wdrożone niedopracowane) jest bez sensu. 😞

Ale całkowicie inny portal, z innym interfejsem, z inną domeną ALE pod patronatem allegro byłby strzałem w dziesiątkę - np. z funkcjami do wysyłki, żeby sprzedający mógł łatwo nadać paczkę etc.

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

Wydaje mi się, że Allegro Lokalnie ma być taką alternatywą dla OLXa.

Fakt faktem, że ze zostało to udostępnione w bardzo niedopracowanej formie. Funkcje wysyłki są i da się zamieścić w ogłoszeniu ofercie.  Jest dużo rzeczy które należałoby poprawić lub/i zmienić.

I nawet oferty pojawiają się w czasie wyszukiwania na samym Allegro, ale... w każdym bądź razie jakoś do samego Allegro Lokalnie nie mam zaufania.

Czy Allegro Lokalnie się przyjmie czas pokaże. 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Wystawiłem kilka rzeczy na AL, ale błyskawicznie przeniosłem się na zwykłe All. Dla mnie to tragedia jakaś, nie portal. Już serio wolę OLX. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Matylda_Szczecin
#8 Zapaleniec#

Dobrze mi się wydaje, że na Allegro Lokalnie nie ma możliwości wysyłki w opcji SMART?

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Matylda_SzczecinDokładnie tak jak mówisz nie ma.  Możesz wysłać do paczkomatu, ale za normalną stawkę. Poza tym stawki za wysyłki są już tak tak jakby z góry narzucone i nie wiem powiem szczerze czy da się je zmienić. Jedynie co to możesz wybrać te której chcesz  w danej ofercie udostępnić potencjalnym kupującym.

Ale... nawet jak czegoś szukam i znajdę dana rzecz i na Allegro i na Allegro Loklanie to kupię na "zwykłym" Allegro.

Uważam, że rozdzielenie na dwa serwisy było błędem. Nie ma to sensu racjonalnego.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@pogotowie-it Jakiś tam sens to pewnie miało w zamyśle twórców. Oddzielenie firm od "zwykłych" userów zapewne. Widać All zapomniało, że to na "zwykłych" userach  zbudowało swoją potęgę i teraz są oni jedynie pracochłonni i upierdliwi 😉 

Też nie widzę się w Allegro Lokalnie i będę to omijał szerokim łukiem. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Vryko 

Jest tak jak mówisz. Allegro żyje i funkcjonuje dzięki "zwykłym" userom. To o nich opera się cała sprzedaż. Jak ich nie będzie to nie będzie Allegro.

Ok ja wszystko teraz kupuję z konta firmowego (nawet prywatne rzeczy), bo jest mi tak wygodniej.

Ale mam nadzieję, że życie i tak zwany rynek i użytkownicy zweryfikują ten twór i sam serwis pójdzie porozum do głowy i ubije Allegro Loklanie i wszystko wróci do normy. 😉 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@pogotowie-it  Mieli wdrożyć Allegro Lokalnie i przełożyli - chyba zorientowali się że delikatnie mówiąc sporo rzeczy "Nie gra"..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@pinsplash 

Ale Allegro Lokalnie funkcjonuje tylko, że jako BETA. Mam tylko nadzieję że ubija to na amen.

oznacz moderatorów

krasne1_
#7 Wielbiciel#

@Matylda_Szczecin  na Allegro Lokalnie nie ma Smarta 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash odpowiadając na Twoje pytania po kolei: 

 

Jak dodać do obserwowanych?

W tej chwili nie ma takiej możliwości, ale pracujemy nad dodaniem tej funkcjonalności.

 

Powiększyć zdjęcie aby zobaczyć szczegóły?

Jak wyżej, powiększanie będzie dostępne wkrótce. 

 

Jak zobaczyć ( od razu na stronie przedmiotu) ile punktów ( pozytywnych komentarzy) ma sprzedający?

W Allegro Lokalnie nie można wystawić komentarza i oceny po transakcji. 

 

Jak zobaczyć ilu jest licytujących ( na stronie przedmiotu)?

Liczba licytujących i suma złożonych ofert jest dostępna wyłącznie dla sprzedającego. 

 

Uwaga jeżeli na stronie Allegro dasz wyszukiwanie po popularności - wynik NIE uwzględnia Allegro Lokalnie!  tzn widać przedmioty, przy nich ilość licytujacych - ale nie są one "posegregowane"

Abyśmy mogli to sprawdzić potrzebujemy konkretnych numerów ofert lub zrzutu ekranu o sytuacji, którą opisujesz. 

 

Jak zobaczyć na stronie przedmiotu opcje dostawy ( w tym np odbiór osobisty)?

Opcje dostawy są zawsze określone przez sprzedającego w polu „formy dostawy” w danej ofercie.

 

Czy Allegro Lokalnie oznacza że sprzedający MUSI udostępnić odbiór osobisty?

Nie, sprzedający może zaoferować inne formy dostawy.

 

Co z podaniem ew. czasu wysyłki? Gdzie to jest widoczne?

W tej chwili w ofertach nie są przedstawiane takie informacje. O szczegóły dostawy kupujący może dopytać sprzedającego na czacie.

 

Czy jest kompatybilne ( numery aukcji) z programami typu Snip ?

Poproszę o doprecyzowanie o jaki program chodzi, bo jedyny jaki przychodzi mi do głowy do Snip służący do tworzenia zrzutów ekranu, notatek oraz zdjęć i nie bardzo widzę tutaj powiązanie ze sprzedażą przedmiotów na Allegro Lokalnie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  No i jak widać ( pierwsze cztery odpowiedzi  czy kwestia czasu dosatwy) - to ciągle tylko "proteza"

Dodając jeszcze jedno czy Wy zaczerpnęliście z Waszej byłej firmy córki nie najlepszy pomysł, że jeżeli ktoś licytuje w ostatniej minucie to czas ię automatycznie przedłuża ??? Nie idźcie tą drogą 🙂

Olaaaaaa : www.snip.pl 🤓

Co do tego konkretnego przypadku postaram się zrobić zrzut z ekranu i tu wstawić? Czy wysłać do pomocy?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash zacytuję informację ze strony, którą podałeś: "Snip nie jest w żaden sposób związany z Allegro", więc tak też brzmi moja odpowiedź w tym temacie 😉 

Jeśli chodzi o zrzuty, to wybór należy do Ciebie. Zgłoszenie w tej sprawie możesz wysłać też do nas od razu tutaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=47200e43-95f3-4ffa-84a2-72a9246edd31

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

Ja wiem ale ludzie korzystają z programów typu Snip czy Snajper i jeżeli numery aukcji są niekompatybilne - nie będzie można ich używać. Nie twierdziłem ze jesteście powiązani 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów